Aktualności

17 stycznia 2020
DESA Pro bono 2019
Działalność charytatywna jest dla nas niezwykle ważna. Dzięki doświadczeniu i kontaktom na rynku sztuki, udaje nam się w istotny sposób wspierać zgłaszające się do nas fundacje. W te wyjątkowe wydarzenia zaangażowany jest cały zespół Domu Aukcyjnego.
13 stycznia 2020
Niezwykła aukcja dla WOŚP
Blisko 120 innych obiektów licytowano na drugiej edycji aukcji dzieł sztuki na rzecz WOŚP w DESA Unicum. Część licytowanej kolekcji pochodziła z kolekcji mBanku. Łączny obrót aukcji to 1 160 000 zł. Całość została przekazana na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci.
18 grudnia 2019
Rok 2019 w DESA Unicum
2019 to kolejny rok rekordów na polskim rynku sztuki. W rankingu najdrożej sprzedanych prac pierwsze miejsce zajmuje Magdalena Abakanowicz i jej instalacja „Caminando”, która została kupiona w październiku na aukcji Rzeźba i Formy Przestrzenne za ponad 8 mln złotych. To najdroższe dzieło sprzedane kiedykolwiek na polskim rynku aukcyjnym. Również po ...
30 listopada 2019
Wernisaż wystawy Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie
Po raz pierwszy od lat na wystawie w Polsce pojawi się ponad 100 arcydzieł autorstwa największych mistrzów sztuki dawnej takich jak Tamara Łempicka, Maurycy Gottlieb, Józef Brandt, Władysław Czachórski, Wilhelm Kotarbiński, Aleksander Gierymski, Henryk Siemiradzki, Jan Matejko, Olga Boznańska i wielu innych. Zapraszamy 4 grudnia o godz. 18 do siedziby ...
29 listopada 2019
Poznaj nasze historie
Czym jest nasza praca? Kryje w sobie wiele pięknych, niezwykłych historii, które inspirują nas do dalszego działania. Zapraszamy do opowieści o naszej codzienności, która niejednokrotnie nas zaskakuje.