Aktualności

16 marca 2023
Wyniki 2022 roku
DESA Unicum, lider polskiego rynku sztuki, zamyka 2022 rok ze spektakularnymi wynikami finansowymi i ogłasza plany znacznego rozszerzenia działalności.
9 marca 2023
DESA Design Days, edycja 10
DESA Design Days to event dla miłośników designu, na program którego składają się spotkania z ekspertami oraz oprowadzania po wystawach. W tej okrągłej, 10. już edycji DDD wspólnie celebrujemy piękno sztuki użytkowej i tkaniny artystycznej.
27 stycznia 2023
Najdroższa odbitka graficzna na polskim rynku
"Odwieczna baśń" I Brunona Schulza stała się najdrożej wylicytowaną odbitką graficzną na polskim rynku aukcyjnym. Praca przekroczyła swoją górną estymację i została sprzedana za 132 000 zł. Dzieło pochodzi z z "Xięgi Bałwochwalczej", najważniejszego dzieła graficznego artysty. Obrót całkowity aukcji "Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna" wyniósł 387 840 zł.
23 stycznia 2023
Zakopane, Zakopane! Oprowadzanie po wystawie
Na starannie wyselekcjonowanej wystawie przedaukcyjnej "Zakopane, Zakopane!" zgromadziliśmy ponad 120 obiektów oddających klimat miasta i zakopiańskiej bohemy. Wśród nich znalazły się niezwykłe prace Witkacego, Zofii Stryjeńskiej, Władysława Hasiora, Andrzeja Wróblewskiego oraz prace artystów związanych ze Szkołą Zakopiańską. To także okazja do zobaczenia zabytkowego sprzętu narciarskiego, wspaniałych przykładów zakopiańskiego rzemiosła i ...