Sztuka Dawna

Chcesz wstawić obiekt na aukcję lub uzyskać wycenę? Skontaktuj się z nami!

Nasz ekspert Ci doradzi
w wycenie i rejestracji na aukcję:

Tomasz Dziewicki Kierownik Działu +48 22 163 66 46 +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl

O Departamencie

Departament Sztuki Dawnej koordynuje jedne z najważniejszych aukcji w DESA Unicum. Cieszą się one zainteresowaniem licznych koneserów sztuki poszukujących wybitnych prac do swoich kolekcji. Departament Sztuki Dawnej oferuje na swoich aukcjach dzieła mistrzów polskiego malarstwa XIX stulecia, Młodej Polski i Międzywojnia.

 

W naszej sprzedaży regularnie pojawiają się obrazy najwyżej klasy. Są to prace m.in.: Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Olgi Boznańskiej, Józefa Brandta, Eugeniusza Zaka, Meli Muter, Jana Stanisławskiego, Józefa Mehoffera, Alfreda Wierusz-Kowalskiego, Wojciecha Kossaka czy Henryka Haydena.

Ponadto, staramy się łączyć prace artystów wpisanych na stałe w rodzimą historię sztuki z dziełami małych mistrzów malarstwa. Dzięki temu oferujemy szeroki zbiór prac począwszy od XIX do połowy XX wieku.

To na aukcji Sztuki Dawnej 14 grudnia 2017 w DESA Unicum sprzedano najdroższy obraz z tego okresu – "Macierzyństwo", Stanisława Wyspiańskiego – za rekordową kwotę 4 360 000 zł.

Kontakt