Filmy

wszystkie

Aukcja charytatywna na rzecz 31. Finału WOŚP

W tym roku ponownie mamy przyjemność łączyć siły z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnej aukcji: Artyści i kolekcjonerzy przekazali wyjątkowe dzieła sztuki, których dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cel 31 Finału. WOŚP, czyli walkę z sepsą. Prezentujemy Państwu ponad 50 dzieł sztuki, a wśród nich znajdują się zarówno klasycy jak i artyści młodego pokolenia. Liczymy, że zaangażują się Państwo wraz z nami w pomoc i wspólnie uda nam się przekazać możliwie największą sumę na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.
OBEJRZYJ

Odnalezione arcydzieło Jacka Malczewskiego

„W życiu kolekcjonerów i marszandów zdarzają się takie chwile, kiedy świat nagle staje w miejscu. Ostatnio tak się zdarzyło, gdy kilkanaście miesięcy temu zobaczyłem słabej jakości reprodukcje tego obrazu Jacka Malczewskiego. Gdy kilka tygodni później zobaczyłem ten obraz na żywo świat zatrzymał się po raz drugi.” – Jan Koszutski, marszand, dzieli się emocjami związanymi z pierwszym ujrzeniem obrazu mistrza symbolizmu. Imponujący format, perfekcja malarskiego rzemiosła, ekspresja postaci, barwy, które powalają zupełnie odbiorcę. Tego obrazu nikt nie widział od 1926 roku, kiedy zaprezentowano go na jubileuszowej wystawie Jacka Malczewskiego we Lwowie. Bogatą symbolikę arcydzieła przybliżają eksperci DESA Unicum, Tomasz Dziewicki oraz Jan Koszutski.
OBEJRZYJ

Historie

Artyści mówią

Aleksandra Osa

Oferta nadchodzącej Aukcji Młodej Sztuki DESA Unicum jest pełna energetycznych prac młodych twórców. W najnowszym katalogu znalazło się wiele ciekawych propozycji zarówno twórców rozpoczynających swoja drogę na rynku sztuki, jak i jego stałych bywalców. Szczególnej uwadze polecamy Państwu prace artystów cieszących się coraz większym zainteresowaniem: Natalię Fundowicz, Arkadiusza Drawca i ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj artystę

Książka szyta na miarę

Bohdan Butenko był twórcą ilustracji, plakatów, scenografii, rysunków satyrycznych, filmów. Jego pierwsze prace powstały już kiedy był w liceum. Od samego początku w swojej twórczości, którą tworzył z myślą o czytelniku w każdym wieku, prowadził dialog z otaczającą go rzeczywistością.
CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj artystę

Jerzy Nowosielski - bohater roku 2023

Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm rokiem Jerzego Nowosielskiego! 7 stycznia przypadła setna rocznica urodzin malarza. Jest to znakomita okazja do przybliżenia Państwu sylwetki tego niezwykłego twórcy. Dodatkowo, już 9 lutego, będzie można wylicytować pracę autora na papierze stanowiącą część oferty aukcji Sztuka Współczesna. Prace na Papierze.
CZYTAJ WIĘCEJ

Przewodnik kolekcjonera

Jak przechowywać prace na papierze?

Ze względu na możliwe do osiągniecia efekty artystyczne, prace w technice akwareli oraz pastelu zajmują szczególne miejsca pośród innych technik malarskich. Wykonane na podłożu papierowym prace pastelowe i akwarelowe, kojarzone najczęściej z lekkością i subtelnością, są wymagające między innymi z punktu widzenia konserwatorskiego. Papier jest materiałem szczególnie podatnym na uszkodzenia ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

Sztuka i Demokracja. 30 lat "Paszportów Polityki"

Wraz z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie zapraszamy serdecznie na panel dyskusyjny z okazji okrągłego jubileuszu "Paszportów Polityki" - jednej z najważniejszych nagród artystycznych w Polsce.
CZYTAJ WIĘCEJ

Najdroższa odbitka graficzna na polskim rynku

"Odwieczna baśń" I Brunona Schulza stała się najdrożej wylicytowaną odbitką graficzną na polskim rynku aukcyjnym. Praca przekroczyła swoją górną estymację i została sprzedana za 132 000 zł. Dzieło pochodzi z z "Xięgi Bałwochwalczej", najważniejszego dzieła graficznego artysty. Obrót całkowity aukcji "Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna" wyniósł 387 840 zł.
CZYTAJ WIĘCEJ

"Zakopane, Zakopane" - jedna z najbardziej wyczekiwanych wystaw sezonu

"Zakopane! Zakopane!" – już od 20 stycznia w DESA Unicum oglądać można jedną z najbardziej wyczekiwanych wystaw sezonu. Ponad 100 unikalnych obiektów - w tym obrazy, grafiki, fotografia, rzemiosło oraz zabytkowy sprzęt narciarski. Największe nazwiska polskiej sztuki początku XX wieku.
CZYTAJ WIĘCEJ

Zakopane, Zakopane! Oprowadzanie po wystawie

Na starannie wyselekcjonowanej wystawie przedaukcyjnej "Zakopane, Zakopane!" zgromadziliśmy ponad 120 obiektów oddających klimat miasta i zakopiańskiej bohemy. Wśród nich znalazły się niezwykłe prace Witkacego, Zofii Stryjeńskiej, Władysława Hasiora, Andrzeja Wróblewskiego oraz prace artystów związanych ze Szkołą Zakopiańską. To także okazja do zobaczenia zabytkowego sprzętu narciarskiego, wspaniałych przykładów zakopiańskiego rzemiosła i ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.