online

22 grudnia 2021 16:00

Aukcja charytatywna Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł

WARSZAWA

Termin i miejsce aukcji:
Od 22 grudnia 2021 godz. 16:00 do 5 stycznia 2022 godz. 16:00
Departament:
Sztuka Współczesna
kod aukcji:
1021ONL169
Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła pomaga dzieciom, które z powodów społecznych i finansowych nie mogą liczyć na wystarczające wsparcie swoich opiekunów. Przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzieci oraz wyrównuje ich szanse w prowadzonych przez siebie dziennych domach, tworzonych na wzór domu rodzinnego.

Obecnie Fundacja prowadzi działania na rzecz 63 dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze, w Kamionce w woj. Lubelskim oraz Milanówku. Dzieci, które sa objęte wsparciem przez Fundację posiadają liczne deficyty w obszarze: społecznym, edukacyjnym i emocjonalnym, pochodzą z rodzin alkoholowych i przemocowych, wykluczonych społecznie lub narażonych na to zjawisko.

Dzieci pozostają pod opieką Fundacji średnio 5- 7 lat. Otrzymują szerokie wsparcie w postaci: dożywienia, pomocy w nauce oraz odrabianiu lekcji, możliwość uczestniczenia w codziennych warsztatach i zajęciach rozwojowych I terapeutycznych. Dzieci i młodzież zyskują ciepły, bezpieczny i przyjazny dom, w którym zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu trudności i problemów, uczą się dobrych, przyjaznych relacji z rówieśnikami, rozwijają się w sferze społecznej i psychoedukacyjnej oraz nadrabiają deficyty rozwojowe. W tym czasie zyskują poczucie bezpieczeństwa, odnajdują swoje mocne strony, podwyższają swoją samoocenę, zwiększają swoje umiejętności społeczne i edukacyjne, poznają swoje mocne strony, odnajdują swoje marzenia i świadomie decydują o swojej przyszłej drodze życiowej.

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie