Biżuteria kolekcjonerska

O Departamencie

DESA Unicum przygotowuje wyjątkowe aukcje biżuterii kolekcjonerskiej. W naszej ofercie pojawiają się skrupulatnie wyselekcjonowane obiekty biżuteryjne z XIX, XX i XXI wieku. Kolekcjonerzy mają szansę zakupu unikalnych klejnotów z minionych stuleci, pochodzących z Rosji, Francji czy Austrii. Na aukcjach znajdują się najwyższej klasy wyroby mistrzów złotnictwa, słynnych domów jubilerskich czy stworzone według projektów znanych artystów.

Na aukcjach oferujemy kolczyki, pierścionki, naszyjniki i bransolety, ale także wyjątkowe zegarki, broszki czy spinki do mankietów. Dbamy o prezentowanie obiektów o wybitnych próbach oraz takich wykonanych z platyny, białego lub żółtego złota z ewentualnym dodatkiem srebra, dekorowanych diamentami, szmaragdami, rubinami czy szafirami. Maestria i kunszt wykonania licytowanej biżuterii powinny zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta. Szczególną wartość mają dla nas wyroby kolekcjonerskie, markowe bądź takie, które mają udokumentowaną historię lub były noszone przez znane osobistości.

W czasach, w których nawet towary luksusowe produkowane są na masową skalę, kolekcjonerzy poszukują obiektów naprawdę unikalnych. Jesteśmy jedynym domem aukcyjnym w Polsce, który organizuje aż 4 aukcje biżuterii w roku.

Kontakt

Magdalena Kuś Starszy Specjalista +48 22 163 66 44, +48 795 122 718 m.kus@desa.pl

Rekordy aukcyjne

Pierścionek
1 poł. XX w. |
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Pierścionek art déco
lata 20.-30. XX w. |
Cena wylicytowana: 30 000 zł