DESA pro bono

 

DESA Unicum, jako jedyna firma na polskim rynku sztuki, w profesjonalny sposób, na bardzo dużą skalę angażuje się w działalność charytatywną, organizując bądź prowadząc aukcje. Na przestrzeni ostatnich 19 lat pracownicy DESA Unicum przygotowali bądź zrealizowali ponad 100 takich aukcji. Były to zarówno cykliczne, jak i jednorazowe wydarzenia.

 

 

19 lat

okres działań charytatywnych i współpracy z fundacjami

110 aukcji

liczba przeprowadzonych aukcji charytatywnych

ponad 51,7 mln PLN

kwota ze sprzedaży dzieł podczas aukcji charytatywnych

 

 

Z dumą wspieramy inicjatywy filantropijne, wierząc, że nasza działalność może dawać szansę na zmianę jakości życia tych, którzy tego potrzebują. Chcemy, żeby nasze działania zmieniały coś w świecie – czujemy, że nasze zaangażowanie ma realny wpływ na historię ludzi, którym pomagamy. Czujemy ogromną satysfakcję, że to, co robimy, może dać komuś radość i nadzieję. A fakt, że wszystko dzieje się poprzez sztukę, nadaje dodatkowy, symboliczny wymiar. 


DESA Unicum współpracuje z największymi i najbardziej rozpoznawalnymi fundacjami i stowarzyszeniami, ale poświęca też dużo uwagi mniejszym organizacjom, pomagając im w zbieraniu środków. W ostatnich 19 latach, dzięki organizowanym i prowadzonym przez DESA Unicum aukcjom, na konta fundacji wpłynęło ponad 51,7 mln złotych z licytacji.

Pracownicy DESA Unicum angażują się we współpracę z Fundacjami poprzez koordynację działań wokół aukcji – począwszy od pozyskiwania obiektów, przez opracowanie katalogów aukcyjnych, przechowywanie dzieł przeznaczonych na licytację, aż po prowadzenie i rozliczenie finansowe aukcji. Zaangażowanie DESA Unicum nie kończy się wraz z ostatnim przybiciem młotka podczas aukcji – przeciwnie, prace w tym zakresie prowadzimy nieustannie przez cały rok, a sama aukcja jest ich zwieńczeniem i inspiracją do dalszego działania. Doświadczenie zdobyte podczas aukcji charytatywnych pozwala nam jeszcze silniej i jeszcze bardziej angażować się w nowe projekty. 


DESA Unicum uczestnicząc w projektach charytatywnych nie pobiera prowizji od sprzedanych prac, a Fundacje nie są obciążane żadnymi kosztami związanymi z pracą zaangażowanych w projekt pracowników DESA. Organizując aukcje charytatywne nie pobieramy od kupujących standardowej opłaty aukcyjnej doliczanej do kwoty wylicytowanej. Jako lider rynku wierzymy, że nasze know-how jest bardzo pomocne w optymalizacji wyników aukcji charytatywnych. 

 

W najbliższych latach DESA Unicum planuje wzmożony rozwój działalności Pro Bono, aby móc jeszcze skuteczniej nieść pomoc potrzebującym. 

 

Dotychczasowe aukcje

 

2023

 

Roczny obrót: 3 054 900 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2023 roku

Nic nie czuję. Charytatywna aukcja fotografii

15 grudnia 2023

 

Obrót z aukcji: 3 300 zł 

zobacz więcej

W czwartek, 30 listopada na stronie głównej Onet.pl oraz na nicnieczuje.onet.pl, a także podczas specjalnego pokazu w warszawskim kinie Kinoteka zadebiutował film dokumentalny Onetu i YPO - "Nic nie czuję" w reżyserii Janusza Schwertnera i Anity Bugajskiej. W filmie o swoich doświadczeniach z systemem psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej opowiedzieli młodzi pacjenci i ich rodzice. Premierze towarzyszyła wystawa zdjęć z planu filmowego, autorstwa Marcina Górzyńskiego, członka Związku Polskich Artystów Fotografików i Rady Fundacji Instytutu Fotograficznego Fort. W DESA Unicum odbyła się aukcja online wybranych zdjęć, z której dochód zostanie w całości przekazany na telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

ICC Charity Christmas Dinner

14 grudnia 2023

zobacz więcej

14 grudnia 2023 roku odbył się ICC Poland Charity Christmas Dinner, organizowany przez Międzynarodową Izbę Handlową ICC Poland.Tegoroczna uroczystość była wyjątkowym wieczorem, podczas którego odbyła się uroczysta kolacja oraz aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Gala Charytatywna "Cała Polska czyta dzieciom"

2 grudnia 2023

zobacz więcej

W sobotę 2 grudnia 2023 r. w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się Gala Charytatywna "Cała Polska czyta dzieciom", na której przedstawiono działania Fundacji, zebrano środki na kampanię czytania i pasowano nowych Ambasadorów Fundacji. Galę objął Honorowym Patronatem J.M. Rektor dr hab. Piotr Wachowiak prof. SGH.

Polski Design. Ukraińska odbudowa

27 listopada 2023

 

Obrót z aukcji: 64 500 zł

zobacz więcej

27 listopada odbyła się aukcja "Polski Design. Ukraińska odbudowa". Licytację Fundacji BRDA wsparło blisko 40 projektantów i projektantek, a sprzedaż ich prac pozwoli na kontynuację projektu OKNO, w ramach którego wysyłane są okna do ukraińskich organizacji społecznych zajmujących się odbudową zniszczonych w wyniku wojny domów.

Gala Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego

26 listopada 2023

zobacz więcej

W niedzielę, 26 listopada, w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się Gala Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. Częścią gali była aukcja charytatywna białych kruków z księgozbioru Aleksandry i Jerzego Kulczyckich, księgarzy i wydawców emigracyjnego Londynu. Dochód z ich sprzedaży, zgodnie z wolą Darczyńcy, zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich.

II Aukcja Fundacji Muzeum Warszawy 

24 listopada 2023

zobacz więcej

24 listopada 2023 odbyła się kolejna edycja aukcji Fundacji Muzeum Warszawy na której pozyskano środki na rozwój kolekcji współczesnej i popularyzowanie działalności jednego z najciekawszych muzeów w Polsce, którego eksponaty są bezcennym świadectwem historii miasta. Na aukcji można było wylicytować m.in. litografie Poli Dwurnik, których motywem przewodnim jest syrenka.

Herstory. Aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Muzeum Historii Kobiet 

18 listopada 2023

 

Obrót z aukcji: 109 500 zł

zobacz więcej

18 listopada 2023 r. w siedzibie DESA Unicum odbyła się aukcja charytatywna Herstory, podczas której licytowano wyjątkowe dzieła. 17 wybitnych polskich artystek stworzyło prace inspirowane bohaterkami projektu HISTORY Channel. Podczas aukcji zebrano 109,5 tys. zł., a zyski zostaną przekazane na budowę pierwszego w Polsce Muzeum Historii Kobiet.

Refugees Welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców

5 listopada 2023

 

Obrót z aukcji: 1 283 100 zł

zobacz więcej

5 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbyła się siódma edycja aukcji charytatywnej Refugees Welcome. Celem aukcji była zbiórka funduszy na pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce. Podczas aukcji licytowano 80 dzieł sztuki. Zebrano rekordową dla projektu kwotę, wynoszącą aż 1 283 100 zł!

Spragnieni Piękna. Kim jesteśmy?

16 października 2023

 

Obrót z aukcji: 450 000 zł

zobacz więcej

16 października odbyła się doroczna kolacja dobroczynna "Spragnieni Piękna. Kim jesteśmy?" organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie". W ofercie aukcyjnej znalazły się gobeliny utkane ręcznie na podstawie prac takich artystek i artystów jak np.: Basi Bańdy, Teresy Pągowskiej, Tadeusza Dominika, Edward Dwurnika, Pawła Susida, Zofii Stryjeńskiej, Jana Tarasina czy Tomasza Tatarczyka. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na sfinansowanie kolekcji "Autoportrety XXI" – zbioru autoportretów czołowych współczesnych twórców i twórczyń, który stanie się częścią zbiorów Muzeum Narodowe w Warszawie. Aukcję poprowadził Juliusz Windorbski, a jej obrót wyniósł 450 000 złotych. 

 

IV Aukcja Adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie"

18 września 2023

 

Obrót z aukcji: 91 600 zł

zobacz więcej

18 września w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się IV Aukcja adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie". Środki pozyskane w ramach aukcji przyczynią się do powstania kolekcji "Autoportrety XXI". Celem projektu jest utworzenie unikalnego zbioru prac czołowych współczesnych twórców i twórczyń, który następnie zostanie włączony do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas licytacji zebraliśmy 91 600 złotych.

Akademeia Fundraiser 2023

2 czerwca 2023

 

Obrót z aukcji: 205 000 zł

zobacz więcej

Podczas Akademeia Fundraiser 2023 została zorganizowana aukcja sztuki, gdzie były prezentowane wyjątkowe prace uczniów, absolwentów i członków społeczności. Celem licytacji było zebranie funduszy na wsparcie obiecującej przyszłości dwóch absolwentów liceum. Obrót aukcji wyniósł 205 000 zł. Aukcję prowadził Juliusz Windorbski.

IV Charytatywna Aukcja Marzeń 

26 maja 2023

 

Obrót z aukcji: 34 800 zł

zobacz więcej

Za nami już czwarta edycja Aukcji Marzeń! Jest to wyjątkowy projekt społeczny, który powstał we współpracy z polskimi twórcami sztuki najnowszej. W ofercie tegorocznej Aukcji Marzeń znalazło się 40 dzieł artystów reprezentujących najważniejsze kierunki w sztuce najnowszej, m.in. Sławomir Toman, Celina Kanunnikava, Ivo Nikić, Urszula Wilk czy Tomasz Kopcewicz. Całkowity dochód z licytacji jest przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Obrót z tegorocznej aukcji wyniósł 34 800 zł. 

10. Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

31 marca 2023

 

Obrót z aukcji: 380 000 zł

zobacz więcej

31 marca odbyła się jubileuszowa 10. Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska, którą po raz kolejny mieliśmy przyjemność współorganizować. Na przestrzeni ostatnich lat Fundacji udało się wysłać 700 dzieci na terapeutyczne obozy, które przywracały im chęć do życia w czasie walki z chorobą. W tegorocznej odsłonie nie zabrakło najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny artystycznej. Wśród prac uznanych artystów prezentowaliśmy malarstwo Jana Dobkowskiego, Pawła Susida, Agnieszki Brzeżańskiej, Karola Radziszewskiego, fotografię Anety Grzeszykowskiej oraz Zofii Rydet. Ponadto w ofercie znalazły się wyjątkowe obiekty rzeźbiarskie Olafa Brzeskiego, Janka Simona czy Dominiki Olszowy. W tegorocznej edycji pojawiło się również więcej artystów młodego pokolenia, którzy już dzisiaj prężnie działają na rynku sztuki, a wśród nich m.in. Olga Dmowska, Martyna Pinkowska, Julia Woronowicz, Piotr Mlącki. Obrót z aukcji wyniósł blisko 380 000 złotych.

Młodzi Plastycy dla Ukrainy. Aukcja Charytatywna 

1 lutego 2023

 

Obrót z aukcji: 47 500 zł

zobacz więcej

Aukcja charytatywna "Młodzi Plastycy dla Ukrainy", sygnowana przez Fundację Rodziny Staraków, stanowi rozwinięcie akcji Plastycy Ukrainie, zapoczątkowanej po 24 lutym 2022 przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi'ego w Szczecinie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Uczniowie i absolwenci zjednoczyli siły by wesprzeć osoby poszkodowane w wyniku wojny w Ukrainie. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Ocalenie, a konkretnie na wsparcie Magazinu – sklepu, w którym uchodźcy i uchodźczynie mogą zrobić zakupy bez pieniędzy. Łączny obrót aukcji to 47 500 zł. 

Aukcja Charytatywna na rzecz 31. Finału WOŚP

29 stycznia 2023

 

Obrót z aukcji: 385 600 zł

zobacz więcej

W tym roku ponownie mieliśmy przyjemność połączenia sił z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Artyści i kolekcjonerzy przekazali wyjątkowe dzieła sztuki, których dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel 31 Finału. WOŚP, czyli walki z sepsą. Łączny obrót aukcji to 385 600 zł.

 

 

2022

 

Roczny obrót: 9 798 200 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2022 roku

Aukcja Fundacji Muzeum Warszawy

10 grudnia 2022

 

Obrót z aukcji: 50 900 zł

zobacz więcej

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Fundację Muzeum Warszawy, której jednym z celów jest budowanie kolekcji sztuki współczesnej Muzeum. Dochód zostanie przezanczony na zakup prac jednych z najciekawszych obecnie artystyek i artystów młodego pokolenia. Obrót na aukcji wyniósł 50 900 zł. Najdrożej wylicytowane zostały: serigrafia z Syrenką Maurycego Gomulickiego (6 000 zł), zdjęcie z sesji Chinary Alizade autorstwa Piotra Leczkowskiego (4 000 zł) oraz spacer z Zygmuntem Miłoszewskim (3 800 zł). 

Kolacja bożonarodzeniowa ICC Polska

6 grudnia 2022

 

Obrót z aukcji: 53 400 zł 

zobacz więcej

We wtorek 6 grudnia odbyła się charytatywna kolacja bożonarodzeniowa ICC Polska. Wydarzeniu towarzyszyła aukcja, której oferta bogata była zarówno w wyjątkowe wydarzenia i obiekty oraz dzieła sztuki, a wśród nich m.in. prace Ryszarda Grzyba i Rafała Olbińskiego. Zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz Fundacji Ocalenie, a konkretnie na jeden z jej projektów Wiedza do Potęgi, skierowany dla młodych uchodźców i uchodźczyń. Aukcję poprowadził Jan Koszutski, a jej obrót wyniósł 53 400 złotych. 

Spragnieni Piękna. W lustrze

5 grudnia 2022

 

Obrót z aukcji: 225 500 zł

zobacz więcej

W poniedziałek 5 grudnia odbyła się doroczna kolacja dobroczynna "Spragnieni Piękna. W lustrze" organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie". W ofercie aukcyjnej znalazły się niezwykłe gobeliny na podstawie prac autorstwa Jarosława Modzelewskiego oraz Aleksandry Waliszewskiej, fotografie oraz dedykowane sesje zdjęciowe w oddziałach Muzeum wraz ze znakomitymi fotografkami i fotografami. Aukcję poprowadził Juliusz Windorbski, a jej obrót wyniósł 225 500 złotych. 

Wszyscy Do Wioseł – akcja charytatywna dla Fundacji Legii 

24 listopada 2022

zobacz więcej

Poza organizacją i prowadzeniem aukcji charytatywnych, staramy się angażować w różnorodne działania pomocowe. 24 listopada 2022 roku mieliśmy okazję wziąć udział w charytatywnym wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich – Wszyscy Do Wioseł dla Fundacji Legii. Czwórka naszych reprezentantów dzielnie poradziła sobie z tym zadaniem! Wydarzenie stanowiło piątą edycję akcji, a uczestnicy płynęli dla Fundacji Daj Herbatę, która działa na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Łącznie udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych.

Gala Panattoni 

20 października 2022

 

Obrót z aukcji: 260 000 zł 

zobacz więcej

Gala Panattoni to cykliczne wydarzenie organizowane przez firmę dla klientów, partnerów oraz pracowników. W tym roku w ramach części oficjalnej odbyła się aukcja charytatywna, w której zebrane fundusze zostaną przekazane na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Wśród prezentowanych prac znalazła się rzeźba Igora Mitoraja, wylicytowana za 105 tys. zł oraz maska Adama Wątora sprzedana za ponad 16 tys. zł.  Swoje projekty stworzyli również: Paweł Kowalewski, Hanna Bakuła i Lech Bator. Maski weneckie zostały stworzone pro bono, według autorskich projektów twórców. Aukcja osiągnęła obrót niemal 260 tys. zł. 

III Aukcja Adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie"

19 września 2022

 

Obrót z aukcji: 98 600 zł

zobacz więcej

19 września w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyła się III Aukcja adopcji "Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie". Środki pozyskane w ramach aukcji przyczynią się do powstania kolekcji "Autoportrety XXI". Celem projektu jest utworzenie unikalnego zbioru prac czołowych współczesnych twórców i twórczyń, który następnie zostanie włączony do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas licytacji zebraliśmy 98 600 złotych.

Bal Nocy Letniej Fundacji TVN

17 września 2022

 

Obrót z aukcji: 5 000 000 zł

zobacz więcej

Za nami Bal Fundacji TVN, na którym zbierane były środki na budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W trakcie licytacji niezwykłych przedmiotów i spotkań, darczyńcy przekazali na ten cel 2,9 miliona złotych. Aukcję charytatywną poprowadził prezes DESA S.A., Juliusz Windorbski. Łącznie podczas balu zebrano 5 mln zł.

 

II Obiad Charytatywny Fundacji "My kochamy Pabianice"

16 lipca 2022

 

Obrót z aukcji: 260 000 zł

zobacz więcej

16 lipca w Aflopark w Pabianicach odbył się II Obiad Charytatywny, organizowany przez Fundację "My kochamy Pabianice". Honorowymi gośćmi tegorocznej edycji był Prezydent Aleksander Kwaśniewski i Jego małżonka Jolanta Kwaśniewska. Częścią wydarzenia była aukcja poprowadzona przez Juliusza Windorbskiego. Dochód z aukcji zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego do leczenia rannych żołnierzy  - obrońców Ukrainy. 

 

Forbes Charity Night

11 czerwca 2022

 

Obrót z aukcji: 175 000 zł

zobacz więcej

11 czerwca w Pałacu Sobańskich odbyła się aukcja Forbes Charity Night, której zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Charytatywnej Forbes. Organizacja powstała z przekonania, że wspieranie dzieci, ich rozwoju, edukacji i pomaganie w równym starcie w życiu jest kluczem do lepszej przyszłości. Jej celem jest wsparcie edukacji dzieci z Polski, Ukrainy oraz z Kambodży. Na aukcji udało się zebrać aż 175 000 zł!

 

 

Refugees Welcome. Artyści i Artystki na Rzecz Uchodźczyń i Uchodźców

15 maja 2022

 

Obrót z aukcji: 1 133 600 zł

zobacz więcej

W minioną niedzielę w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbyła się szósta edycja aukcji charytatywnej Refugees Welcome. Celem aukcji była zbiórka funduszy na pomoc uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce. Podczas aukcji licytowano 80 prac przekazanych przez 79 artystów z Polski i zagranicy. Zebrano rekordową dla projektu kwotę, wynoszącą aż 1 133 600 zł!

 

 

Raffles Europejski dla Dzieci Ukrainy

6 maja 2022

 

Obrót z aukcji: 646 600 zł

zobacz więcej

Hotel Raffles Europejski Warsaw przy współpracy z DESA Unicum oraz wsparciu Andy Rottenberg, wybitnej polskiej historyczki, krytyczki i kuratorki sztuki, przeznaczył ekscytujący zbiór prac twórców z własnej kolekcji do licytacji na rzecz dzieci z Ukrainy. Dodatkowo, dzięki wspaniałomyślności Partnerów Europejskiego na aukcji licytowano również 5 nagród specjalnych od HERMES, Auto Fus Group i McLaren Warszawa, restauracji EPOKA, sieci Accor oraz Grzegorza Krychowiaka. Obrót z aukcji wyniósł 646 600 zł.

 

 

III Charytatywna Aukcja Marzeń

9 kwietnia 2022

 

Obrót z aukcji: 33 700 zł

zobacz więcej

Już po raz trzeci w DESA Unicum odbyła się Aukcja Marzeń - projekt społeczny, powstały we współpracy z polskimi twórcami sztuki najnowszej, z którego cały dochód przeznaczony został na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. W tym roku, aż 58 osób ze świata sztuki przekazało swoją twórczość na aukcję w DESA Unicum, a obrót z aukcji wyniósł 33 700 zł.
 

 

Trzy sesje aukcji charytatywnej na rzecz uchodźców z Ukrainy

9, 18, 30 marca 2022

 

Obrót z aukcji: 1 460 600 zł

zobacz więcej

Szczególny cel wobec bardzo trudnego czasu. Jesteśmy niezwykle wzruszeni zaangażowaniem darczyńców i licytujących. Na trzech sesjach aukcji na rzecz Fundacji Ocalenie udało się zebrać łacznie aż 1 460 600 zł. Działania Fundacji obejmą pracę na pierwszej linii wsparcia. Celem jest stała obecność w punktach recepcyjnych i zapewnianie natychmiastowej pomocy osobom tam rejestrowanym, również na przejściach granicznych, gdzie trwają działania Fundacji.

 

Kolekcjonerzy Dla Muzeum. Aukcja Charytatywna Na Rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego W Warszawie

24 stycznia 2022

 

Obrót z aukcji: 289 900 zł

zobacz więcej


Wspólnie wspieramy sztukę! Z ogromną przyjemnością wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie zorganizowaliśmy aukcję, której całkowity dochód wyniósł aż 289 900 zł przeznaczony na rzecz muzeum. 17 obiektów podarowanych przez 15 kolekcjonerów, m.in. Martyny Czech, Konrada Żukowskiego, Agaty Kus, Aleksandra Kobzdeja czy Tomasza Górnickiego trafiło na aukcję, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup nowych prac do kolekcji MNW. Zebrane w ten sposób fundusze przyczynią się do realizacji projektu  Autoportrety XXI. 
 

 

Aukcja charytatywna Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł

5 stycznia 2022

Obrót z aukcji: 110 400 zł

zobacz więcej

Wyjątkowa aukcja, której celem było zebranie funduszy na organizację cyklu zajęć edukacyjno-terapeutyczno-rozwojowych dla 54 podopiecznych Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł. Organizacja od 30 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, pochodzących z rodzin potrzebujących pomocy, poprzez tworzenie zastępczych domów i towarzyszenie im w odkrywaniu możliwości osobistego rozwoju i pasji. Całkowity obrót z aukcji wyniósł 110 400 zł.

 

 

2021

 

Roczny obrót: 2 201 950 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2021 roku

 

Charytatywna Aukcja 20 PLOPP by Oskar Zięta na 20-lecie Fundacji TVN

25 października 2021

Obrót z aukcji: 102 400

zobacz więcej

Zieta Studio przedstawia wyjątkową edycję różowych stołków PLOPP powstałych w ramach współpracy z Fundacją TVN na miesiąc walki z rakiem piersi. PLOPPy Standard w wyjątkowej wersji w kolorze różu magenta, opracowanej we współpracy z marką Axalta, w limitowanej liczbie 20 szt. zostały zlicytowane na charytatywnej aukcji DESA Unicum, której finał odbył się 25 października w DESA Unicum. Obrót aukcji wyniósł 102 400 zł, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie.

 

Sztuka dostrzegania. Aukcja charytatywna PwC

22 października 2021

 

Obrót z aukcji: 688 000 zł 

zobacz więcej

Projekt społeczny "Sztuka dostrzegania" powstał z okazji 30-lecia obecności PwC w Polsce i został zrealizowany we współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum oraz malarzem Michałem Zaborowskim. Licytacji poddano stworzoną przez niego, unikalną kolekcja obrazów, których bohaterami są uznane osobowości ze świata biznesu, kultury, sportu i życia społecznego. Dochód z aukcji wyniósł 688 tys zł i  został przekazany na cele czterech organizacji: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Innowacji Społecznej, Fundacji Integracja. 

 

9 Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bator Tabor Polska

13 października 2021

 

Obrót z aukcji: 365 000 zł 

zobacz więcej

Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bator Tabor na stałe jest już wpisana w doroczny kalendarz wydarzeń Domu Aukcyjnego DESA Unicum i odbyła się już po raz dziewiąty. Zlicytowano czterdzieści pięć dzieł, będących znamienitą reprezentacją polskiej sztuki współczesnej. Dzięki hojności licytujacych, polscy podopieczni Fundacji mają możliwość wy poczywać na turnusach rehabilitacyjnych. Dochód z aukcji wyniósł 365 tys zł i pomoże sfinansować wyjazd na obozy letnie dla przewlekle chorych dzieci. 

 

No human is illegal. Aukcja charytatywna

3 października 2021

 

Obrót z aukcji: 47 000 zł 

zobacz więcej

3 października w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie mieliśmy zaszczyt wziąć udział w unikatowej aukcji charytatywnej na rzecz dotkniętych kryzysem wojny. Osoby zaangażowane w niesienie pomocy uchodźcom przebywającym na granicy Polski i Białorusi zaprosiły grupę polskich artystek i artystów do stworzenia unikatowej kolekcji ubrań i dodatków. W czasie aukcji wylicytować można było elementy garderoby zaprojektowane i wykonane przez artystów takich, jak Wilhelm Sasnal, Mikołaj Sobczak, czy Joanna Rajkowska. Sprzedaż ponad 60 obiektów pozwoliła na zebranie 47 000 zł.  Dochód z aukcji został przekazanych fundacjom, a co za tym idzie na wsparcie uchodźców w godnym rozpoczęciu nowego rozdziału życia w Europie. Dziękujemy organizatorom za zaufanie i możliwość niesienia pomocy.

 

Obiad Charytatywny Fundacji "My kochamy Pabianice"

31 lipca 2021

 

Obrót z aukcji: 420 000 zł

zobacz więcej

31 lipca w Aflopark w Pabianicach odbył się charytatywny obiad, organizowany przez Fundację "My kochamy Pabianice". Częścią wydarzenia była aukcja poprowadzona przez Juliusza Windorbskiego. Wśród licytowanych obiektów znalazły się m.in. prace Edwarda Dwurnika, Michała Zaborowskiego, Pawła Kowalewskiego czy egzemplarz Konstytucji RP z podpisem prezydenta Lecha Wałęsy.
Łącznie podczas aukcji zebrano prawie 420 000 zł, a dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacja Gajusz .Fundacja istnieje od 1997 r. Prowadzi m.in. hospicjum perinatalne, hospicjum stacjonarne dla dzieci oraz Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli. 

 

 

Refugees Welcome. Aukcja Charytatywna

20 czerwca 2021

 

Obrót z aukcji: 220 700 zł

zobacz więcej

Aukcja Refugees Welcome co roku angażuje artystów i kolekcjonerów sztuki do wspólnej pomocy na rzecz wsparcia uchodźców i uchodźczyń mieszkających w Polsce. Na piątej edycji aukcji charytatywnej udało się zebrać aż 220 700 zł. Dochód przekazany został na fundacje Refugees Welcome Polska i Cenrum Pomocy Cudzoziemcom. Wspólnie budujemy nową kulturę gościnności!

 

 

II Charytatywna Aukcja Marzeń

1 czerwca 2021

 

Obrót z aukcji: 52 600 zł

zobacz więcej

Ponad sześćdziesięciu polskich artystów zechciało wesprzeć małe i duże marzenia podopiecznych FUNDACJI MAM MARZENIE uczestnicząc w projekcie Aukcja Marzeń! Ich wyjątkowe dzieła trafiły do licznych kolekcjonerów i miłośników piękna, którzy biorąc udział w emocjonującej licytacji spełnili marzenia dzieci z chorobami zagrażającymi życiu. Celem projektu jest połączenie świata sztuki z pomaganiem. Wierzymy, że piękno i dobro idą z sobą w parze.

Aukcja charytatywna odbyła się na platformie online Domu Aukcyjnego DESA Unicum od 18 maja do 1 czerwca 2021 roku.

 

 

Aukcja Charytatywna "Wielcy Małym". Artyści pomagają zwierzętom

5 maja 2021

 

Obrót z aukcji: 134 000 zł

zobacz więcej

W dniach 5-26 maja odbyła się aukcja w DESA UNICUM na rzecz schronisk objętych pomocą akcji Wielcy Małym. Na aukcji udało się zebrać kwotę 134 000 zł. Głównym beneficjentem aukcji jest Fundacja MRNRZ VIVA, która wsparła środkami zebranymi na aukcji osiem schronisk (Korabiewice, Łódź, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Kruszewo, Gliwice, Boguszyce Małe, Głowno).

 

 

"Kolumb płynie Czarostatkiem". Aukcja charytatywna na rzecz Kazia Więcka

25 marca 2021

 

Obrót z aukcji: 47 250 zł

zobacz więcej

"Kolumb płynie Czarostatkiem" to aukcja charytatywna orgazinowana przez Mia Art Gallery i DESA Unicum w celu zebrania środków na leczenie i rehabilitację 5-letniego Kazika Więcka, cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczką lekooporną. Na aukcji znalazły się niepowtarzalne ilustracje w formie prac na papierze i unikatowych wydruków autorstwa znanych wrocławskich ilustratorek i ilustratorów: Ewy Kozyry-Pawlak, Pawła Pawlaka, Magdy Wosik, Piotra Rychela, Tomasza Brody, Gosi Herby, Pawła Mildnera i Roberta Romanowicza. Aukcja odbyła się na platfromie online Domu Aukcyjnego DESA Unicum od 25 marca do 9 kwietnia 2021 roku. Na rzecz pomocy Kaziowi udało się zebrać aż 47 250 zł

 

 

Aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła

7 stycznia 2021

 

Obrót z aukcji: 125 000 zł

zobacz więcej

W styczniu 2021 DESA Unicum zorganizowała aukcję na rzecz wsparcia dzieci z Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, której celem jest wsparcie działań edukacyjno - kulturowo - wychowawczych na rzecz dzieci i młodzieży pochodzących z najbiedniejszych rejonów Warszawy. Pieniądze uzyskane z filantropijnej aukcji "Pomaganie to sztuka" zostaną przeznaczone na organizację, szczególnie w okresie pandemii, cyklu zajęć edukacyjno-terapeutyczno-rozwojowych na rzecz 34 podopiecznych dzieci i młodzieży oraz utworzenie nowej filii Domu dla Dzieci, we wsi Samoklęski, w województwie lubelskim. Na aukcji udało się zebrać aż 125 000 zł!

 

 

 

2020

 

Roczny obrót: 2 767 810 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2020 roku

 

Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie. Aukcja Adopcji

14 grudnia 2020

 

Obrót z aukcji: 109 976 zł

zobacz więcej

Pierwsza tego typu aukcja w Polsce. Aukcja Adopcji. Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie to możliwość zaadaptowania ulubionego obrazu, połączona z charytatywnym wspaciem Muzeum Narodowego w Warszawie. Na aukcji udało się zebrać aż 109 976 zł. Dochód z projektu przekazany został na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

 

XXIX Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

28 listopada 2020

 

Obrót z aukcji: 506 034 zł

zobacz więcej

Aż 200 prac zostało wylicytowanych na rzecz wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Matejki działającego przy ul. Barskiej 45 w Krakowie. To jedna z najstarszych placówek kształcących młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Krakowie. Tegoroczna Aukcja Wielkiego Serca odbywała się onilne, licytować można było między innymi prace Magdaleny Abakanowicz, Zdzisława Beksińskiego, Jana Berdyszaka, Stanisława Dróżdża, Edwarda Dwurnika, Stefana Gierowskiego, Edwarda Hartwiga, Ryszarda Horowitza, Jana Młodożeńca, Jerzego Nowosielskiego, Stanisława Rodzińskiego, Wilhelma Sasnala, Jacka Sienickego, Franciszka Starowieyskiego, Marka Sobczyka, Natalii LL i Jana Tarasina. Na aukcji udało się zebrać aż 506 034 zł!

 

 

Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

21 października 2020

 

Obrót z aukcji: 343 700 zł

zobacz więcej

Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor ma na celu zebranie funduszy i zarazem wsparcie ciężko chorych dzieci. Fundacja Bátor Tábor wdrożyła przełomowy, eksperymentalny program dla dzieci cierpiących na ciężkie choroby przewlekłe, realizowany w terapeutycznym obozie rekreacyjnym w pobliżu Budapesztu. W tym roku udało się zebrać aż 343 700 zł. 

 

Sztuka Pomagania. V Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Razem Pamoja

25 maja 2020

 

Obrót z aukcji: 327 800 zł

zobacz więcej

Pamoja to fundacja zrzeszająca artystów i nauczycieli z Polski, Kenii i Indonezji, skupiająca się na sztuce i edukacji. W maju 2020 roku odbyła się już piąta edycja aukcji charytatywnej Sztuka Pomagania. Zebrana kwota wyniosła aż 327 800 zł!

 

"Mam Marzenie". Aukcja charytatywna

25 marca 2020

 

Obrót z aukcji: 66 900 zł

zobacz więcej

Prace ponad siedemdziesięciu polskich artystów zostały wylicytowane na rzecz wsparcia małych i dużych marzeń podopiecznych FUNDACJI MAM MARZENIE. Aukcja Marzeń jest projektem społecznym mającym na celu popularyzację polskiej sztuki najnowszej w społeczeństwie oraz zebranie środków finansowych niezbędnych na pokrycie kosztów realizacji marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – dzieci z chorobami zagrażającymi życiu tj. nowotwory czy mukowiscydoza.

 

 

Aukcja charytatywna Spragnieni Piękna

24 lutego 2020

 

Obrót z aukcji: 253 000 zł

zobacz więcej

 

To już IV Bal "Spragnieni piękna" organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie, na którym ponownie odbyła się aukcja charytatywna. Licytowano obiekty z kamienia wybitnych polskich artystów  takich, jak Jarosław Modzelewski, Witold Orski czy Karol Radziszewski, a także adopcje nad pracami z kolekcji MNW i salą Akademicką na rzecz Instytucji.

 

 

Aukcja charytatywna dla WOŚP 

12 stycznia 2020

 

Obrót z aukcji: 1 160 400 zł

zobacz więcej

 

Blisko 120 innych obiektów licytowano na drugiej edycji aukcji dzieł sztuki na rzecz WOŚP w DESA Unicum. Część licytowanej kolekcji pochodziła z kolekcji mBanku. Łączny obrót aukcji to 1 160 400 zł. Całość została przekazana na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci.

850 tys. złotych za obraz Juliana Fałata, 32 tys. złotych za rzeźbę Igora Mitoraja czy 11 tys. złotych za nagrodę Nike 2019 przekazaną przez Mariusza Szczygła.

 

 

 

2019

 

Roczny obrót: 7 774 200 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2019 roku

1


ICC Charity Christmas Dinner

4 grudnia 2019

 

Obrót z aukcji: 70 000 zł

zobacz więcej

 

Aukcja została zorganizowana w celu zebrania funduszy dla "Fundacja Samodzielność od Kuchni", która angażuje lokalne społeczności w pomoc młodym ludziom z domów dziecka w ich rozwoju i wkraczania w dorosły świat.
 

1

 

Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie. Aukcja Adopcji

2 grudnia 2019

 

Obrót z aukcji: 122 300 zł

zobacz więcej

 

"Stańczyk" Jana Matejki, ale również najwybitniejsze dzieła takich twórców jak Aleksander Gierymski, Witkacy, Olga Boznańska czy Tamara Łempicka zostały "zaadoptowane" przez osoby biorące udział w wyjątkowej Aukcji Adopcji. Dochód z licytacji w wyskości 122 300 zł przeznaczony został na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. 

To pierwsza tego typu aukcja w Polsce!

1

 

Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

20 listopada 2019

 

Obrót z aukcji: 343 900 zł 

zobacz więcej

 

Od lat współorganizujemy również doroczną aukcję dzieł sztuki współczesnej dla Fundacji Bator Tabor, która w ramach swojej działalności oferuje bezpłatne wyjazdy wakacyjne dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Tegoroczny dochód z aukcji wyniósł ponad 350 000 zł. Aukcja odbyła się w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

1

 

Aukcja Charytatywna Wielkie Serce

17 listopada 2019

 

Obrót z aukcji: 424 000 zł

zobacz więcej

 

W krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" licytowano prace ponad 200 polskich i zagranicznych artystów, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Beresia, Edwarda Dwurnika, Ryszarda Horowitza, Jerzego Kałuckiego, Janiny Kraupe-Świderskiej, Ewy Kuryluk, Jana Młodożeńca, Jerzego Nowosielskiego, Rafała Olbińskiego, Wojciecha Plewińskiego, Wilhelma Sasnala, Jacka Sroki, Jonasza Sterna i Andy'ego Warhola. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na potrzeby dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie, m.in. na wyjazdy terapeutyczno-rehabilitacyjne, obozy, pomoc najbiedniejszym wychowankom. 

1

 

Aukcja charytatywna. Artyści dla Wiesia

6 listopada 2019

 

Obrót z aukcji: 140 400 zł

zobacz więcej

 

Ciężka choroba pozbawiła Wiesława Rosochę możliwości normalnego funkcjonowania i w konsekwencji kontynuowania działalności artystycznej, która stanowiła zasadniczą część jego życia. Na rzecz Rosochy Artyści przekazali 62 obiekty, wśród nich Koji Kamoji, Agata Bogacka, Włodzimierz Pawlak, Jarosław Modzelewski, Rafał Olbiński. Licytowane były również prace Wiesława Rosochy, Basi Bańdy czy Eugeniusza Markowskiego. Zebrane 141 800 zł zostało przeznaczone na stworzenie warunków dla dalszej rehabilitacji i polepszenia stanu zdrowia Artysty.

1

 

Bal charytatywny Cała Polska Czyta Dzieciom

19 października 2019

zobacz więcej

 

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność prowadzić licytację podczas Balu Charytatywnego Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". Podczas aukcji wylicytować można było m.in. scenariusz filmu "Jack Strong" o pułkowniku Kuklińskim z autografami reżysera – Władysława Pasikowskiego oraz aktorów, wizytę w Parlamencie Europejskim czy jazdę w roli pilota rajdowego z Kajetanem Kajetanowiczem. Cały dochód  został przeznaczony na działalność Fundacji, której misją jest wspieranie zdrowia psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży oraz mądre wychowanie.

1

 

Bal Nocy Letniej Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Aukcja charytatywna

9 września 2019

 

Obrót z aukcji: 2 000 000 zł

zobacz więcej

 

Rekordowa aukcja na Balu Charytatywnym Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Po raz kolejny DESA Unicum odpowiadała za przeprowadzenie licytacji, ale po raz pierwszy udało się zebrać ponad 2 000 000 zł. Dochód przekazany został na wsparcie chorych dzieci, które są podopiecznymi fundacji.

1

 

Aukcja Charytatywna na rzecz dzieci nauczycieli

16 czerwca 2019

 

Obrót z aukcji: 212 600 zł

zobacz więcej

 

Zorganizowaliśmy z inicjatywy Andy Rottenberg specjalną aukcję charytatywną, z której dochód przeznaczony został na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci nauczycieli dotkniętych konsekwencjami strajku. Zebrana kwota została podzielona między nauczycielskie rodziny przez ZNP pod nadzorem Społecznego Komitetu #wspieramnauczycieli, w skład którego wchodzą między innymi Krystyna Starczewska, Adam Strzembosz, Zbigniew Hołdys, Henryka Bochniarz, Paweł Pawlikowski, Andrzej Saramonowicz, Olga Tokarczuk, Maria Janion, Wanda Traczyk-Stawska, Maria Sadowska, Joanna Kos-Krauze.
Dochód z aukcji wyniósł ponad 200 000 zł.

1

 

Aukcja charytatywna Sztuki Współczesnej Fundacji Razem Pamoja

14 kwietnia 2019

 

Obrót z aukcji: 628 800 zł

zobacz więcej

 

Prace Pawła Althamera, Przemysława Branasa, Agnieszki Kurant, Pauliny Ołowskiej, Radka Szlagi czy Honzy Zamojskiego można było wylicytować podczas charytatywnej aukcji Sztuki Współczesnej Fundacji Razem Pamoja "Wolności". Fundacja zajmuje się zrzeszaniem artystów, społeczników z Polski, Kenii i Indonezji. Dochód z aukcji w wysokości blisko 630 000 zł przeznaczony został na rzecz zainicjowania działania szkoły w Jacmel na Haiti, w tym rezydencji dla artystów, która jest otwartą przestrzenią dla alternatywnych modeli edukacji.

1

 

Kolacja charytatywna zorganizowana przez Naszą Fundację

5 kwietnia 2019

 

Obrót z aukcji: 1 195 000 zł

zobacz więcej

 

Na aukcji zebrano kwotę 1 195 000 zł, która w całości została przeznaczona na utrzymanie i rozwój podopiecznych z Domu Dziecka w Radymnie.

 

Aukcja charytatywna Spragnieni Piękna

4 marca 2019

 

Obrót z aukcji: 310 000 zł 

zobacz więcej

 

Jak co roku, podczas Balu "Spragnieni piękna" organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie, odbyła się aukcja charytatywna. Wylicytować można było unikatowe, stworzone specjalnie na tę okazję dzieła z pogranicza sztuki i designu. Partnerem aukcji "Spragnieni piękna" był Mood Works - renomowane studio architektury wnętrz prowadzone przez Dorotę Kuć i Karinę Snuszkę. Specjalnie dla Stowarzyszenia Przyjaciele MNW Mood Works przygotowało projekt parawanów, które dzięki zaproszonym do projektu artystom stały się unikatowymi dziełami sztuki. Odwołując się do wielkiej tradycji sztuki chińskiej i japońskiej, duet Kuć i Snuszka stworzył nowoczesną formę, a interwencje czołowych polskich artystów nadały każdemu z 10 parawanów niepowtarzalny charakter. Całkowity obrót z aukcji wyniósł 310 000 zł.

3

 

Aukcja charytatywna "SZTUKA TERAZ" dla Szlachetnej Paczki

20 lutego 2019

 

Obrót z aukcji: 226 600 zł 

zobacz więcej

 

Sztuka może zmieniać świat. Na aukcję trafiło pod młotek ponad 100 prac najlepszych polskich artystów, a całkowity obrót wyniósł blisko 230 000 zł. Wśród nich znajdą się obrazy m.in. Edwarda Dwurnika, Rafała Olbińkskiego czy Normana Leto. 

 

19. Charytatywny Bal Dziennikarzy

16 lutego 2019

 

Obrót z aukcji: 381 000 zł 

zobacz więcej

Podczas 19. edycji Balu Dziennikarzy zorganizowano licytację 10 oryginalnych przedmiotów, poprowadzoną przez Prezesa DESA Unicum, Juliusza Windorbskiego. Najwyższą cenę, 50 tys. zł, osiągnęły dwa bilety pierwszej kategorii na finał mężczyzn wielkoszlemowego turnieju tenisowego Rolanda Garrosa wraz z zaproszeniami na VIPowski lunch w parku Rolanda Garrosa. Obrót z aukcji wyniósł 381 tys. zł i zostanie w całości przekazany Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji Dla Wolności oraz Fundacji Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła".

 

Aukcja charytatywna dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej

10 lutego 2019

 

Obrót z aukcji: 85 000 zł

zobacz więcej

 

Aukcja przeprowadzona podczas koncertu "Jesteś, bo jesteś", zorganizowanego przez Fundację Anny Dymnej  "Mimo Wszystko" przyniosła blisko 85 000 zł. Dochód z licytacji został przeznaczony na rehabilitację i leczenie wybitnej aktorki Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.

 

Aukcja charytatywna kolekcji mBanku dla WOŚP 

13 stycznia 2019

 

Obrót z aukcji: 1 690 800 zł 

zobacz więcej

 

Zorganizowaliśmy pierwszą w historii stacjonarną aukcję dzieł sztuki podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obrót z aukcji wyniósł blisko 1,7 mln złotych i został w całości przekazany na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Była to rekordowa aukcja charytatywna na rzecz WOŚP w Polsce.

W styczniu 2020 przeprowadziliśmy drugą edycję aukcji dla WOŚP, podczas której obrót wyniósł 1 160 000 zł

 

 

2018

 

Roczny obrót: 4 442 800 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2018 roku

Wieczór Hiszpański Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

24 listopada 2018

 

Obrót z aukcji: 155 000 zł

zobacz więcej

Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy powstała z chęci niesienia pomocy dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową. Całkowity dochód z wieczoru został przeznaczony na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową leczonym w Klinice Onkologii Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka". Na rzecz fundacji udało się zebrać aż 155 000 zł

 

XXVII Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

18 listopada 2018

 

Obrót z aukcji: 423 500 zł

zobacz więcej

Aukcja Stowarzyszenia "Wielkie Serce"  w tym roku zbierała pieniądze na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie, który jest jedną z najstarszych placówek, kształcącą młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych w Krakowie. Podczas tej edycji udało się zebrać aż 423 500 zł!

 

6. Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

17 października 2018

 

Obrót z aukcji: 599 000 zł

zobacz więcej

Fundacja Bator Tabor w ramach swojej działalności oferuje bezpłatne wyjazdy wakacyjne dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Tegoroczny dochód z aukcji wyniósł aż 599 000 zł!

 

Aukcja Charytatywna krzeseł z lat 60. XX w. z wystawy "Obcy w domu. Wokół marca ‘68"

24 września 2018

 

Obrót z aukcji: 18 900 zł 

zobacz więcej

Wraz z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowaliśmy aukcje charytatywną na której można było wylicytować 19 foteli i krzeseł z lat 60. po renowacji. Meble stanowiły część scenografii wystawy "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68",Dochód z licytacji mebli zostanie przeznaczony na rzecz Kuchni Konfliktu, czyli restauracji współtworzonej przez migrantów i uchodźców, którzy przebywają w Polsce. Założeniem tego miejsca jest dawanie legalnego zatrudnienia przy połączeniu gastronomii z działalnością społeczną.

 

9 Bal Nocy Letniej Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

15 września 2018

 

Obrót z aukcji: 2 500 000 zł

zobacz więcej

Dochód z biletów oraz licytacji przeznaczony został na rzecz podopiecznych Fundacji, leczenie i rehabilitację dzieci, zakup leków i sprzętu. Na 9-ej edycji balu udało się zebrać aż 2 500 000 zł.

 

Spragnieni Piękna - Aukcja Charytatywna

12 lutego 2018

 

Obrót z aukcji: 346 000 zł

zobacz więcej

Dochód z prac wylicytowanych podczas aukcji charytatywnej w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie przeznaczona na cele statutowe tej instytucji. Podczas aukcji charytatywnej udało się zebrać 346 000 zł.

 

18. Charytatywny Bal Dziennikarzy

3 lutego 2018

 

Obrót z aukcji: 400 000 zł

zobacz więcej

Beneficjentami Balu Charytatywnego byli:  Fundacja TVN "Nie jesteś sam", Fundacja "Polsat", Fundacja Radia Zet, Fundacja "Przyjaciółka" (Wydawnictwo Edipresse) oraz projekt "Żółty Talerz", który zapewnia posiłki dzieciom z ubogich rodzin. Podczas Balu udało się zebrać aż 400 000zł. 

 

 

 

2017

 

Roczny obrót: 3 836 420 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2017 roku

Wieczór Kanadyjski Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

25 listopada 2017

 

zobacz więcej

Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy powstała z chęci niesienia pomocy dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową.

 

XXVI Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

18 listopada 2017

 

Obrót z aukcji: 436 020 zł

zobacz więcej

Dochód z aukcji zasilił Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Jana Matejki. Podczas aukcji udało się zebrać aż 436 020 zł.

 

Projekt "Marzenie" - Charytatywna Aukcja Fotografii

15 listopada 2017

 

Obrót z aukcji: 56 900 zł

zobacz więcej

Cały dochód z aukcji został przekazany Fundacji Mam Marzenie na realizację marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu oraz fundacji "Nasza Fundacja" opiekującej się domem dziecka na podkarpaciu. Wspólnie zebraliśmy aż 56 900 zł.

 

5. Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

18 października 2017

 

Obrót z aukcji: 661 000 zł 

zobacz więcej

Od 2001 głównym celem Fundacji Bátor Tábor jest zapewnienie doświadczeń odmieniających życie poważnie chorych dzieci oraz ich rodzin. Podczas 5-ej aukcji sztuki współczesnej orgaznizowanej przez fundacje, udało się zebrać aż 661 000 zł.

 

8 Bal Nocy Letniej Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

2 września 2017

 

Obrót na aukcji: 1 400 000 zł

zobacz więcej

Bal Fundacji TVN "Nie jesteś sam" jest jedną z największych imprez charytatywnych w Polsce. Dochód z biletów oraz licytowanych przedmiotów przeznaczony jest na rzecz podopiecznych organizacji. W tym roku z zebranych pieniędzy zostanie wyremontowana klinika szpitalna. Podczas tej edycji udało się zebrać aż 1 400 000 zł.

 

Spragnieni Piękna. Aukcja Charytatywna

27 lutego 2017

 

Obrót z aukcji: 264 000 zł

zobacz więcej

Organizatorem balu charytatywnego i aukcji było Stowarzyszenie "Przyjaciele MNW". Dochód z licytacji przeznaczony został na remont i otwarcie Galerii Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowego czyli pierwszej, stałej ekspozycji poświęconej stuletniej historii polskiego projektowania. Udało się zebrać aż 264 000 zł.

 

 

 

2016

 

Roczny obrót: 5 134 800 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2016 roku

Aukcja Charytatywna na rzecz podpopiecznych Fundacji Serce Dziecka

1 grudnia 2016

 

Obrót na aukcji: 54 500 zł 

zobacz więcej

Aukcja miała na celu zebranie pieniędzy na paczki dla podopiecznych fundacji Serce Dziecka. Podczas aukcji udało się zebrać 54 500 zł.

 

Wieczór Portugalski Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

26 listopada 2016

 

Obrót na aukcji: 78 000 zł 

zobacz więcej

Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy powstała z chęci niesienia pomocy dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową. Podczas wieczoru portugalskiego udało się zebrać 78 000 zł.

 

XXV Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

19 listopada 2016

 

Obrót na aukcji: 513 300 zł 

zobacz więcej

19 listopada 2016 roku odbyła się XXV  AUKCJA "WIELKIEGO SERCA" na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego NR 1 im. Jana Matejki w Krakowie - najstarszej placówki tego typu w mieście. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na potrzeby wychowanków SOSW nr 1 w Krakowie. Licytacja dzieł sztuki przyniosła dochód w wysokości 513 300 zł!

 

4. Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

19 października 2016

 

Obrót na aukcji: 505 400 zł 

zobacz więcej

Od 2001 głównym celem Fundacji Bátor Tábor jest zapewnienie doświadczeń odmieniających życie poważnie chorych dzieci oraz ich rodzin. Podczas 4-ej aukcji sztuki współczesnej orgaznizowanej przez fundacje, udało się zebrać aż 505 400 zł.

 

Aukcja Charytatywna dla Giełdy Papierów Wartościowych na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

6 października 2016

 

Obrót na aukcji: 162 600 zł 

zobacz więcej

6 października w Teatrze Narodowym odbyła się Gala jubileuszowa z okazji 25-lecia GPW oraz Rynku Kapitałowego w Polsce, która zgromadziła blisko 500 osób - przedstawicieli władz państwowych, Sejmu i Senatu, spółek giełdowych i inwestorów. Jednym z ważnych elementów wydarzenia była aukcja charytatywna, z której dochód w wysokości 162 600 złotych został przekazany Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, z przeznaczeniem na wsparcie działań mających na celu stworzenie pierwszego w Polsce, specjalistycznego Centrum Pomocy Dzieciom, placówki zapewniającej kompleksową pomoc dzieciom-ofiarom wykorzystywania seksualnego, przemocy fizycznej i innych poważnych przestępstw.

 

7 Bal Nocy Letniej Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

3 września 2016

 

Obrót na aukcji: 2 000 000 zł

zobacz więcej

Bal Fundacji TVN "Nie jesteś sam" jest jedną z największych imprez charytatywnych w Polsce. Dochód z biletów oraz licytowanych przedmiotów przeznaczony jest na rzecz podopiecznych organizacji. W tym roku z zebranych pieniędzy zostanie wyremontowana klinika szpitalna. Podczas tej edycji udało się zebrać aż 2 000 000 zł.

 

17. Charytatywny Bal Dziennikarzy

23 stycznia 2016

 

Obrót na aukcji: 380 000 zł 

zobacz więcej

W sobotę 23 stycznia w Auli Politechniki Warszawskiej odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy 2016. Na tym wydarzeniu pojawili się przedstawiciele świata mediów: dziennikarze, celebryci i politycy. Środki z cegiełek, a także z licytacji zostały przekazane dla podopiecznych Fundacji "Dorastaj z Nami" wspierającej osierocone dzieci funkcjonariuszy publicznych, Fundacji "Po Drugie" otaczającej opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz Fundacji Polsat i Fundacji TVN "Nie jesteś sam". W tym roku zebrana kwota wyniosła aż 380 000 zł.

 

 

 

2015

 

Roczny obrót: 4 432 400 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2015 roku

Wieczór Argentyński Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

28 listopada 2015

 

Obrót z aukcji: 162 000 zł 

zobacz więcej

Cały dochód z darowizn przekazanych przez gości spotkania trafił do Kliniki Onkologii Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" na rzecz leczenia dzieci z chorobą nowotworową. W tym roku udało się uzbierać aż 162 000 zł.

 

XXIV Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

21 listopada 2015

 

Obrót z aukcji: 347 300 zł

zobacz więcej

21 listopada 2015 roku odbyła się XXIV  AUKCJA "WIELKIEGO SERCA" na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego NR 1 im. Jana Matejki w Krakowie - najstarszej placówki tego typu w mieście. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby wychowanków SOSW nr 1 w Krakowie. Licytacja dzieł sztuki przyniosła dochód w wysokości 347 300 zł.

 

Czwarty Wieczór Charytatywny "Naszej Fundacji“

20 listopada 2015

 

Obrót z aukcji: 1 350 500 zł 

zobacz więcej

20 listopada 2015 r. tradycyjnie już w Pałacu Sobańskich odbył się Czwarty Wieczór Charytatywny " Naszej Fundacji ". Celem kolejnego już, wyjątkowego "Wieczoru" było pozyskanie funduszy na dokończenie budowy Domu Dziecka w Radymnie. Kupione przez gości bilety, cegiełki i wylicytowane podczas aukcji eventy przyniosły rekordową kwotę ponad 1 600 000 zł. 

 

 

3. Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

7 października 2015

 

Obrót na aukcji: 405 100 zł 

zobacz więcej

Od 2001 głównym celem Fundacji Bátor Tábor jest zapewnienie doświadczeń odmieniających życie poważnie chorych dzieci oraz ich rodzin. Podczas 3-ej aukcji sztuki współczesnej orgaznizowanej przez fundacje, udało się zebrać aż 405 100 zł.

 

6 Bal Nocy Letniej Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

5 września 2015

 

Obrót na aukcji: 1 800 000 zł 

zobacz więcej

Bal Fundacji TVN "Nie jesteś sam" jest jedną z największych imprez charytatywnych w Polsce. Dochód z biletów oraz licytowanych przedmiotów przeznaczony jest na rzecz podopiecznych organizacji. Podczas tej edycji Balu Nocy Letniej udało się zebrać aż 1 800 000 zł.

 

16. Charytatywny Bal Dziennikarzy

7 lutego 2015

 

Obrót z aukcji: 367 500 zł 

zobacz więcej

Już po raz 16. zorganizowano Charytatywny Bal Dziennikarzy. W Auli Dużej Politechniki Warszawskiej bawili się przedstawiciele ze świata mediów, polityki i biznesu. Dochód z aukcji zostanie przekazany na pomoc Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko", a także Fundacji Polsat i Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

 

 

2014-2004

 

Łączny obrót: 8 327 360 zł

zobacz aukcje charytatywne w 2014 roku

Wieczór Turecki Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy

29 listopada 2014

 

Obrót z aukcji: 115 000 zł

zobacz więcej

Wieczór Turecki to nie tylko kolejna okazja do zebrania środków na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową leczonym w Klinice Onkologii Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", ale również uświetnienie 20-lecia działalności Fundacji Ex Animo oraz 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych. W tym roku dochód z aukcji wyniósł aż 115 000 zł.

 

Trzeci Wieczór Charytatywny "Naszej Fundacji“

21 listopada 2014

 

Obrót z aukcji: 1 238 500 zł

zobacz więcej

"Nasza Fundacja" powstała w 2008 r. aby wszechstronnie opiekowac sie dziecmi z Domu Dziecka w Jarosławiu w woj. podkarpackim. Podczas trzeciego już charytatywnego wieczoru fundacji udało się zebrać aż 1 300 000 zł.

 

 

XXIII Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

15 listopada 2014

 

Obrót z aukcji: 391 000 zł

zobacz więcej

15 listopada 2014 roku odbyła się XXIII  AUKCJA "WIELKIEGO SERCA" na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego NR 1 im. Jana Matejki w Krakowie - najstarszej placówki tego typu w mieście. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na potrzeby wychowanków SOSW nr 1 w Krakowie. Licytacja dzieł sztuki przyniosła dochód w wysokości 391 tysięcy złotych.

 

5 Bal Nocy Letniej Fundacji TVN "Nie jesteś sam"

7 września 2014

 

Obrót z aukcji: 1 200 000 zł

zobacz więcej

Bal Fundacji TVN "Nie jesteś sam" jest jedną z największych imprez charytatywnych w Polsce. Dochód z biletów oraz licytowanych przedmiotów przeznaczony jest na rzecz podopiecznych organizacji. Podczas 5-ej edycji Balu Nocy Letniej udało się zebrać aż 1 200 000 zł.

 

Aukcja Charytatywna dla Olafa

9 czerwca 2014

 

Obrót z aukcji: 59 300 zł 

zobacz więcej

Wydarzenie zoorganizowane we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony został na leczenie i rehabilitację 16-letniego Olafa Maja, zmagającego się z nowotworem. Na aukcji udało się zebrać kwotę 59 300 zł.

 

Aukcja Charytatywna in Memoriam Maćka Berbeki

28 maja 2014

 

Obrót z aukcji: 103 600 zł 

zobacz więcej

28 maja w Warszawie odbyła się aukcja charytatywna, której celem było materialne wsparcie rodziny Maćka Berbeki – himalaisty, który zginął podczas zejścia z Broad Peak. Pod młotek poszło 57 dzieł sztuki - Pragniemy pomóc Rodzinie Macieja, który miał niezwykły dar zjednywania ludzi do realizowania wspólnych celów. Wymiernym sposobem wsparcia młodszych synów himalaisty, uczącego się w gimnazjum Jana i studiującego Franciszka, oraz żony Ewy, jest zorganizowanie aukcji charytatywnej. – mówili organizatorzy wydarzenia. W tym celu przyjaciele i znajomi Maćka Berbeki, we współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum, zebrali 57 prac różnych artystów i przekazali je na aukcję, z której dochód został przeznaczony na wspomniany cel. Na aukcji udało się zebrać aż 103 600 zł.

 

zobacz aukcje charytatywne w 2013 roku

Drugi Wieczór Charytatywny "Naszej Fundacji“.

listopad 2013

 

Obrót z aukcji: 1 038 000 zł

zobacz więcej

Tradycyjnie już w Pałacu Sobańskich odbył się Drugi Wieczór Charytatywny "Naszej Fundacji". Celem tego szczególnego Wieczoru było pozyskanie funduszy na dalsze etapy budowy Domu Dziecka w Radymnie. Kupione przez naszych gości bilety, cegiełki i wylicytowane podczas aukcji eventy przyniosły niewyobrażalną kwotę 1 200 000 zł. 

 

 

XXII Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

23 listopada 2013

 

Obrót z aukcji: 400 400 zł

zobacz więcej

24 listopada 2013 roku odbyła się XXII AUKCJA "WIELKIEGO SERCA" na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego NR 1 im. Jana Matejki w Krakowie - najstarszej placówki tego typu w mieście. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby wychowanków SOSW nr 1 w Krakowie. W tym roku aukcja przyniosła aż 400 400 zł.

 

 

Aukcja Sztuki Współczesnej Bátor Tábor

10 października 2013

 

Obrót z aukcji: 189 700 zł 

zobacz więcej

Od 2001 głównym celem Fundacji Bátor Tábor jest zapewnienie doświadczeń odmieniających życie poważnie chorych dzieci oraz ich rodzin. Podczas tegorocznej aukcji sztuki współczesnej orgaznizowanej przez fundacje, udało się zebrać aż 189 700 zł.

 

 

V Charytatywna Kolacja FUNDACJI ORIMARI "Smaki dobra"

5 października 2013

 

Obrót z aukcji: 662 000 zł

zobacz więcej

W hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V charytatywna kolacja Fundacji ORIMARI i sieci Starwood Hotels & Resorts "SMAKI DOBRA". Punktem kulminacyjnym wydarzenia była tradycyjnie już aukcja sześciu smakowitych perełek kulinarnych przygotowanych przez szefów kuchni hoteli Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz Hotelu Bristol i Westin Warsaw. Łączny dochód z imprezy wyniósł 662 000 zł! Z tej kwoty 22 000 zł zostanie przeznaczone na projekty edukacyjne w Kamerunie i Nigerii, a 640 000 zł – na zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

 

 

Aukcja Charytatywna na rzecz Toli

14 maja 2013

 

Obrót z aukcji: 16 500 zł 

zobacz więcej

Dom Aukcyjny DESA Unicum wraz z Fundacją Cor Infantis oraz portalem rynku sztuki Artinfo.pl zorganizowali Aukcję charytatywną na rzecz Toli, poważnie chorej córeczki Kingi Szulc i Piotra Hołuba, której nie wykształciła się prawa strona serca. Potrzebne były dwie operacje w Klinice w Munster w Niemczech. Specjalnie na ten cel swoje prace przekazali twórcy, których obrazy znane są kolekcjonerom z Aukcji Młodej Sztuki organizowanych przez warszawski dom aukcyjny DESA Unicum. Aukcja została podzielona na dwie części: licytację tradycyjną w siedzibie DESY Unicum, przy ul. Marszałkowskiej 34-50 w Warszawie oraz internetową, za pośrednictwem portalu. Podczas aukcji udało się zebrać aż 16 500 zł.

 

Aukcja Memoriały Wolnego Słowa

25 kwietnia 2013

 

Obrót z aukcji: 68 000 zł

zobacz więcej

Wieczorem 25 kwietnia 2013 roku w hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się gala, podczas której rozstrzygnięto konkurs na budowę Memoriału Wolnego Słowa. Po konkursie odbyła się aukcja dzieł sztuki i pamiątek z okresu walki o wolne słowo, którą poprowadził prezes Desa Unicum Juliusz Windorbski. Z całej licytacji udało się zebrać ok. 70 tys. złotych, które będą przeznaczone na budowę Memoriału.

 

 

15. Charytatywny Bal Dziennikarzy

9 lutego 2013

 

Obrót z aukcji: 250 500 zł

zobacz więcej

Kilkaset osób przybyło w sobotę do Auli Politechniki Warszawskiej na 15. Charytatywny Bal Dziennikarzy. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz świetlic środowiskowych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. 

 

zobacz aukcje charytatywne w 2012 roku

Pierwszy Wieczór Charytatywny "Naszej Fundacji“

listopad 2012

 

Obrót z aukcji: 803 500 zł

zobacz więcej

W Pałacu Sobańskich odbył się Pierwszy Wieczór Charytatywny "Naszej Fundacji“.Celem tego szczególnego wieczoru było pozyskanie funduszy na dalsze etapy budowy Domu Dziecka w Radymnie. Kupione przez naszych gości bilety, niezwykła aukcja i wpłaty na cegiełki przyniosły fundacji ponad 800.000 zł. 

 

XXI Aukcja Charytatywna Wielkiego Serca

24 listopada 2012

 

Obrót z aukcji: 448 400 zł

zobacz więcej

Aukcja Wielkiego Serca to coroczna okazja dla miłośników i kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej zdobycia dzieł artystów, którzy tworzą kanon grafiki i malarstwa polskiego. Dzieła licytowane są od kwoty 100 zł, a dochód z aukcji przeznaczony jest na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie. W tym roku udało się zebrać 448 400 zł.

 

 

Aukcja Charytatywna na rzecz pomocy medycznej Róży Dixon

9 maja 2012

 

Obrót z aukcji: 111 100 zł

zobacz więcej

Córka Joanny Rajkowskiej ma 10 miesięcy i nowotwór obu oczu. Jest w trakcie chemioterapii. Istnieje duża szansa, ze Róża będzie zdrowa. Potrzebuje jednak dalszego leczenia w Londynie i USA, a to jest bardzo kosztowne. Podczas zorganizowanej przez dom aukcyjny DESA Unicum udało się zebrać 111 100 zł na leczenie Róży Dixon.

 

Aukcja Charytatywna Fundacji Maestro na Balu Forbesa

11 lutego 2012

 

Obrót z aukcji: 32 700 zł 

zobacz więcej

Jedenastego lutego 2012 roku w warszawskim hotelu Hilton odbył się wielki bal "Forbesa". Było to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez magazyn "Forbes". Podczas aukcji charytatywnej udało się zebrać 32 700 zł.

 

 

zobacz aukcje charytatywne w 2011 roku

III Charytatywna Kolacja FUNDACJI ORIMARI "Smaki dobra"

19 listopada 2011

 

obrót z aukcji: 650 000 zł

zobacz więcej

W warszawskim Sheratonie już po raz trzeci zorganizowano wyjątkową kolację charytatywną, której pomysłodawcami są Fundacja ORIMARI i sieć Starwood Hotels & Resorts. Podczas wydarzenia licytowano perełki kulinarne przygotowane przez sześciu szefów kuchni hoteli Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie, Westin oraz Le Meridien Bristol. Środki zebrane podczas kolacji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do intensywnej terapii noworodków dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Łączna suma środków zebranych podczas tej edycji kolacji "Smaki Dobra" wynosi 650 000 zł.

 

Architekci polscy - Dla Japonii. Aukcja Charytatywna w Pawilonie Wystawowym SARP

8 czerwca 2011

 

Obrót z aukcji: 11 450 zł 

zobacz więcej

8 czerwca w Pawilonie Wystawowym SARP odbyła się wystawa i aukcja rysunków i innych prac plastycznych architektów polskich, na rzecz pomocy poszkodowanym w Japonii. Licytowane były m.in. prace Marka Budzyńskiego, Jacka Ewy'ego, Krzysztofa Ingardena, Wojciecha Kosińskiego, Marka Kozienia, Konrada Kucza-Kuczyńskiego, Ewy Kuryłowicz, Stefana Kuryłowicza, Macieja Miłobędzkiego, Marcina Sadowskiego, Bolesława Stelmacha, Romualda Loeglera i wielu innych. Fundusze zebrane podczas aukcji zostały przekazane na bezpośrednią pomoc ofiarom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, organizowaną przez Japoński czerwony Krzyż za pośrednictwem konta Ambasady Japonii w Warszawie. Dochód z aukcji wyniósł 11 450 zł.

 

 

Chcemy być nowocześni - Aukcja Charytatywna w MNW

16 kwietnia 2011

 

obrót na aukcji: 44 160 zł

zobacz więcej

Zorganizowana w Muzeum Narodowym w Warszawie aukcja charytatywna, na której wystawiono meble, plakaty i przedmioty designerskie. 

 

 

zobacz aukcje charytatywne w 2010 roku

Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki

9 czerwca 2010

 

Obrót na aukcji: 61 900 zł 

zobacz więcej

"Prawo do Pomocy": po roku istnienia udało się pomóc 15 osobom w całej Polsce. W kolejnym chcemy tę liczbę podwoić.Dzięki darowiznom Fundatorów, związanych z nimi kancelarii oraz wsparciu wielu innych ludzi dobrej woli wartość pomocy, jaką Fundacja przekaże beneficjentom od maja 2009 do końca czerwca 2010, wyniesie co najmniej sto tysięcy złotych. Zdecydowana większość naszych podopiecznych to studenci, których wspieramy w ramach programu stypendialnego. Podczas aukcji charytatywnej udało się zebrać aż 61 900 zł.

 

 

III Aukcja Charytatywna Aperio i Lions Club

15 maja 2010

 

Obrót na aukcji: 21 950 zł

 

zobacz więcej

Organizatorami aukcji byli: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "Aperio" oraz Lions Club Pro Futuro z Poznania. Celem aukcji jest zebranie pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z Poznania, znajdujących się pod opieką dwóch placówek:
- Oddziału dla Dzieci z Autyzmem, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu, który prowadzi, przy zastosowaniu metody behawioralnej, terapię dzieci z autyzmem już od 3 roku życia. Dochód z aukcji został przeznaczony na organizację półkolonii z elementami terapii dla dzieci z Oddziału;
- Przedszkola Specjalnego Orzeszek, opiekującego się dziećmi ze złożoną, wieloraką niepełnosprawnością (m.in. z porażeniem mózgowym). 21 950 zł zostało przeznaczone na opłacenie dodatkowych godzin pracy rehabilitantów.
Patronat prasowy nad imprezą i aukcją dzieł sztuki objęła poznańska redakcja "Gazety Wyborczej" oraz Dilemmas Magazine.

 

 

zobacz aukcje charytatywne w 2009 roku

I Charytatywna Kolacja FUNDACJI ORIMARI

13 listopada 2009

 

Obrót z aukcji: 217 000 zł 

zobacz więcej

W piątek 13 listopada 2009 r., w Sali Balowej warszawskiego hotelu Sheraton, odbyła się pierwsza w Polsce charytatywna aukcja kulinarnych dzieł sztuki szefów kuchni hoteli Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz The Westin Warsaw i Le Meridien Bristol na rzecz Fundacji ORIMARI. Podczas aukcji udało się zebrać aż 217 000 zł.

 

 

zobacz aukcje charytatywne w 2007 roku

Aukcja Charytatywna

30 października 2007

 

Obrót z aukcji: 105 600 zł

Aukcja Charytatywna

1 czerwca 2007

 

Obrót z aukcji: 72 900 zł 

zobacz aukcje charytatywne w 2004 roku

Aukcja Charytatywna

14 października 2004

 

Obrót z aukcji: 14 200 zł