Filmy

wszystkie

Aukcja: Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny, 20.05 2021

W ofercie majowej aukcji Sztuki Fantastycznej w DESA Unicum znalazły się aż dwa niesamowite płótna Rafała Olbińskiego – największego polskiego surrealisty, którego twórczość porównuje się do dzieł René Magritte'a. 20 maja pod młotek pójdzie też wczesna praca Jacka Yerki „Nowe przygody Hucka” z 1987 roku. Podczas ostatniej aukcji Sztuki Fantastycznej w DESA Unicum dzieło tego artysty zostało sprzedane za 400 tys zł. Na wystawie i aukcji zaprezentowane zostaną również prace twórców takich jak: Jarosław Jaśnikowski, Maksymilian Novák-Zempliński, Paweł Trybalski, Tomasz Poznysz, Franciszek Starowieyski, Jerzy Duda-Gracz. Prace można oglądać w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie w dniach 5-20 maja.
OBEJRZYJ

DESA Unicum - Sztuka dostrzegania wartości

O sztuce dostrzegania wartości oraz wartościach, którymi kierują się w codziennej pracy opowiadają pracownicy Domu Aukcyjnego DESA Unicum – prezes Juliusz Windorbski, wiceprezes Jan Koszutski, dyrektor Departamentu Projektów Aukcyjnych - Iza Rusiniak oraz Agata Szkup – Dyrektor Departamentu Sprzedaży.
OBEJRZYJ

Maj Miesiącem Młodej Sztuki! Aukcja: Młoda Sztuka już 4.05 oraz 10-28.05 online w DESA Unicum

Maj jest wyjątkowym czasem dla projektu Młoda Sztuka, bowiem niemal każdego dnia będzie można wziąć udział w licytacji prac młodych artystów. 4 maja odbędzie się comiesięczna aukcja na żywo, a od 10-28 maja będą odbywać się tematyczne aukcje online. Do współpracy zaprosiliśmy wielu młodych artystów i zebraliśmy ponad 250 prac. Zachęcamy do udziału w nich poprzez naszą aplikację mobilną.
OBEJRZYJ

Aukcja: Kolekcja Piotra Bazylko, 11.05

Aukcje kolekcji prywatnych są wyjątkowymi wydarzeniami w DESA Unicum. Kolekcjonerzy dzielą naszą pasję do sztuki i chcą ją przekazywać dalej. 11 maja pod młotek trafi 60 prac z kolekcji Piotra Bazylko. To dzieła takich twórców jak Ewa Juszkiewicz, Rafał Bujnowski, Andrzej Wróblewski czy Natalia LL. Są to dzieła z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Jak mówi Piotr Bazylko: kolekcja musi rotować, to żywy byt, zmienia się wraz z właścicielem. Doświadczony kolekcjoner co pewien czas zmienia jej formę i przeznaczenie.
OBEJRZYJ

Historie

Szkice i testy Magdaleny Abakanowicz

Prace na papierze Magdaleny Abakanowicz cieszą się rosnącym zainteresowanie wśród kolekcjonerów. Na lutowej aukcji Sztuka Współczesna. Prace na Papierze dwie prace autorki osiągnęły w drodze licytacji niebagatelny wynik przekraczający trzykrotnie górną granicę swojej estymacji. "Tańczącą" kupiono za blisko 34 tys. zł, natomiast akwarelę Bez tytułu ("Ptak") za ponad 31 tys. ...
CZYTAJ WIĘCEJ

„Dom wschodzącego słońca”

"Dom wschodzącego słońca" to kompozycja, na której dominuje wieża z kart do gry. Karty ułożone w kształt litery A, zdają się sięgać nieba, a domek, który tworzą, wygląda na bardzo kruchy. Wierzchołek całej wieżyczki przebity jest przez żółty ołówek. Całość umieszczona na czarno-białej szachownicy. Na tym wielkim polu szachowym, ustawiły ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Zapiski Erny Rosenstein

13 maja odbędzie się aukcja Sztuka Współczesna. Prace na papierze. Wśród licytowanych prac pojawi się niewielkich rozmiarów realizacja Erny Rosenstein – "Najcichszy zakątek". Pomimo małych rozmiarów, praca prezentuje niezwykłą historię, a kluczem do niej jest odwrocie podłoża.
CZYTAJ WIĘCEJ

Zapatrzony w gwiazdy

Na aukcji prezentujemy obraz zatytułowany "Mars i Wenus", gdzie kobieta siedząca na fotelu w pięknej, czerwonej, drapowanej sukni, wpatruje się w zamyśleniu w czerwoną planetę Mars. Księżyc jest bardzo częstym motywem w pracach Mariusza Zdybała. Jest symbolem odrealnienia i przeniesienia się do innego wymiaru lub "bezczasu". Styczność z obrazami Zdybała ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.