Współpraca z fundacjami

 

Od lat angażujemy się w liczne akcje charytatywne, poprzez organizację licytacji dzieł sztuki, z których cały dochód przeznaczany jest na cele dobroczynne. To zarówno cykliczne jak i specjalne wydarzenia. W tym zakresie współpracujemy z wieloma instytucjami i fundacjami. 


 

Chcesz dowiedzieć się jak pomagaliśmy?

Od pierwszej edycji, która wystartowała w 2017 roku, bierzemy udział w Balu Dobroczynnym Spragnieni Piękna dla Muzeum Narodowego w Warszawie. Wraz ze stowarzyszeniem Przyjaciele MNW organizujemy również Aukcję Adopcji wybranych dzieł sztuki z kolekcji Muzeum, która polega na symbolicznym patronacie nad dziełami wybitnych twórców jak Jan Matejko czy Józef Chełmoński. 

 

Od lat współorganizujemy również doroczną aukcję dzieł sztuki współczesnej dla Fundacji Bator Tabor, która w ramach swojej działalności oferuje bezpłatne wyjazdy wakacyjne dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. 

 

Od 2012 roku prowadziliśmy corocznie aukcje na Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Przez siedem edycji udało się zebrać pieniądze na pomoc m.in. dla Fundacji Anny Dymnej “Mimo wszystko", Fundacji “Polsat", Fundacji TVN “Nie jesteś sam", Fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo" czy pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej w ramach akcji Pajacyk.

 

 

W 2019 roku zorganizowaliśmy pierwszą w historii stacjonarną aukcję dzieł sztuki podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obrót z aukcji wyniósł blisko 1,7 mln złotych i został w całości przekazany na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Była to rekordowa aukcja charytatywna na rzecz WOŚP w Polsce.

 

Organizujemy również charytatywne aukcje specjalne. To m.in. licytacja dla Macieja Berbeki. Jej celem było materialne wsparcie rodziny himalaisty, artysty, grafika i scenografa, który zginął tragicznie podczas zejścia z Broad Peak. Udało się zgromadzić blisko 60 prac w tym dzieła Jerzego Nowosielskiego, Rafała Olbińskiego, Waldemara Świerzego czy Edwarda Dwurnika. Dochód z aukcji wyniósł ponad 100 tys. złotych. Przeprowadziliśmy również aukcję na rzecz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy dla dotkniętego ciężką chorobą artysty Wiesława Rosochy. 

Angażujemy się również w inne aukcje charytatywne, m.in. na rzecz pomocy chorym dzieciom i podopiecznych fundacji.

 

Jeśli Twoja fundacja jest zainteresowana współpracą z Nami lub potrzebuje pomocy w przeprowadzeniu aukcji charytatywnej skontaktuj się z Nami