Historie

Celina Kanunnikava, Sztuka Zaangażowana

Celina Kannunikava to artystka, która dzieli życie między Poznaniem, gdzie skończyła studia na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego, oraz Mińskiem. Jej prace, w kontekście obecnej sytuacji politycznej na Białorusi, coraz bardziej zyskują na aktualności. Artystka odnosi się do historii i polityki bieżącej, za co w 2016 otrzymała Nagrodę Prezydenta ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Franciszek Ledóchowski - Biblijny Sędzia

Franciszek Ledóchowski w swojej twórczości posługuje się wieloma mediami - filmem, fotografią i grafiką. Obraca się w różnorakiej stylistyce - od pop-artu, przez abstrakcję do surrealizmu. Jest absolwentem Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
CZYTAJ WIĘCEJ

Film: Zakopane, Zakopane. Słońce, góry i górale

Zakopane od lat niezmiennie fascynuje i przyciąga miłośników gór. Poprzez aukcję, która opiewa fenomen najbardziej niezwykłego miasta na Podhalu, chcieliśmy opowiedzieć historię uznanych twórców, rozhukanej bohemy, wielkich idei i zimowych szaleństw.
CZYTAJ WIĘCEJ

MODZELEWSKI W BUŁGARII

Praca Jarosława Modzelewskiego namalowana podczas wyjazdu plenerowego do Bułgarii jest jednym z najwcześniejszych płócien katalogowanych przez autorów słynnej publikacji zbierającej dzieła artysty, wydanej przez Galerię Zderzak. Lata studenckie, jak i okres zaraz po obronie dyplomu, w znaczącym stopniu wpłynęły na kształtowanie się indywidualnego stylu artysty, niezwykle spójnego przez wiele lat ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.