Komiks i Ilustracja

Nasz ekspert Ci doradzi
w wycenie i rejestracji na aukcję:

O Departamencie

W przygodach komiksowych bohaterów zaczytywały się miliony. "Tytus, Romek i A'Tomek", "Janosik", "Kajtek i Koko" czy "Kajko i Kokosz"– miłośnicy kultowych serii mają teraz szansę na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami. Oferujemy oryginalne i unikalne plansze komiksowe oraz ilustracje książkowe, które dla wielu z nas mają wartość silnie emocjonalną i sentymentalną.
W ofercie aukcyjnej znajdują się oryginalne plansze, okładki i rysunki z najlepszych komiksowych historii oraz ilustracje do książek dla dzieci i satyrycznych czasopism.

 

Na aukcjach “Plansze i Ilustracja Komiksowa" prezentujemy oryginalne plansze komiksowe, rysowane lub malowane na kartonach przez artystów, takich jak: Henryk Chmielewski, Mieczysław Wiśniewski, Tadeusz Baranowski, Marek Szyszka, Jerzy Skarżyński, Janusz Christa czy Grzegorz Rosiński. Pojawiają się tytuły, które ukształtowały historię polskiego komiksu, m.in. serie przygód Tytusa, Romka i A'Tomka, czy Kapitana Klossa. Każda plansza jest jedynym egzemplarzem projektu do odpowiedniej strony danego wydania, a tym samym stanowi rarytas dla fanów komiksu.

 

Licznie reprezentowane jest również młodsze pokolenie autorów komisowych, m.in.: Andrzej Janicki, Krzysztof Gawronkiewicz, Ryszard Dąbrowski, Maciej Mazur, Daniel Grzeszkiewicz, Aleksandra Spanowicz, Roman Maciejewski, Przemysław Truściński i wielu innych.

 

Na aukcjach “Ilustracja Książkowa i Satyryczna" oferujemy karykatury, rysunki satyryczne i projekty ilustracji do książek i czasopism, od przedwojennych po współczesne. Prace w ofercie łączą wysoką jakość artystyczną i wartość kolekcjonerską tytułów, które zdążyły zdobyć uznanie w polskiej kulturze popularnej.

Kontakt