Aukcja Młodej Sztuki to pionierski projekt aukcyjny realizowany przez DESA Unicum od 2008 roku. W jego ofercie można znaleźć wybór prac z zakresu sztuki najnowszej, zgodny z aktualnymi trendami. Aukcje Młodej Sztuki promują artystów nowej generacji - młodych, zdolnych twórców, często stawiających swoje pierwsze kroki na rynku sztuki. Mają również za zadanie służyć młodym artystom i ich miłośnikom oraz sprawiać, by kolekcjonowanie stało się jak najbardziej powszechne i dostępne. 

 

Nadchodzące aukcje

 

 

 

 

 

DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ NA AUKCJACH MŁODEJ SZTUKI?

 

Spektakularne wyniki, wyjątkowe talenty, zadziwiające sukcesy artystów nowej generacji. Aukcja Młodej Sztuki dostarcza nie tylko wiele emocji, lecz także - przede wszystkim - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno kolekcjonerów, jak i samych artystów. Zachęcająca formuła projektu to nierzadko początek fantastycznej artystycznej przygody.

 

Dlaczego warto kupować Młodą Sztukę? Przeczytaj

history-background

PRZEWODNIK KOLEKCJONERA

 

Aukcje Młodej Sztuki są jednym z wiodących projektów aukcyjnych wśród debiutujących kolekcjonerów. To właśnie podczas tych aukcji regularnie obserwujemy rekordowe przyrosty liczby nowych klientów, którzy decydują się na rozpoczęcie swojej przygody ze sztuką - już nie tylko jako jej odbiorcy, ale od teraz również kolekcjonerzy.

 

Format aukcji został zaprojektowany z myślą o osobach, które nie muszą dysponować znacznymi środkami finansowymi, aby pozwolić sobie na zakup unikatowego dzieła sztuki. Cena wywoławcza każdego z obiektów oferowanych na aukcji to 1000 zł. Dla osób planujących inwestowanie w sztukę jest to doskonała okazja na pierwsze zakupy aukcyjne. Co więcej, sztuka najnowsza jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku, a licytowane prace coraz szybciej zyskują na wartości.

 

Celem projektu Młodej Sztuki jest promowanie wyjątkowych, utalentowanych artystów, którzy debiutują na rynku sztuki. Eksperci DESA Unicum podczas specjalnej komisji aukcyjnej, wybierając spośród setek prac, tworzą dla Państwa przegląd najciekawszych zjawisk sztuki najnowszej. Jest to przekrój, który umożliwia zapoznanie się z obiecującymi artystami i aktualnymi trendami na rynku sztuki. Wybór prac jest więc szczególnie bogaty. 

 

Wychodząc naprzeciw tym, którzy poszukują wskazówek o zakupie pierwszego dzieła sztuki do przyszłej kolekcji, podpowiadamy jak odnaleźć się w bogatych ofertach aukcyjnych. 

 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie na aukcji?

 

Kwestie, które należy rozważyć przy zakupie dzieła sztuki zdają się być liczne. Podstawowym aspektem są niezaprzeczalnie indywidualne preferencje estetyczne. Sztuka dopełnia wnętrze, a kolekcja może być wyrazem osobowości oraz zainteresowań właściciela. Bazując na własnej intuicji oraz preferencjach kolekcja staje się poniekąd marką osobistą, jest wynikiem wrażliwości, gustu czy indywidualnej percepcji sztuki. Warto sprawdzić wśród jakiej sztuki czujemy się najlepiej, być może będą to abstrakcje geometryczne, malarstwo figuratywne, rzeźba, a może wybory będą zupełnie zaskakujące i różnorodne. 

 

Niezwykłą przygodą związaną z kolekcjonowaniem może być pogłębianie wiedzy na temat sztuki. Wiedzę z zakresu kultury wizualnej najlepiej zdobywać oglądając: wystawy, albumy, katalogi. Wzbogacać świadomość na temat sztuki mogą wizyty w muzeach, uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych jak targi sztuki, oprowadzania kuratorskie czy rozmowy z innymi pasjonatami sztuki. DESA Unicum tworzy przestrzeń również dla osób, dla których sztuka jest nieodkrytym obszarem, zagadką. Doradcy klienta, chętnie dzielą się wiedzą z zakresu historii czy rynku sztuki. Odwiedzając stronę internetową DESA Unicum w przyjemny i przystępny sposób przyswoić można informacje na temat artystów czy segmentów sztuki. W siedzibie DESA Unicum, można oglądać regularnie darmowe wystawy przedaukcyjne, po których chętnie oprowadzą Państwa nasi eksperci. Doskonałym sposobem na chłonięcie informacji o sztuce jest subskrypcja newslettera DESA Unicum czy obserwowanie profili związanych ze sztuką na social mediach. Opatrzenie się oraz pielęgnowanie pasji jaką może być sztuka zwiększa rozeznanie i swobodę w podejmowaniu trafnych decyzji zakupowych.

 

Jak spojrzeć na dzieło oczami eksperta?

 

Warto wiedzieć co kształtuje materialną wartość dzieła sztuki. Często wpływa na nią udział twórcy na wystawach zbiorowych lub indywidualnych. Istotna jest również obecność na prestiżowych konkursach artystycznych. Czynnikiem determinującym zainteresowanie kolekcjonerów danym obiektem bywa wyróżnienie artysty przez uznaną galerię międzynarodową lub muzeum. Doskonałym przykładem jest rozwój kariery artystycznej Ewy Juszkiewicz, artystki nowego pokolenia, której prace osiągają rekordowe wyniki na aukcjach w największych domach aukcyjnych w Polsce i za granicą. 

 

Rozwój kultury kolekcjonowania sztuki w Polsce jest dla nas priorytetem. Każdemu początkującemu kolekcjonerowi towarzyszy indywidualny opiekun klienta, czyli doradca, który wspiera w procesie zakupu od A do Z. Zakup dzieła sztuki w DESA Unicum jest prosty i wygodny, dzięki wielu dostępnym formom licytacji jak możliwość licytacji online poprzez aplikację mobilną czy platformę DESA Unicum. Dlatego aukcje Młodej Sztuki stanowią również dużą wartość dla upowszechniania kultury obcowania ze sztuką, nie tylko w instytucjach, galeriach czy muzeach, ale również w przestrzeni codziennej jak mieszkania, miejsca pracy, hotele. Sztuka staje się też wspaniałą pasją, z której można czerpać wartość na co dzień. 

 

 

 

 

Korzyści ze sprzedaży Młodej Sztuki w DESA Unicum

 

 

Wsparcie ekspertów DESA Unicum w zakresie sztuki najnowszej w stawianiu pierwszych kroków na rynku sztuki

 

Wystawa w siedzibie DESA Unicum - nowoczesny budynek w centrum Warszawy

 

Promocja Twojej twórczości w kanałach komunikacyjnych:

 

Facebook:

DESA Unicum: blisko 57 000 obserwujących

DESA Unicum. Młoda Sztuka: 21 000 obserwujących

 

Instagram:

DESA Unicum: blisko 23 300 obserwujących

DESA Unicum. Młoda Sztuka: blisko 3800 obserwujących

 

Digitalowy katalog wybranych obiektów


Oferta obecna na stronie desa.pl - średnio 1 000 000 odsłon miesięcznie

 

Dedykowany mailing z ofertą - wysyłka do 4500 klientów

 

 

JAK SPRZEDAWAĆ NA AUKCJACH MŁODEJ SZTUKI?

 

Jesteś artystą? Chciałbyś zadebiutować na rynku aukcyjnym? Zgłoś swoje prace na Aukcję Młodej Sztuki w domu aukcyjnym DESA Unicum!

 

Przeprowadzimy Cię przez proces zgłoszenia pracy na aukcję. Wszystkie zasady i wskazówki znajdziesz w poniższym linku.

 

Jak sprzedawać na Aukcjach Młodej Sztuki? Zobacz!