Filmy

wszystkie

Rolex, Omega, Patek Philippe, Cartier - wyjątkowe zegarki na aukcji

Jako nieustający lider na polskim rynku sztuki, otwieramy zupełnie nowe drzwi do świata aukcji – zegarków kolekcjonerskich. Aukcyjny rynek zegarków na świecie rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, a licytacje tych małych dzieł sztuki nabrały rozpędu dopiero w XXI wieku. Kolekcjonowanie zegarków ma wiele wymiarów: inwestycyjny, kolekcjonerski, a także sentymentalny. Kamil Preis oraz Aleksandra Kasprzyńska, eksperci DESA Unicum, przybliżają ten nie do końca jeszcze znany na polskim rynku aukcyjnym segment sztuki.
OBEJRZYJ

Franciszek Starowieyski - artysta, prowokator, skandalista

Franciszek Starowieyski jest z pewnością niezwykłą osobowością w polskiej historii kultury. Swoje kontrowersyjne poglądy i obyczaje często wyrażał, tworząc wokół siebie i swojej twórczości fikcyjne historie i mity oraz liczne anegdoty. W swoich działaniach zadziwiał i prowokował na wielu polach artystycznych. Tworzył scenografie teatralne, filmowe, obrazy, rysunki, kaligrafie, a także kolekcjonował sztukę. Największą popularność i uznanie przyniosły mu tzw. „Teatry Rysowania” z których jeden prezentujemy w filmie oraz w ofercie aukcji monograficznej. O najwybitniejszym polskim plakaciście, mistrzu rysunku opowiadają eksperci z DESA Unicum oraz historyczka sztuki Marta Smolińska.
OBEJRZYJ

Historie

Przewodnik kolekcjonera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka

Zegarki luksusowe są jednymi z najbardziej pożądanych przedmiotów dla wielu ludzi na całym świecie. Nie tylko służą do mierzenia czasu, ale stanowią również wyjątkowy element wizerunku. Przy zakupie takiego zegarka ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru.
CZYTAJ WIĘCEJ

5 minut z...

Nie trzeba milionów, by inwestować w zegarki

Na marcowej aukcji prezentujemy różnorodną ofertę zegarków, z której wybraliśmy trzy wyjątkowe obiekty o szczególnie ciekawej historii.
CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj artystę

Wlastimil Hofman - artysta o polskiej duszy

Wlastimil Hofman urodził się 27 kwietnia w Pradze (na przedmieściach Karlino) w mieszanej polsko-czeskiej rodzinie. Do Krakowa rodzina artysty przeprowadziła się z nieznanych powodów w 1889 roku. Chociaż Hofman bez wątpienia zaliczany jest dzisiaj do grona najważniejszych artystów doby Młodej Polski, kontynuatora nurtu symbolistycznego w malarstwie, zajmującego ważne miejsce w ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Poznaj artystę

Maryan. Ocalały z zagłady - dziś odkryty na nowo

W 2018 podczas Art Basel Miami Beach zaobserwowano szczególny trend w zainteresowaniach kolekcjonerów, którzy kierowali swoją uwagę na ponownie odkrytych artystów. Największe uznanie zdobyło stoisko galerii Venus Over Manhattan z dziełami nieżyjącego już artysty Maryana, który okazał się być prawdziwym odkryciem. Sama dyrektor MoCA North Miami Chana Budgazad Sheldon, nie ...
CZYTAJ WIĘCEJ

Dom Aukcyjny Desa Unicum

Największy dom aukcyjny w Polsce. Lider rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalna wycena i sprzedaż dzieł sztuki.