BerriBlue

O artyście

(ur. 1992, Gdańsk)
BerriBlue jest malarką i artystką street artową, która obecnie mieszka w Porto w Portugalii. W wieku 13 lat przeprowadziła się do Dublina, gdzie ukończyła National College of Art and Design nakiernku sztuki piękne i grafika.

Twórczość BerriBlue zyskała popularność na krótko po jej przeprowadzce do Porto w 2016 gdzie obecnie jest uznawana za jedną z najważniejszych Portugalskich artystów street artowych. Dla wielu miłośników street artu w Porto BerriBlue reprezentuje nową falę artystów, którzy mierzą się z głębszymi motywami i problemami. Piękna architektura miasta i jego artystyczna atmosfera ma wpływ na jej sztukę, szczególnie w postaci azujelos, murali namalowanych na glazurowanych ceramicznych płytkach - tradycyjnej portugalskiej technice, która jest niezmiennie popularna w jej drugim domu.

Główne motywy w malarstwie BerriBlue to zdrowie psychiczne, ulotność życia, miłość i seksualność, które są naturalną częścią ludzkiej egzystencji. Motyw ulotności ma również przełożenie na jej decyzje dotyczące techniki. Artystka unika perfekcyjnych, czystych form i zamiast tego wybiera proste płyty i szary papier, które nieuchronnie ulegają zmianom dodając do tymczasowości i życia każdego dzieła.

BerriBlue miała sześć wystaw indywidualnych. Jej prace są w prywatnych kolekcjach w Dublinie, Paryżu, Amsterdamie, Lizbonie, Mozambiku i Los Angeles.