Komiks i Ilustracja

O Departamencie

W przygodach komiksowych bohaterów zaczytywały się miliony. „Tytus, Romek i A’Tomek”, „Janosik”, „Kajtek i Koko” czy „Kajko i Kokosz”– miłośnicy kultowych serii mają teraz szansę na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami. Oferujemy oryginalne i unikalne plansze komiksowe oraz ilustracje książkowe, które dla wielu z nas mają wartość silnie emocjonalną i sentymentalną.
W ofercie aukcyjnej znajdują się oryginalne plansze, okładki i rysunki z najlepszych komiksowych historii oraz ilustracje do książek dla dzieci i satyrycznych czasopism.

Na aukcjach “Plansze i Ilustracja Komiksowa” prezentujemy oryginalne plansze komiksowe, rysowane lub malowane na kartonach przez artystów, takich jak: Henryk Chmielewski, Mieczysław Wiśniewski, Tadeusz Baranowski, Marek Szyszka, Jerzy Skarżyński, Janusz Christa czy Grzegorz Rosiński. Pojawiają się tytuły, które ukształtowały historię polskiego komiksu, m.in. serie przygód Tytusa, Romka i A’Tomka, czy Kapitana Klossa. Każda plansza jest jedynym egzemplarzem projektu do odpowiedniej strony danego wydania, a tym samym stanowi rarytas dla fanów komiksu.

Licznie reprezentowane jest również młodsze pokolenie autorów komisowych, m.in.: Andrzej Janicki, Krzysztof Gawronkiewicz, Ryszard Dąbrowski, Maciej Mazur, Daniel Grzeszkiewicz, Aleksandra Spanowicz, Roman Maciejewski, Przemysław Truściński i wielu innych.

Na aukcjach “Ilustracja Książkowa i Satyryczna” oferujemy karykatury, rysunki satyryczne i projekty ilustracji do książek i czasopism, od przedwojennych po współczesne. Prace w ofercie łączą wysoką jakość artystyczną i wartość kolekcjonerską tytułów, które zdążyły zdobyć uznanie w polskiej kulturze popularnej.

Kontakt

Więcej informacji Mniej informacji
Julia Materna Kierownik Działu +48 22 163 66 52, +48 538 649 945 j.materna@desa.pl
Absolwentka Historii Sztuki na University College of London w Wielkiej Brytanii oraz Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Jej akademickie zainteresowania skupiły się wówczas na sztuce późnego włoskiego renesansu. Po ukończeniu studiów odbyła kurs w domu aukcyjnym Sotheby’s w Londynie oraz pracowała w domu aukcyjnym Wannenes w Mediolanie. Interesuje się sztuką polską początku XX wieku oraz historią biżuterii. Biegle włada językiem angielskim i włoskim. Do Działu Sztuki Dawnej w DESA Unicum dołączyła w 2018 roku. Od tego czasu współtworzyła aukcje Sztuki Dawnej, koordynowała aukcje ArtOutlet. Sztuka Dawna oraz niektóre z projektów specjalnych, m.in. aukcję Kolekcji Grand Hotelu w Sopocie. Obecnie zajmuje stanowisko Kierownika Działu Projektów Specjalnych.

Obecnie przyjmujemy obiekty na aukcje

Aukcja
Osoba kontaktowa
Aukcja
Komiks i Ilustracja
Data aukcji: 2 czerwca 2020
Termin zgłoszeń: 23 kwietnia 2020
Zgłoś obiekt
Osoba kontaktowa
Julia Materna
+48 22 163 66 52, +48 538 649 945 j.materna@desa.pl