12 marca 2021

Film: Sztuka Ulicy

 

Sztuka ulicy z przestrzeni miejskich  trafia do galerii i na aukcje. Uznawane niegdyś za akty wandalizmu i nielegalne działania zostały słusznie dostrzeżone i podniesione do rangi sztuki. Street art istnieje w Polsce już prawie pół wieku i wzorem zachodnich krajów - cały czas zyskuje na popularności wśród polskich marszandów i kolekcjonerów. 

 

Po raz pierwszy w Polsce pojawia się praca Invadera, jednego z najbardziej rozpoznawalnych streetartowców na świecie. Na aukcji odnajdziemy jego mozaikę, inspirowaną, jedną z najstarszych na świecie, kultową grą Space Invader.  Nawiązanie do gry to znak rozpoznawczy artysty, od którego też pochodzi jego pseudonim.
Na aukcji nie zabraknie też prac polskich artystów i artystek, uznanych w Polsce i na Zachodzie, jak m.in.: NeSpoon, Mona Tusz, Berri Blue oraz Monstfur, Chazme718, czy Grupa Twożywo. 
Obok prac innych artystek, pojawi się praca BerriBlue, zamieszkującej w Portugalii i tworzącej w technice charakterystycznej dla tego miejsca – murale malowanie na płytkach glazurowanych.
 

 

Zapraszamy do licytacji telefonicznych, online i przez aplikację mobilną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną.

Oferta aukcyjna
Zobacz