Maj miesiącem młodej sztuki

5 maja 2021

Maj miesiącem młodej sztuki

Wczorajszą aukcją DESA Unicum brawurowo zainaugurowała Miesiąc Młodej Sztuki. Obrót aukcji wyniósł prawie 350 tyś. zł! Nie zabrakło też nowych rekordów sprzedażowych oraz udanych debiutów. 

 

Prace Dariusza Grabusia i Marcina Gregorczuka - artystów cieszących się dużym zainteresowaniem, odzwierciedlającym się choćby w rekordowych dotąd wynikach sprzedaży na grudniowej aukcji - zostały kupione za prawie 26,5 tyś. zł każda. Obie prace pobiły rekord ustanowiony na grudniowej aukcji i są to obecnie najdrożej sprzedane na aukcjach prace tych artystów.

 

Rekord został również pobity w przypadku prac Agaty Buczek i Sary Ilii - oba płótna kupione za prawie 11 tyś. zł każdy.

Warto zwrócić uwagę również na prace debiutantów. W wyniku wczorajszej licytacji wysokie ceny osiągnęły prace dwóch artystek, pojawiających się na aukcjach po raz pierwszy: Joanny Walisiak, za której płótno zapłacono ponad 5 tyś. zł oraz Karoliny Treler - z wynikiem sprzedaży 5,4 tyś. zł.  Gratulujemy fantastycznych debiutów na rynku aukcyjnym!

Grutulujemy udanych licytacji i dziękujemy za udział w aukcji.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wynikami aukcyjnymi.

Wyniki aukcji

Na tych, którzy czują niedosyt, czeka natomiast wymarzona okazja - codziennie, przez niemal cały maj, można będzie licytować prace młodych artystów online i przez aplikację mobilną DESA Unicum. 

 

Chcesz licytować Młodą Sztukę?