Departament:
Sztuka Współczesna
kod aukcji:
1107ASW103
PANTONE COLOR INSTITUTE
Zainspirowani wyborem Pantone, przygotowaliśmy dla Państwa kolejną aukcję z cyklu „Kolor Roku”. Zaprezentowane w katalogu obiekty czasem odbiegają od tonacji nr 17-3938, ponieważ decyzję Pantone traktujemy jako punkt wyjścia i sugestię. Nie podchodzimy do dzieł sztuki z wzornikiem kolorystycznym. W przygotowaniu oferty ważnym było dla nas by włączane do niej prace zawierały w sobie charakter barwy Very Peri. By cechowała je kreatywność i pomysłowość, działały stymulująco, by obcowanie z nimi pobudzało do działania i otwierało nowe możliwości.
Katalog, który oddajemy w Państwa ręce składa się z ponad sześćdziesięciu obiektów z różnych dyscyplin sztuki. Na kolejnych stronach znajdują się malarskie prace polskich awangardzistów m.in. Henryka Stażewskiego i Józefa Robakowskiego, dzieła najważniejszych twórców op-artu – Juliana Stańczaka i Victora Vasarelyego. Obok nich prezentujemy przykłady polskiej szkoły plakatu, w postaci prac Henryka Tomaszewskiego i Jana Lenicy, rzeźby w szkle Ludwika Kiczury i Aleksandry Kujawskiej oraz ikony polskiego designu. Prace o niezwykłej sile wyrazu i ekspresji. Ich wspólnym mianownikiem jest dominanta barwy wybranej przez Instytut Pantone jako kolor 2022 roku.
Pantone to popularna na całym świecie amerykańska firma z siedzibą w Carlstadt w stanie New Jersey, znana z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Od 1999 roku Pantone wybiera kolor na nadchodzący rok. Firma ma tak dużą pozycję na rynku, że wybór koloru nie jest podyktowany tylko i wyłącznie próbą odpowiedzenia na zmiany. Pantone również skutecznie wyznacza trendy. Wybierane przez Pantone kolory stają się „obowiązkowymi” w danym roku w branży projektowania wnętrz, szeroko pojętej mody, wzornictwie przemysłowym. Wybór Pantone ma bezpośredni wpływ na reklamę, identyfikację wizualną, branding.
Filmy o aukcji
Koordynator sprzedaży
Redakcja katalogu
Redakcja katalogu
Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()
Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie