Konserwacja dzieł sztuki

 

 

 

Konserwacja dzieła sztuki to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które warto zlecić tylko najlepszym. Odpowiednio wykonana, pozwala utrzymać dzieło w prawidłowym stanie technicznym oraz daje możliwość na przywrócenie mu dawnego blasku. 

 

Nasi specjaliści podchodzą do konserwacji każdego obiektu z największą starannością. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy i pasji do sztuki, zapewniamy konserwację na najwyższym poziomie, przy użyciu nowoczesnych technik i materiałów.

 

 

Napisz do nas, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub zgłosić dzieło do konserwacji - oprawykonserwacje@desa.pl

 


 

 

O konserwacji w DESa Unicum

 

 

Jesteśmy w stanie dokładnie ocenić, jakich zabiegów wymaga dzieło, by zminimalizować ingerencję konserwatora, a jednocześnie uzyskać najlepszy efekt. Rozpoczynamy od wnikliwych badań, mających na celu ustalenie, jakich działań wymaga Twój obiekt, by przywrócić jego pierwotny wygląd i zachować istotne wartości artystyczne.


Zachowanie pierwotnej intencji artysty i historycznej integralności dzieła to najważniejsze wartości w pracy naszych konserwatorów. Dlatego materiały i techniki, jakie stosujemy, są specjalistyczne, zapewniają długotrwałą stabilność i są kompatybilne z oryginalnym dziełem.

 


 

 

Jakie obiekty konserwujemy?

 

 

Specjaliści DESA Unicum zajmują się konserwacją szerokiego spektrum obiektów, począwszy od dzieł dawnych mistrzów po sztukę współczesną. 


Niezależnie od tego, czy chcesz poddać konserwacji prace na płótnie, papierze czy drewnie – nasi specjaliści pomogą Ci w podjęciu najlepszych decyzji w kwestii zasadności i zakresu prac konserwatorskich. Współpracujemy również z konserwatorami rzemiosła artystycznego i rzeźby. 


 

 

Zakres usług

 

 

Konserwatorzy DESA Unicum wykonają dla Ciebie następujące usługi:

 

·      Ocenę stanu zachowania obiektów 

·      Wycenę prac konserwatorskich

·      Konserwację                              

·      Dokumentację fotograficzną i opisową

 

Dodatkowe badania pomagające określić stan zachowania obrazów:

 

·      fotografia w świetle UV

·      fotografia w podczerwieni