Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie • Sesja I

W ofercie grudniowej aukcji Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie, cyklicznego projektu DESA Unicum, w ramach którego ustanowiono liczne rynkowe rekordy, prezentujemy wybór 54 klasycznych dzieł stworzonych przez najważniejsze artystki i artystów z kolekcjonerskiego kanonu historii sztuki. Wśród nich pojawiają się niezwykle rzadkie prace odkryte w polskich i zagranicznych kolekcjach autorstwa ulubieńców publiczności galerii i muzeów oraz kolekcjonerów. Znakomite obrazy polskich Monachijczyków, prace najważniejszych twórców Młodej Polski oraz wybitne dzieła międzywojennego modernizmu i École de Paris trafią pod młotek już 9 grudnia.

Filmy o aukcji

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (46)

Wlastimil Hofman - Portret dziewczynki w czerwonej czapeczce
Wlastimil Hofman
Portret dziewczynki w czerwonej czapeczce
olej/płótno naklejone na tekturę, 46,8 x 60,5 cm
Cena wylicytowana: 65 000 zł
Wlastimil Hofman - Dzieci z ptaszkiem
Wlastimil Hofman
Dzieci z ptaszkiem, 1924
olej/tektura, 16,5 x 36 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Jacek Malczewski - "Jasełka"
Jacek Malczewski
"Jasełka", 1888
olej/płótno, 105 x 212 cm
Cena wylicytowana: 4 000 000 zł
Jacek Malczewski - Portret rzeźbiarza Tadeusza Błotnickiego
Jacek Malczewski
Portret rzeźbiarza Tadeusza Błotnickiego, 1916
olej/płótno (dublowane), 80 x 100 cm
Cena wylicytowana: 1 200 000 zł
Józef Mehoffer - "Młodzieńcze fantazje"
Józef Mehoffer
"Młodzieńcze fantazje", 1928
akwarela, ołówek/papier naklejony na płótno, 86,3 x 57,3 cm
Cena wylicytowana: 140 000 zł
Julian Fałat - Pejzaż zimowy
Julian Fałat
Pejzaż zimowy, 1897
olej/płótno, 132 x 266 cm
Cena wylicytowana: 1 800 000 zł
Włodzimierz Tetmajer - Wesele krakowskie
Włodzimierz Tetmajer
Wesele krakowskie, po 1910
olej/płótno, 86 x 150,5 cm
Cena wylicytowana: 600 000 zł
Tadeusz Ajdukiewicz - Chłopiec grający na flecie
Tadeusz Ajdukiewicz
Chłopiec grający na flecie, 1875
olej/płótno (dublowane), 132,5 x 103 cm
Cena wylicytowana: 140 000 zł
Leon Wyczółkowski - "Czytanie listu"
Leon Wyczółkowski
"Czytanie listu", 1885-1890
olej/płótno (dublowane), 75 x 117 cm
Cena wylicytowana: 850 000 zł
Leon Wyczółkowski - Fragment lasu
Leon Wyczółkowski
Fragment lasu, 1902
olej/płótno naklejone na tekturę, 60,5 x 45,5 cm
Cena wylicytowana: 220 000 zł
Alfred Wierusz Kowalski - Wesoła jazda
Alfred Wierusz Kowalski
Wesoła jazda, przed/lub 1903
olej/płótno (dublowane), 80 x 106 cm
Cena wylicytowana: 640 000 zł
Alfred Wierusz Kowalski - "Sanna nocą"
Alfred Wierusz Kowalski
"Sanna nocą", lata 90. XIX w.
olej/płótno, 42,5 x 63 cm
Cena wylicytowana: 620 000 zł
Władysław Malecki - Widok z małego miasteczka
Władysław Malecki
Widok z małego miasteczka, 1886
olej/płótno, 27 x 40 cm
Cena wylicytowana: 60 000 zł
Franciszek Ejsmond - "Zaloty"
Franciszek Ejsmond
"Zaloty", 1881
olej/płótno naklejone na sklejkę, 39,5 x 61 cm
Cena wylicytowana: 120 000 zł
Michał Gorstkin Wywiórski - Rybacy bretońscy
Michał Gorstkin Wywiórski
Rybacy bretońscy, 1886
olej/płótno (dublowane), 40 x 70 cm
Cena wylicytowana: 75 000 zł
Juliusz Kossak - Cykl 4 akwarel „Polowanie na niedźwiedzia” („Scena z polowania na niedźwiedzie w Użoku”)
Juliusz Kossak
Cykl 4 akwarel „Polowanie na niedźwiedzia” („Scena z polowania na niedźwiedzie w Użoku”), 1874
akwarela/papier, I. 69 x 51 cm (w świetle passe-partout); II., III., IV. 68 x 51 cm (w świetle passe-partout)
Ferdynand Ruszczyc - "Blade słońce"
Ferdynand Ruszczyc
"Blade słońce", 1907
olej/płótno, 50 x 65 cm
Cena wylicytowana: 360 000 zł
Olga Boznańska - Portret mężczyzny
Olga Boznańska
Portret mężczyzny, 1909
olej/tektura, 98 x 68 cm
Cena wylicytowana: 320 000 zł
Leopold Gottlieb - Portret Adolfa Baslera
Leopold Gottlieb
Portret Adolfa Baslera, przed/lub 1913
olej/płótno, 111 x 111 cm
Cena wylicytowana: 500 000 zł
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter - Gitarzysta
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter
Gitarzysta, lata 30. XX w.
olej/płótno, 145,5 x 116,5 cm
Cena wylicytowana: 1 500 000 zł
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter - Krajobraz górski
Krajobraz górski, około 1919
olej/płótno (dublowane), 73,5 x 91,5 cm
Cena wylicytowana: 380 000 zł
Bolesław Cybis - "Kompozycja architektoniczna z fryzjerem"
Bolesław Cybis
"Kompozycja architektoniczna z fryzjerem", 1920-1922
akwarela, ołówek, gwasz/papier, 28 x 35,5 cm
Cena wylicytowana: 760 000 zł
Eugeniusz Zak - "Kobieta i pajac"
Eugeniusz Zak
"Kobieta i pajac", 1924
olej/płótno, 91,8 x 65,3 cm
Cena wylicytowana: 950 000 zł
Bolesław Cybis - Postać kobiety w żółtym berecie
Bolesław Cybis
Postać kobiety w żółtym berecie, 1932-1935
olej/płótno (dublowane), 156 x 66,5 cm
Cena wylicytowana: 660 000 zł
Tamara Łempicka - "Martwa natura z jabłkami"
Tamara Łempicka
"Martwa natura z jabłkami", około 1946
olej/płótno, 20,3 x 26 cm
Cena wylicytowana: 680 000 zł