Jak sprzedawać na Aukcjach Młodej Sztuki

31 stycznia 2022

Jak sprzedawać na Aukcjach Młodej Sztuki

 

 

Jesteś artystą? Chciałbyś zadebiutować na rynku aukcyjnym? Zgłoś swoje prace na Aukcję Młodej Sztuki w domu aukcyjnym DESA Unicum!


Co musisz zrobić?

Wyślij zgłoszenie:

  • e-mailem bezpośrednio do koordynatorki aukcji, Pauliny Brol
  • poprzez formularz zgłoszeniowy:
Zgłoś obiekt do wyceny

 

Załącz zdjęcia swoich prac (wraz z informacją o technice i wymiarach) oraz kilka zdań o sobie, dotychczasowej karierze i twórczości.

 

Zachęcamy do zgłaszania więcej niż jednej pracy, gdyż możemy je również przyjmować na przyszłe aukcje. 

 

Po rozpatrzeniu zgłoszenia przez komisję ocen otrzymasz informację, czy obraz został zakwalifikowany na aukcję. Jeśli tak, przynieś obraz do naszego Biura Przyjęć (czynnego pon.-pt w godzinach 11-19 i sob 11-16). W międzyczasie przygotujemy dla Ciebie umowę komisową, którą podpiszemy przy przyjęciu obiektu. 


Czym jest Aukcja Młodej Sztuki?

 

 

Aukcje Młodej Sztuki to projekt mający na celu promocję oraz wsparcie artystów debiutujących na rynku sztuki. DESA Unicum jako pierwszy polski dom aukcyjny zorganizowała aukcję prac młodych twórców, pomagając artystom w nawiązywaniu kontaktów z kolekcjonerami i miłośnikami sztuki. Projekt stał się ważnym wydarzeniem na polskim rynku sztuki. 

 

Z uwagi na zainteresowanie projektem, aukcje odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. W 2022 roku zwiększyliśmy liczbę aukcji do dwóch miesięcznie. Dodatkowo, DESA Unicum organizuje aukcje wyjazdowe. Ostatnim razem, spotkaliśmy się z naszymi kolekcjonerami w Sopocie, gdzie mieli oni okazję licytować prace młodych artystów w Grand Hotelu. Na każdej z licytacji prezentujemy wyselekcjonowane prace młodych twórców.


Najczęściej zadawane pytania:

 

Kto może wystawić pracę na Aukcji Młodej Sztuki?

Wybierając prace na aukcje, bazujemy zarówno na długofalowych kontaktach, jak i nowych propozycjach debiutantów. Do udziału w aukcjach zapraszamy przede wszystkim studentów i absolwentów artystycznych uczelni wyższych oraz osoby doskonalące warsztat we własnym zakresie. 

Jaki powinien być temat pracy?

Aukcje Młodej Sztuki przeważnie nie mają określonych tematów – ich kształt zależy od nadesłanych przez artystów propozycji i wyboru komisji.

Co decyduje o przyjęciu pracy na aukcję?

W wyborze komisji kluczowe są: warsztat artysty, atrakcyjność pracy i spójność z aktualną ofertą.

Ubezpieczenie

Gdy Twoje dzieło znajduje się w naszych rękach - od momentu przyjęcia na aukcję po odbiór przez nabywcę - pozostaje bezpiecznie magazynowane i ubezpieczone na kwotę określoną w umowie. Dzięki temu masz pewność, że jest w pełni chronione przez cały okres przygotowań do aukcji i procesu sprzedaży. 

Jaka będzie cena wywoławcza?

Prace na Aukcji Młodej Sztuki zawsze licytowane są od ceny wywoławczej 1000 zł. Aukcja poprzedzona jest prelicytacją na platformie bid.desa.pl. Aukcję live rozpoczynamy od kwot pozostawionych przez użytkowników na bid.desa.pl.

Gdzie klienci będą mogli obejrzeć prace wystawione na aukcji?

Przyjęte prace dostępne są do obejrzenia na stronie DESA Unicum oraz w aplikacji mobilnej DESA, gdzie na około 2 tygodnie przed aukcją publikujemy ofertę aukcyjną. Na stronie internetowej dostępne są również dodatkowe materiały merytoryczne oraz katalog w formie elektronicznej. Ofertę aukcyjną można obejrzeć na żywo na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A.

Co dzieje się z moim dziełem po skończonej aukcji?

Po aukcji obiekty zostają przeniesione do magazynu w naszej siedzibie. Jeśli Twoje dzieło zostanie sprzedane, nabywca ma 28 dni na uregulowanie płatności i nastepnie odbiór dzieła. Jeśli obiekt nie zostanie wylicytowany, przez 28 dni po aukcji jest dostępny do kupienia w ofercie poaukcyjnej. Jeśli po tym czasie nie znajdzie nabywcy, twórca proszony jest o jego odbiór.

Kiedy otrzymam wypłatę za sprzedane dzieło?

Płatność za sprzedany obiekt dokonywana jest przelewem bankowym w terminie 28 dni od daty aukcji, pod warunkiem pełnej zapłaty za obiekt przez nabywcę. Płatność dokonywana jest w PLN, na podane konto, o ile nie uzgodniono innej metody. O wysłaniu płatności poinformujemy Cię e-mailem.


Terminy zgłoszeń na aukcje:

Nadchodzące Aukcje Młodej Sztuki

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie sprzedaży w DESA Unicum?

Jak sprzedawać dzieła sztuki na aukcjach