Private Sale

 

 

 

Wyjątkowe kolekcje zasługują na spersonalizowaną opiekę, dlatego dla koneserów sztuki, obok sprzedaży aukcyjnej, DESA Unicum oferuje tzw. Private Sale. Jest to forma sprzedaży przeznaczona dla kolekcjonerów poszukujących konkretnych obiektów spoza obszaru rynku aukcyjnego.

 

Na specjalne życzenie klienta pozyskujemy i oferujemy do niepublicznej sprzedaży wymarzone obiekty: 

  • wyszukane i pozyskane dzięki naszym kontaktom, 
  • bezpośrednio z prywatnych kolekcji,  
  • w dogodnym czasie, 
  • niezależnie od kalendarza aukcji, 
  • z utrzymaniem pełnej dyskrecji transakcji. 

Dzięki temu masz szansę zdobyć dzieło sztuki, o którym marzysz, a które nie pojawia się na rynku aukcyjnym. 
Private Sales jest również propozycją dla sprzedających, pragnących przeznaczyć swoje dzieło sztuki wyłącznie do sprzedaży bezpośredniej z pominięciem aukcji.  

 


 

O Private Sales

 

Wiedza z zakresu historii sztuki, międzynarodowe kontakty w ramach rynku aukcyjnego oraz wieloletnie doświadczenie specjalistów DESA Unicum w sprzedaży dóbr luksusowych, pozwalają skutecznie pozyskiwać obiekty w Twoim imieniu.

 

Od blisko 30 lat pozostajemy w bliskich relacjach z kolekcjonerami w Polsce i zagranicą, dzięki czemu mamy uprzywilejowany dostęp do rzadkich i unikalnych dzieł sztuki.  


Nasi specjaliści będą korzystać z wypracowanej sieci kontaktów, aby kształtować Twoją kolekcję i pośredniczyć w sprzedaży dyskretnie i w odpowiednim dla Ciebie czasie. 


DESA Unicum pomaga kolekcjonerom nie tylko pozyskiwać, lecz także sprzedawać dzieła sztuki. Niezależnie od tego, czy szukasz konkretnego dzieła do swojej rosnącej kolekcji, czy chcesz je sprzedać, nasz wykwalifikowany zespół jest gotowy do doradztwa i obsługi w tym zakresie. Prowadzimy sprzedaż prywatną w różnych kategoriach, w tym: dzieł sztuki, rzeźby, biżuterii, designu i innych.

 

 

Skontaktuj się ze specjalistą DESA Unicum, aby dowiedzieć się więcej o aktualnych możliwościach kupna i sprzedaży lub uzyskać wsparcie w Twoich potrzebach związanych z kolekcjonowaniem.

 


 

Kontakt

 

Małgorzata Nitner Dyrektor Departamentu Sprzedaży +48 22 163 67 02 +48 514 446 892 m.nitner@desa.pl
Kinga Szymańska Zastępca Dyrektora, Departament Sprzedaży +48 698 668 221 k.szymanska@desa.pl

 

FAQ

 

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat kupowania i sprzedawania prywatnie, możesz również zapoznać się z często zadawanymi pytaniami:

 

W jaki sposób szukacie obiektu, którym jestem zainteresowany?

Dzięki stałym i zaufanym kontaktom z najważniejszymi kolekcjonerami i kolekcjami mamy niezrównany dostęp do pozyskiwania wyjątkowych dzieł sztuki w Twoim imieniu. 

Kiedy i jakie dzieła mogę kupić w prywatnej sprzedaży? W jaki sposób mogę dowiedzieć się, co obecnie jest na sprzedaż?

Usługa prywatnej sprzedaży jest dostępna przez cały rok, niezależnie od kalendarza aukcyjnego. Oferujemy dzieła ze wszystkich kategorii naszych aukcji.  

Skontaktuj się z  naszym Doradcą Klienta, aby dowiedzieć się o obiektach obecnie dostępnych w sprzedaży prywatnej.  

Zapraszamy również do zapoznania się z aktualną ofertą aukcyjną, która dostępna jest w zakładce Aukcje.  

Czym różni się poziom dyskrecji w sprzedaży prywatnej od licytacji na aukcji?

Nigdy nie ujawniamy tożsamości nabywcy, chyba że wyraźnym życzeniem klienta jest jej opublikowanie. Natomiast w trakcie aukcji podajemy ceny wylicytowanych obiektów publicznie. W sprzedaży prywatnej wszystkie jej aspekty utrzymywane są w ścisłej tajemnicy. 

Czy mogę kupić pracę bezpośrednio z oferty galeryjnej?

Tak, każdą z prac z oferty galeryjnej można zakupić.  

Jak szybko znajdziecie obiekt, która pasuje do moich oczekiwań?

Dołożymy wszelkich starań, aby szybko odnaleźć obiekt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jednak w zależności od rzadkości i wyjątkowości obiektu, czas może się różnić. Nasi specjaliści będą szukać potencjalnych możliwości sprzedaży prywatnej, dopóki nie zostaną spełnione Twoje wymagania. 

Jak zapłacić za mój zakup?

Po pozyskaniu przez naszych specjalistów dzieła sztuki, które chcesz kupić, Twój Doradca Klienta przygotuję umowę, instrukcje dotyczące płatności oraz wycenę wysyłki (jeśli obiór osobisty nie będzie możliwy). Akceptujemy płatność gotówką, kartą lub przelew bankowy.