Filmy

wszystkie

Zdzisław Beksiński - portrecista koszmarów

Zdzisław Beksiński to artysta, który sytuuje się poza debatą sztuki współczesnej. Tworzył odważne, niepokojące prace, które przemawiają nie tylko do widzów galerii, czy muzeów ale także do odbiorców kultury masowej i muzyki niezależnej. Tą niezwykłą postać w naszym filmie przybliżają: Jarosław Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, odpowiedzialny za największą instytucjonalną kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego, Anna Szynkarczuk, kierownik działu sztuki współczesnej, Artur Dumanowski, dyrektor departamentu projektów aukcyjnych oraz ekspertka, Julia Gorlewska.
OBEJRZYJ

DESA Unicum charytatywnie – ponad 50 mln zł

Od 19 lat z dumą wspieramy inicjatywy charytatywne, wierząc, że nasze działania mogą wpłynąć na poprawę jakości życia tych, którzy naprawdę tego potrzebują. Przeprowadziliśmy ponad 110 aukcji charytatywnych, na których zebraliśmy ponad 50 mln zł. Opowiadają o tym w filmie: Agata Szkup, Prezes Zarządu DESA Unicum, Małgorzata Nitner, Dyrektor Sprzedaży, Jan Koszutski, Członek Zarządu DESA Unicum oraz Juliusz Windorbski, Prezes Zarządu DESA S.A. Czujemy ogromną satysfakcję, że nasze działania mogą dać komuś radość i nadzieję. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaufali nam przez te 19 lat.
OBEJRZYJ

Historie

Poznaj artystę

Jak doszło do założenia kultowej firmy portretowej "S.I. Witkiewicz”? Witkacy i sztuka portretu przed 1925 rokiem

Temat portretu pojawiał się już u zarania twórczości Witkacego i stał się emblematycznym symbolem, nie tylko jego prac plastycznych ale również fenomenem pod względem działania unikatowej na skale światową "Firmy Portretowej S.I. Witkiewicz".
CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj artystę

Zucker i ekspresja

Wizja malarska Jakuba Zuckera opierała się na jego osobistych przeżyciach i emocjach, które bezpośrednio determinowały formalne środki wyrazu. Niczym nieograniczony malarz, tworzył w taki sposób, który sprawiał mu przyjemność, nie zważając na aktualne trendy, czy poprawne akademicko zasady. Stąd twórczość Zuckera została zapamiętana jako radosna i pełna zachwytu nad światem, ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj artystę

Dziwo twórcy. Ceramika Berszów

"Wszyscy w domu robili ceramikę – ojciec, mama też, a potem druga żona ojca Ania. Wiedzy nam przybywało, zdobywaliśmy ją poprzez doświadczenie". (Z wywiadu z Wojciechem Berszem, Urszula Dudek, "Studio: Ceramika", Warszawa 2023, s. 18).
CZYTAJ WIĘCEJ

Artyści mówią

Twórczość Katarzyny Księżopolskiej

W aktualnej ofercie Młodej Sztuki prezentujemy ciekawą propozycję młodej artystki Katarzyny Księżopolskiej. Artystka jest absolwentką Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, w 2014 roku ukończyła tamtejszy wydział Sztuki Nowych Mediów. Na co dzień zajmuje się multidyscyplinarnym projektowaniem graficznym oraz ilustracją. Jej sylwetkę twórczą przybliżamy w najnowszej rozmowie.
CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

Kolejna aukcja na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie już 26 lutego

Od 19 lutego zapraszamy Państwa na szczególną wystawę przedaukcyjną: "Kolekcjonerzy i kolekcjonerki dla Muzeum Narodowego w Warszawie". To szczególna sytuacja, kiedy dla ważnego celu kolekcjonerzy stają się filantropami i przekazują ze swoich zbiorów prace dla nich osobiście ważne, charakterystyczne dla kierunku artystycznych zainteresowań, z którymi nierzadko trudno się było rozstać. ...
CZYTAJ WIĘCEJ

DESA Design Days. "Walka o piękno"

DESA Design Days jest wydarzeniem, które łączy entuzjastów designu, pragnących odkryć i zrozumieć ewolucję oraz różnorodność tej dziedziny sztuki. Podczas pierwszej edycji DDD tego roku, inspirujemy się ideą Wandy Telakowskiej i wspólnie celebrujemy piękno i przełomowość designu.
CZYTAJ WIĘCEJ

Walka o piękno. Zapraszamy na kolejną odsłonę DESA Design Days

Bohaterką pierwszej edycji DESA Design Days w tym roku jest Wanda Telakowska – to ona dyktowała kanon piękna w powojennej Polsce. Przenieśmy się więc w czasie do lat 50. XX wieku. Projekty przedmiotów użytkowych musiały przejść surową kontrolę nim zostały zaakceptowane do masowej produkcji. To właśnie Wanda Telakowska czuwała nad ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Emocjonujące licytacje na aukcji „Zakopane, Zakopane!”

Na wczorajszej aukcji "Zakopane, Zakopane!" wiele licytacji przyniosło ogrom emocji, aż 28 obiektów przekroczyło górną estymację. Niezwykle zróżnicowana oferta przyciągnęła nie tylko miłośników gór, ale też wielbicieli góralskiej sztuki.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.