Rzeźba

Nasz ekspert Ci doradzi
w wycenie i rejestracji na aukcję:

O Departamencie

Jako jedyny dom aukcyjny w Polsce organizujemy cykliczne aukcje rzeźby dawnej i współczesnej. Szczególnie cenione są obiekty największych polskich rzeźbiarzy – np. Aliny Szapocznikow, Magdaleny Abakanowicz czy Igora Mitoraja. Dużą popularnością cieszą się również anonimowe drewniane figurki z kręgu Szkoły Zakopiańskiej czy rzeźby sakralne.

 

Na październikowej licytacji w 2019 roku w DESA Unicum padł rekord sprzedaży nie tylko w tej kategorii, ale historii polskiego rynku sztuki w ogóle – zestaw 20 figur "Caminando" Magdaleny Abakanowicz został sprzedany za 8 024 000 zł. Na tej samej aukcji padł również rekord rzeźby dawnej – "Tancerka z palcem na brodzie" Antonia Canovy osiągnęła cenę 5 782 000 zł.

 

Na aukcjach oferujemy rzeźby kameralne, plenerowe, reliefy, instalacje i tkaninę artystyczną. Prezentujemy dzieła największych polskich rzeźbiarzy. Rzeźby w stylu art déco czy wykonane w szkole przemysłu drzewnego w Zakopanem, gdzie w fenomenalny sposób rozwinęła się oryginalna sztuka rzeźbiarska i dekoracyjna.