Departamenty
Typ Historii
9 kwietnia 2020
Mariaż wizjonerskiego projektu z masową produkcją
Joseph Maria Olbrich projektowanie traktował jako artystyczną działalność totalną. Jego koncepcje estetyczne nie kończyły się na wyglądzie zewnętrznym budynku, lecz wnikały unisonem w wystrój wnętrza oraz w detal każdego przedmiotu użytkowego - od pomieszczeń po meble, instrumenty muzyczne i zastawy stałowe.
8 kwietnia 2020
Tkanina i przestrzeń - twórczość Jolanty Owidzkiej
Jolanta Owidzka interesowała się sposobami funkcjonowania tkanin tam, gdzie są prezentowane oraz tym, jak wpływają one na przestrzeń, w której się znajdują, poprzez kolor, walor, fakturę i skalę. Projektując tkaniny, współpracowała z akustykami, z którymi omawiała to, jak tkaniny będą wpływać na rozchodzenie się dźwięku w pomieszaniu. Ważne było dla ...
6 kwietnia 2020
Magdalena Abakanowicz - tkanina uwolniona
Magdalena Abakanowicz była artystką intermedialną, której twórczość wymykała się jakimkolwiek próbom kategoryzacji. Warsztat tkacki był dla niej przestrzenią, w której podporządkowywała materię swoim zrodzonym z wyobraźni wizjom, niemal od początku dalece odbiegających od tego, co reprezentowała sztuka tkacka w latach 50. i 60. XX wieku. Jej niedające się przypisać ani ...
3 kwietnia 2020
#SZTUKAWDOMU
Tworzymy dla Państwa wirtualne wystawy, publikujemy katalogi dostępne na naszej stronie, ciekawe artykuły, aukcje online, szkolenia z zakresu rynku sztuki oraz filmy, w których opowiadamy o wyjątkowych artystach i ciekawych obiektach prezentowanych w naszej ofercie.
2 kwietnia 2020
Wyjątkowa kolekcja Ireny Huml
Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że secesja jest jednym z najbardziej charakterystycznych stylów w historii designu – obłe, miękkie organiczne formy połączone z roślinną lub zwierzęcą dekoracją niezwykle szybko przykuwają uwagę oglądającego, przyciągając swoim nieodpartym wdziękiem i fascynując kształtem.
1 kwietnia 2020
Sławny niepokorny. Mojżesz Kisling
Medium graficzne daje wielkim artystom możliwość szerszego podzielenia się ze światem swoją twórczością – coś, na czym zależy każdemu twórca. Skwapliwie i z maestrią korzystał z niej Mojżesz Kisling.
31 marca 2020
#SZTUKAWDOMU - Ewa Partum "Samoidentyfikacja"
Cykl zatytułowany "Samoidentyfikacja", z którego pochodzi prezentowana praca, jest najbardziej rozpoznawalnym dziełem Ewy Partum. Jego donośność i siła ekspresji sprawiły, że zalicza się go do kanonu międzynarodowej sztuki feministycznej.
30 marca 2020
#SZTUKAWDOMU - Bolesław Cybis, Chłopiec podający farby
Portret anonimowego chłopca, ukazanego, prawie że w widoku frontalnym, trzymającego tubkę z farbą, stanowi bezsprzecznie jedno z ciekawszych dzieł Bolesława Cybisa powstałych w latach 20. Wpajane uczniom przez Tadeusza Pruszkowskiego zamiłowanie do sztuki dawnej i malarstwa starych mistrzów znalazło w owej pracy znakomite odzwierciedlenie.
30 marca 2020
Dom handlowy "Morozow"
Dom Handlowy "I. E. Morozow" był największym sklepem z biżuterią, złotem i srebrem w przedrewolucyjnym Petersburgu. Znajdował się w Gostinym Dworze – najstarszym domu towarowym w ówczesnej stolicy Rosji i jednym z pierwszych w świecie, wybudowanym w latach 1761-85 pod kierunkiem francuskiego architekta Jean-Baptiste Vallin de la Mothe.
30 marca 2020
Aukcje online w DESA Unicum
Według raportu działającej od 30 lat European Fine Art Foundation za rok 2018, światowy rynek sztuki online osiągnął wartość 6 mld dolarów. To wzrost o 11% w stosunku do roku poprzedniego. Udział sprzedaży internetowej w całym rynku sztuki to dziś już 9%.