Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (39)

Henryk Szczygliński - Zagroda w Bronowicach
Henryk Szczygliński
Zagroda w Bronowicach, około 1905-07
olej/płótno, 110,5 x 116 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Jan Stanisławski - Bazylika św. Marka w Wenecji
Jan Stanisławski
Bazylika św. Marka w Wenecji, 1899 (?)
olej/deska, 20,5 x 28,8 cm
Cena wylicytowana: 90 000 zł
Maurycy Gottlieb - Autoportret w stroju polskiego szlachcica
Maurycy Gottlieb
Autoportret w stroju polskiego szlachcica, 1874
olej/płótno (dublowane), 81,3 x 63,7 cm
Cena wylicytowana: 2 650 000 zł
Wandalin Strzałecki - "Wesele polskie"
Wandalin Strzałecki
"Wesele polskie", 1881
olej/płótno, 70,5 x 120,5 cm
Cena wylicytowana: 190 000 zł
Feliks Pęczarski - "Spekulanci"
Feliks Pęczarski
"Spekulanci", 1844
olej/płótno (dublowane), 95,5 x 134,5 cm
Cena wylicytowana: 85 000 zł
Władysław Czachórski - Damy z klejnotami
Władysław Czachórski
Damy z klejnotami, lata 90. XIX w.
olej/płótno, 92 x 127 cm
Cena wylicytowana: 1 800 000 zł
Zdzisław Jan Konopacki - U przewozu
Zdzisław Jan Konopacki
U przewozu, 1881
olej/płótno, 45 x 85 cm
Cena wylicytowana: 80 000 zł
Wilhelm Kotarbiński - Wenecka serenada
Wilhelm Kotarbiński
Wenecka serenada, 1881
olej/płótno (dublowane), 150 x 225 cm
Cena wylicytowana: 2 000 000 zł
Jan Matejko - "Tors figury męskiej"
Jan Matejko
"Tors figury męskiej", 1859
olej/tektura, 61,7 x 46,8 cm
Cena wylicytowana: 230 000 zł
Warsztat krakowski (XVI w.) - Madonna z Dzieciątkiem i winnym gronem
Warsztat krakowski (XVI w.)
Madonna z Dzieciątkiem i winnym gronem, około 1520-40
tempera żółtkowa, złocenie płatkowe/deska, 38,2 x 27 cm
Cena wylicytowana: 65 000 zł
Mojżesz Kisling - Siedząca dziewczyna
Mojżesz Kisling
Siedząca dziewczyna
olej/płótno, 73 x 54 cm
Cena wylicytowana: 300 000 zł
Mojżesz Kisling - Akt leżący na czerwonym prześcieradle
Mojżesz Kisling
Akt leżący na czerwonym prześcieradle, 1929
olej/płótno, 73,2 x 100,1 cm
Cena wylicytowana: 1 100 000 zł
Roman Kramsztyk - Martwa natura ze skrzypcami
Roman Kramsztyk
Martwa natura ze skrzypcami, około 1920-24
olej/płótno naklejone na tekturę, 72 x 90 cm
Cena wylicytowana: 250 000 zł
Henryk Hayden - Pejzaż z ujściem rzeki
Henryk Hayden
Pejzaż z ujściem rzeki, 1912
olej/płótno, 74 x 92 cm
Cena wylicytowana: 340 000 zł
Henryk Hayden - Martwa natura z wazonem z kwiatami
Henryk Hayden
Martwa natura z wazonem z kwiatami, 1915
olej/płótno, 66 x 55 cm
Cena wylicytowana: 90 000 zł
Eugeniusz Zak - "Chłopiec w zielonej kamizelce"
Eugeniusz Zak
"Chłopiec w zielonej kamizelce", 1919
olej/płótno, 100 x 81 cm
Cena wylicytowana: 750 000 zł
Eugeniusz Zak - Pejzaż z południa Francji
Eugeniusz Zak
Pejzaż z południa Francji, około 1921
olej/tektura, 52 x 70 cm
Cena wylicytowana: 140 000 zł
Tadeusz Makowski - Rodzinka ("La petite famille")
Tadeusz Makowski
Rodzinka ("La petite famille"), 1929
olej/płótno, 33 x 46 cm
Cena wylicytowana: 300 000 zł
Jacek Malczewski - Portret Karola Potkańskiego
Jacek Malczewski
Portret Karola Potkańskiego, 1906
olej/deska, 75,5 x 65 cm
Cena wylicytowana: 330 000 zł
Jan Zamoyski - "Wygnańcy 1915" ("Pogorzelcy")
Jan Zamoyski
"Wygnańcy 1915" ("Pogorzelcy"), 1925-1929
olej/płótno, 215 x 320 cm
Cena wylicytowana: 320 000 zł
Bolesław Cybis - "Gołębiarze"
Bolesław Cybis
"Gołębiarze", 1932-35
olej/płótno, 166 x 96 cm
Cena wylicytowana: 800 000 zł
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter - Paryska uliczka
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter
Paryska uliczka
olej/płótno, 65 x 46,5 cm
Cena wylicytowana: 220 000 zł
Włodzimierz Terlikowski - Maski
Włodzimierz Terlikowski
Maski, 1920
olej/płótno, 129 x 160 cm
Cena wylicytowana: 100 000 zł