Aktualności

16 kwietnia 2021
Spektakularne ceny na aukcji: Rzeźba i Formy Przestrzenne
Obserwując zmiany rynku na przestrzeni ostatnich lat możemy dostrzec wyraźny wzrost zainteresowania rzeźbą – jest to obecnie jeden z najsilniej rozwijających się segmentów na rynku sztuki. Wczorajsza aukcja: Rzeźba i Formy Przestrzenne przyniosła spektakularne ceny sprzedaży i obrót wynoszący prawie 8,2 mln złotych!
26 marca 2021
Rekordowy rok na rynku sztuki w Polsce
Po raz pierwszy polski dom aukcyjny trafił do czołówki największych domów aukcyjnych na świecie! DESA Unicum zajęła wysoką 13 pozycję w rankingu ogólnoświatowym przygotowanym przez jedną z najważniejszych instytucji badającą rynek sztuki, Artprice. Zajęła również aż 8 pozycję (awans z 9 miejsca) wśród największych domów aukcyjnych w Europie według raportu ...
22 marca 2021
KOLUMB PŁYNIE CZAROSTATKIEM. Aukcja charytatywna na rzecz Kazia Więcka
Od dziś do 9 kwietnia trwa Aukcja charytatywna na rzecz Kazia Więcka, zatytułowana "Kolumb płynie Czarostatkiem". Organizatorem jest mia ART GALLERY z Wrocławia. Celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitację 5-letniego Kazika Więcka, cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczką lekooporną.
19 marca 2021
Sztuka Dawna poszukiwana
Kolekcjonerzy kierują się w profilowaniu swoich zbiorów w kierunku sztuki dawnej wieloma przesłankami. Z jednej strony motywacją są pobudki natury estetycznej, z drugiej – inwestycyjnej. Zwłaszcza w niepewnych czasach, lokata kapitału w alternatywny sposób – w dzieła sztuki, a szczególnie odporną na spadki wartości sztukę dawną – jest bezpieczną inwestycją.
17 marca 2021
Otwieramy się na Sztukę Ulicy
Wczoraj, w DESA Unicum, odbyła się trzecia odsłona aukcji Sztuka Ulicy. Jest to projekt stosunkowo młody, powstały w odpowiedzi na dynamiczny rozwój nowego rodzaju sztuki, jakim jest prawie zawsze niosąca wiele kontrowersji, sztuka ulicy.
16 marca 2021
DESA Design Days: transmisja
Zapraszamy na kolejną edycję Desa Design Days. Dwa dni pełne spotkań online z ekspertami w dziedzinie designu. Pierwszego dnia rozmowy będą skupione wokół tematu tkanin, dzień drugi poświęciony zostanie designowi.