live

31 maja 2022 19:00

Very Peri

WARSZAWA

Termin i miejsce aukcji:
31 maja 2022 godz. 19:00

WARSZAWA

Departament:
Sztuka Współczesna
kod aukcji:
1107ASW103
„Żyjemy w czasach przemian. PANTONE 17-3938 Very Peri jest symbolem globalnego ducha czasu i zmiany, którą przechodzimy. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, nasze pojęcia i standardy zmieniają się, a nasze życie fizyczne i cyfrowe połączyły się w nowy sposób. Projektowanie cyfrowe pomaga nam przekraczać granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach, rosnącą popularnością metaverse i rosnącą społecznością artystyczną w cyfrowej przestrzeni PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i sposób, w jaki trendy kolorystyczne w cyfrowym świecie manifestują się w świecie fizycznym i vice versa”.
PANTONE COLOR INSTITUTE
Zainspirowani wyborem Pantone, przygotowaliśmy dla Państwa kolejną aukcję z cyklu „Kolor Roku”. Zaprezentowane w katalogu obiekty czasem odbiegają od tonacji nr 17-3938, ponieważ decyzję Pantone traktujemy jako punkt wyjścia i sugestię. Nie podchodzimy do dzieł sztuki z wzornikiem kolorystycznym. W przygotowaniu oferty ważnym było dla nas by włączane do niej prace zawierały w sobie charakter barwy Very Peri. By cechowała je kreatywność i pomysłowość, działały stymulująco, by obcowanie z nimi pobudzało do działania i otwierało nowe możliwości.
Katalog, który oddajemy w Państwa ręce składa się z ponad sześćdziesięciu obiektów z różnych dyscyplin sztuki. Na kolejnych stronach znajdują się malarskie prace polskich awangardzistów m.in. Henryka Stażewskiego i Józefa Robakowskiego, dzieła najważniejszych twórców op-artu – Juliana Stańczaka i Victora Vasarelyego. Obok nich prezentujemy przykłady polskiej szkoły plakatu, w postaci prac Henryka Tomaszewskiego i Jana Lenicy, rzeźby w szkle Ludwika Kiczury i Aleksandry Kujawskiej oraz ikony polskiego designu. Prace o niezwykłej sile wyrazu i ekspresji. Ich wspólnym mianownikiem jest dominanta barwy wybranej przez Instytut Pantone jako kolor 2022 roku.
Pantone to popularna na całym świecie amerykańska firma z siedzibą w Carlstadt w stanie New Jersey, znana z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Od 1999 roku Pantone wybiera kolor na nadchodzący rok. Firma ma tak dużą pozycję na rynku, że wybór koloru nie jest podyktowany tylko i wyłącznie próbą odpowiedzenia na zmiany. Pantone również skutecznie wyznacza trendy. Wybierane przez Pantone kolory stają się „obowiązkowymi” w danym roku w branży projektowania wnętrz, szeroko pojętej mody, wzornictwie przemysłowym. Wybór Pantone ma bezpośredni wpływ na reklamę, identyfikację wizualną, branding.

Filmy o aukcji

Koordynator sprzedaży

Redakcja katalogu

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie