Wycena dzieł sztuki

 

 

 

Jeśli jesteś w posiadaniu dzieła sztuki lub rzemiosła artystycznego, którego wartości nie znasz, zleć nam wycenę. Dokona jej Komisja Ocen DESA Unicum. Jeżeli rozważasz sprzedaż dzieła za naszym pośrednictwem, usługa ta jest całkowicie bezpłatna.  

 

 

Skorzystaj z naszej bezpłatnej i łatwej w użyciu usługi wyceny online. Wystarczy podać kilka informacji i załączyć zdjęcia. Nasi specjaliści przeanalizują Twoje zgłoszenie i przedstawią wstępne szacunki dotyczące przedmiotów, które mogą być objęte naszą sprzedażą. Kliknij tutaj, aby rozpocząć!

 


 

 

Wycena obiektu

obiektu

Wykształcenie i doświadczenie ekspertów DESA Unicum pozwala nam oferować najwyższy poziom usług przy zachowaniu ścisłych standardów poufności. Doskonała znajomość rynku sztuki pozwala nam reagować na jego dynamiczne zmiany i dostosowywać wycenę do aktualnych warunków.

 

Jednocześnie doradzamy, jak najlepiej wystawić pracę na sprzedaż, aby osiągnąć jak najwyższe zyski.

 

Przeprowadzimy Cię przez cały proces wyceny i sprzedaży.

 

 

Wstępne oszacowanie wartości obiektu może być dokonane na podstawie jego opisu i zdjęć, które możesz dostarczyć nam: 


•    mailowo na adres wyceny@desa.pl 
•    przesyłką pocztową na adres: ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa 
•    za pomocą formularza 
•    osobiście do Biura Przyjęć przy ul. Piękna 1A w Warszawie, w godzinach pracy biura: pon.-pt. 11-19 oraz w sob. 11-16.
 


 

 

Wycena kolekcji

 

 

Specjaliści DESA Unicum mogą także na zlecenie kolekcjonera indywidualnego bądź instytucjonalnego opracować i ocenić całą kolekcję sztuki.

 

Koszt opracowania kolekcji ustalany jest indywidualnie.  

 

DESA Unicum, jako pierwsza na polskim rynku sztuki, organizuje aukcje kolekcji prywatnych i instytucjonalnych. Jeśli chcesz przeczytać więcej o projekcie Aukcji Kolekcji i zorganizowanych przez nas licytacjach, zobacz poniższy link. 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem w celu ustalenia możliwości i warunków wyceny kolekcji. Napisz na wyceny@desa.pl


 

 

Wycena pisemna

 

 

Dokonujemy również wycen pisemnych, niezbędnych do wywozu dzieł zagranicę, celów ubezpieczeniowych i innych czynności prawnych.

 

Koszt oceny pisemnej wynosi 3% oszacowanej wartości dzieła + VAT, jednak nie mniej niż 100 zł + VAT. Każdy klient otrzymuje od Nas pisemny dokument oceny ze zdjęciem.

 

Nasze dokumenty wyceny są respektowane przez urzędy, służby celne, instytucje finansowe i brokerów ubezpieczeniowych. Wyceniamy zarówno pojedyncze dzieła, jak i duże kolekcje, zawierające dzieła z różnych dziedzin sztuki – od kolekcji prywatnych przez muzealne, po instytucjonalne.

 

 

 


 

 

Wycena Biżuterii

 

 

Wyceny biżuterii odbywają się raz w tygodniu, w środy w godz. 13:30-17:30, w siedzibie DESA Unicum przy ulicy Pięknej 1A w Warszawie.

 

Zgłoszenia biżuterii do wyceny oraz zapytania w tej sprawie prosimy kierować mailowo na adres m.kus@desa.pl.

 

W celu uzyskania dokładnych informacji prosimy o kontakt telefoniczny z Magdaleną Kuś (tel. 795 122 718).