Filmy

wszystkie

Z czym wiąże się szczyt sezonu aukcyjnego?

Kiedy przypada najgorętszy moment w sezonie aukcyjnym? Kiedy na rynku aukcyjnym dzieje się najwięcej? Na jaki okres czasu najczęściej czekają kolekcjonerzy sztuki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym filmie, a udzielą ich nasi eksperci: Anna Szynkarczuk, Michał Bolka oraz Małgorzata Nitner.
OBEJRZYJ

Początek oraz rozwój sztuki politycznie zaangażowanej w Polsce

Po II wojnie światowej artystki i artyści tworzyli w zupełnie nowych warunkach społecznych i politycznych. Po 1948. okazało się, że socrealizm jest jedyną dopuszczalną metodą artystyczną. W jaki sposób artyści przeciwstawiali się sztuce socrealistycznej? Kiedy powstała sztuka krytyczna? Co spowodowało, że artyści abstrakcyjni zaczęli malować krzyże? Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej udzielą w naszym filmie: historyczka sztuki Dorota Monkiewicz, ekspertka DESA Unicum Anna Szynkarczuk oraz artyści Paweł Kowalewski i Sławomir Ratajski.
OBEJRZYJ

Aktualności

Rekordowy Fangor w DESA Unicum. „M39” najdrożej sprzedanym dziełem artysty w historii

Podczas wczorajszej aukcji w DESA Unicum "Sztuka Współczesna. Op-Art i Abstrakcja Geometryczna" pod młotek trafiły aż cztery obrazy Wojciecha Fangora. Jeden z nich, "M39", sprzedano za zawrotną kwotę 7,5 mln zł, odnotowując ponad 63% wzrost wartości. Tym samym zapisał się w historii jako najdrożej wylicytowany obraz tego artysty na świecie.
CZYTAJ WIĘCEJ

Zwieńczenie Roku Matejkowskiego w DESA Unicum. Matejko i jego uczniowie na wystawie „Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie”

Rok 2023 dobiega końca, a wraz z nim jubileuszowy Rok Jana Matejki, w którym celebrowaliśmy twórczość jednego z najwybitniejszych artystów w historii Polski. Z tej okazji DESA Unicum zaprasza na wystawę, na której nie zabraknie zarówno prac Matejki, jak i jego uczniów: Jacka Malczewskiego, Jana Styki czy Maurycego Gottlieba i ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Ksenia Pyza – laureatka nagrody DESA Unicum 42. Konkursu na Najlepszy Dyplom UAP im. Marii Dokowicz

Podczas tegorocznej, 42. edycji Nagrody na Najlepszy Dyplom Uniwersytetu Artystycznego im. Marii Dokowicz dom aukcyjny DESA Unicum po raz pierwszy przyznał nagrodę specjalną. Za "wyjątkowe podejście do tematu cielesności, stawianie odważnych pytań i wywoływanie niejednoznacznych emocji. Za eksplorowanie nowych, oryginalnych technik, a także konsekwencję i spójność w tworzeniu" wyróżniona została ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Malarstwo: głos kobiet w sztuce dzisiaj - spotkanie w Art Corner by Porsche Poznań

Zapraszamy na ostatnią rozmowę z cyklu organizowanego przez DESA Unicum w Porsche Art Corner – kreatywnej przestrzeni na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.