Młoda Sztuka

Nasz ekspert Ci doradzi
w wycenie i rejestracji na aukcję:

Paulina Brol Asystent +48 539 388 299 p.brol@desa.pl

O Departamencie

Ideą stworzenia Aukcji Młodej Sztuki było i niezmiennie pozostaje bezpośrednie wsparcie oraz promocja debiutujących na rynku sztuki artystów. DESA Unicum jako jeden z pierwszych polskich domów aukcyjnych zorganizowała tego typu licytacje, pomagając młodym twórcom w nawiązywaniu kontaktów z kolekcjonerami i miłośnikami sztuki. Obecnie te przedsięwzięcia zagwarantowały sobie silną pozycję w kalendarium aukcyjnym, a wyselekcjonowane prace, dostępne już od 1000 złotych, stanowią świetną okazję dla osób chcących rozpocząć inwestowanie w sztukę.

Na aukcji 27 września 2018 za pracę Lecha Batora „Puppet Master” zapłacono ponad 35 tys. złotych. To kilkadziesiąt razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza i zarazem rekord na pracy młodego artysty. Za tę samą kwotę sprzedała się również praca Bartłomieja Kotera „Parisian Twins” na aukcji 19 grudnia 2019.

Młoda Sztuka, po współczesnej, jest obecnie drugim najdynamiczniej rozwijającym się segmentem rynku. Jeszcze kilka lat temu nikt nie był gotowy płacić tyle za pracę początkujących artystów. Wszystko wskazuje jednak na to, że ich wartość nadal będzie rosła.

Kontakt

Paulina Brol Asystent +48 539 388 299 p.brol@desa.pl