Oprawa dzieł sztuki

 

 

 

Dopasuj odpowiednią ramę do swojego dzieła, by zaprezentować je w najlepszym wydaniu. Specjaliści DESA Unicum pomogą Ci stworzyć perfekcyjne połączenie sztuki i oprawy.

 

Odpowiednio dobrana rama wyeksponuje walory dzieła i podkreśli jego charakter, skutecznie wpływa na percepcję obrazu i może znacząco zmienić jego wartość sprzedażową. Dlatego nie wahaj się i pozwól specjalistom DESA Unicum kompleksowo zaopiekować się Twoim dziełem. Niezależnie od tego, czy chcesz oprawić obraz, by zwiększyć jego potencjał sprzedażowy, czy po to, by należycie wyeksponować nowy nabytek na swojej ścianie – pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.

 

Napisz do nas, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub zlecić nam oprawę dzieła: oprawykonserwacje@desa.pl

 


 

 

JAK OPRAWIĆ OBRAZ W DESA UNICUM?

 

 

Dostarcz nam dzieło i opowiedz o swoich oczekiwaniach.

 

Nasi specjaliści przedstawią Ci możliwe rozwiązania i doradzą w wyborze. Następnie wykonają i przedstawią wizualizacje w oparciu o uzyskane informacje i zlecą wykonanie oprawy zgodnie z Twoją decyzją.

 

 

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu – oprawykonserwacje@desa.pl.

 


 

 

DLACZEGO OPRAWIAĆ OBRAZ W DESA UNICUM?

 

 

Zależy nam na komforcie naszych klientów, dlatego chcemy umożliwić wykonanie oprawy w miejscu zakupu, kompleksowo i bez Twojego zaangażowania. 


Wymiana ramy powodowana jest najczęściej potrzebami estetycznymi. Staramy się, by cały proces był możliwie najbardziej spersonalizowany, a efekt końcowy trafiał w gust klienta. Naszym celem jest takie dopasowanie ramy, by współgrała zarówno z dziełem, jak i konkretną przestrzenią, w której będzie eksponowane.


 

 

BEZPIECZEŃSTWO DZIEŁA

 

 

Wybór ramy to jednak nie tylko wskazanie koloru i materiału. Dokonujemy go w taki sposób, by z jednej strony najefektowniej prezentować pracę, a z drugiej chronić ją przed uszkodzeniami. Informacja o docelowym miejscu ekspozycji dzieła daje nam istotną wskazówkę, jakich materiałów powinniśmy użyć, by było bezpieczne. Oferujemy oprawy pozwalające na utrzymanie odpowiedniego środowiska niezależnie od czynników zewnętrznych, jak wilgotność, temperatura, czy duże natężenie światła.

 

W naszych ramach stosujemy szyby chroniące przed promieniowaniem UV, by przeciwdziałać destrukcyjnym skutkom nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne. Dobieramy też materiały o niskim współczynniku odbicia, by umożliwić niezakłóconą recepcję dzieła. 

 

Bezpieczeństwo wykonania oprawy to także użycie profesjonalnych materiałów. Nasi specjaliści wykonują oprawy muzealne, stosując bezkwasowe materiały bezpieczne dla dzieł wykonanych nawet na delikatnych podłożach. 
 

 


 

 

OFERTA OPRAW

 

 

Niezależnie od tego, czy posiadasz obiekt współczesny, czy dawny, nasi specjaliści pomogą Ci w dobraniu ramy, która podkreśli jego charakter.

 

Oferujemy szeroki wachlarz ram: począwszy od tradycyjnych, przez minimalistyczne ramy czy oprawy pleksi, aż po wyszukane, ekskluzywne i bogato zdobione dla najbardziej wysublimowanych gustów. 

 

Konwencjonalna rama nie jest odpowiednia do każdej pracy, a niektóre dzieła wymagają szczególnej opieki. Na życzenie klienta doradzamy i stosujemy kreatywne rozwiązania, wychodzące poza standardową usługę ramiarską. Pośredniczymy w doborze i wykonaniu ram na indywidualne zamówienie – przykładem mogą być rzeźbione ramy rękodzielnicze, wzorowane na ramach historycznych. Efekty takich działań bywają imponujące.