Aktualności

5 stycznia 2021
Eksperci Desa Unicum w Twoim mieście!
Naszym celem jest zagwarantowanie komfortowego i bezpiecznego przebiegu wyceny oraz sprzedaży każdego dzieła sztuk. Dlatego oferujemy możliwość spotkania się z Ekspertami DESA Unicum w wybranych miastach w całej Polsce. Sprawdź, kiedy nasi Specjaliści będą w Twojej okolicy!
23 grudnia 2020
Rekordowa Aukcja Młodej Sztuki!
Prawie 550 tys. zł wyniósł obrót wczorajszej Aukcji Młodej Sztuki w Domu Aukcyjnym DESA Unicum – to rekordowa suma na aukcji tego typu w Polsce. 12 lat temu DESA Unicum jako pierwsza zorganizowała aukcję młodej sztuki – dziś prace młodych artystów cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów.
11 grudnia 2020
Rekordowa Łempicka
Za blisko 4,5 mln zł sprzedany został obraz Tamary Łempickiej "Czytająca I". To najwyższa cena, jaką zapłacono w Polsce za obraz stworzony przez kobietę.
3 grudnia 2020
Fangor pobił własny rekord!
Nowy rekord na rynku sztuki! Ponad 7,3 mln. zł – za tyle kupiono dziś w Desa Unicum podczas aukcji "Sztuka Współczesna. Op-art i Abstrakcja Geometryczna" dzieło "M22" Wojciecha Fangora. To najdrożej sprzedany obraz w Polsce i zarazem najdrożej sprzedane dzieło tego wybitnego twórcy.
1 grudnia 2020
Najdroższa moneta w Polsce
Ponad 2,8 mln zł. To rekordowa kwota, jaką zapłacono za monetę w Polsce. Tyle kosztowało 50 dukatów koronnych Zygmunta III Wazy z 1621 roku na wczorajszej aukcji: Kolekcja Polskich Monet Złotych 1535 - 1925 w DESA Unicum.
27 listopada 2020
Rekordowe sprzedaże na aukcji Klasyków Awangardy
Blisko 732 tys. zł. To kwota, za która podczas wczorajszej aukcji "Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945" sprzedane zostało dzieło "Kompozycja" Marii Jaremy. Padły też rekordy sprzedażowe obrazów Teresy Pągowskiej, Jana Dobkowskiego oraz Tomasza Tatarczyka.