Filmy

wszystkie

Jak Zakopane wpłynęło na polskich artystów?

Góry, wciąż nie do końca odkryte przez człowieka stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla artystów. W Polsce szczególne miejsce w historii sztuki narodowej zajmują Tatry oraz Zakopane, miasto kultowe dla twórców różnych epok. DESA Unicum prezentuje kolejną odsłonę aukcji „Zakopane, Zakopane!”, która odbędzie się 27 stycznia 2022 roku w siedzibie domu aukcyjnego przy ul. Pięknej 1A w Warszawie. W ofercie znalazły się prace m.in. Andrzeja Wróblewskiego, Zofii Stryjeńśkiej, Witkacego czy Rafała Malczewskiego. Pod młotek pójdą także rzeźby zakopiańskie oraz rzemiosło powstałe z inspiracji klimatem Zakopanego. O artystycznym fenomenie tego miejsca opowiadają pracownicy Muzeum Tatrzańskiego.
OBEJRZYJ

Aukcja Sztuki Fantastycznej - najciekawsze nazwiska na zakończenie sezonu aukcyjnego!

Ostatnia w tym roku aukcja „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny” będzie zwieńczeniem udanego sezonu aukcyjnego i rekordowych sprzedaży na aukcjach Sztuki Fantastycznej. Grudniowa oferta jest bardzo zróżnicowana. To prace największych twórców tego nurtu, jak i wschodzących gwiazd. 21 grudnia pod młotek pójdą prace m.in. Zdzisława Beksińskiego, Jacka Yerki, Rafała Olbińskiego, Maksymiliana Novaka-Zemplińskiego, Karola Bąką, Tomasza Sętowskiego, Alicji Rekowskiej, czy Mariusza Zdybała. Pojawią się także prace Wojciecha Siudmaka, który powraca na rynek aukcyjny po dłuższej nieobecności. Autor stał się niezwykle popularny, ze względu na ekranizację ilustrowanej przez niego książki „Diuna”.
OBEJRZYJ

Historie

Sztuka Współczesna w 2021 okiem specjalistów DESA Unicum

Przedstawiamy najciekawsze sprzedaże, rekordy i wzrosty cen w poszczególnych segmentach rynku sztuki w 2021 roku w wypowiedziach naszych ekspertów.
CZYTAJ WIĘCEJ

Ile warta jest biżuteria?

Na aukcjach w DESA Unicum pojawiają się rozmaite, niepowtarzalne obiekty, praktycznie z całego świata. Najczęściej pochodzą one ze zbiorów kolekcjonerów, od osób które przywożą piękne przedmioty z podróży, ale również od spadkobierców, którzy niejednokrotnie dopiero u nas dowiadują się jak wysoka jest wartość odziedziczonej biżuterii.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dialog nowoczesności z tradycją

Swój wielki sukces zakopiańska Szkoła Przemysłu Drzewnego zawdzięczała jej wybitnym kierownikom. Na początku XX wieku posadę dyrektora, wtedy jeszcze Szkoły Snycerskiej, objął Stanisław Barabasz, wielki zwolennik stylu zakopiańskiego. W latach 20. XX wieku kierownictwo Szkoły, działającej wówczas jako Szkoła Przemysłu Drzewnego, przejął architekt Karol Stryjeński. Dzięki reformom Stryjeńskiego w 1925 ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Sztuka pod Tatrami.

Krajobrazy tatrzańskie, dzięki XIX-wiecznej modzie na odkrywanie dzikich i niezwykłych miejsc, budziły coraz większe zainteresowanie wśród artystów. Miejscem, które najczęściej przyciągało do siebie artystyczne dusze, była niewielka wieś znajdująca się u podnóża Tatr. Niesamowity klimat miasta położonego pod Giewontem przyciągał coraz liczniejsze grono malarzy, pisarzy, aktorów i muzyków, którzy uczynili ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Aktualności

ARCYDZIEŁA GRAFIKI ARTYSTYCZNEJ W DESA UNICUM

Obiekty wystawione na aukcję "Grafika Artystyczna. Sztuka dawna" to prawdziwa wędrówka przez style i epoki. Wśród 113 prac, które trafią pod młotek 25 stycznia, znalazły się dzieła twórców wybitnych: Albrechta Dϋrera, Giovanniego Battisty Piranesiego, Pabla Picassa czy Salvadora Dalego, a z rodzimego rynku Leona Wyczółkowskiego, Franciszka Smuglewicza czy Zofii Stryjeńskiej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Eksperci Desa Unicum w Twoim mieście!

Naszym celem jest zagwarantowanie komfortowego i bezpiecznego przebiegu wyceny oraz sprzedaży każdego dzieła sztuk. Dlatego oferujemy możliwość spotkania się z Ekspertami DESA Unicum w wybranych miastach w całej Polsce. Sprawdź, kiedy nasi Specjaliści będą w Twojej okolicy!
CZYTAJ WIĘCEJ

REKORDOWY ROK DLA DESA UNICUM

DESA Unicum S.A., wiodący dom aukcyjny w Polsce, odnotowała w bieżącym roku imponujący obrót ponad 280 mln zł czyli o 84 mln zł (43%) wyższy niż w roku 2020 (obrót z opłatą aukcyjną, bez uwzględnienia aukcji charytatywnych). Tym samym spółka ugruntowała swoją pozycję zdecydowanego lidera branży na rynku polskim oraz ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Sztuka współczesna triumfuje

Po rekordowej I sesji aukcji Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 w DESA Unicum, w miniony czwartek odbyły się dwie kolejne odsłony aukcji sztuki współczesnej: Pop-art • Popkultura • Postmodernizm oraz Abstrakcja Geometryczna i Op-Art przynosząc emocjonujące licytacje, spektakularne wyniki i nowe rekordy.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.