Departament:
Sztuka Współczesna
kod aukcji:
1847WYP094
Wśród prezentowanych obiektów znalazły się prace artystów, którzy na trwałe zapisali się w historii polskiej i światowej sztuki współczesnej, m.in. Magdalena Abakanowicz, Teresa Pągowska, Jerzy Nowosielski, Wilhelm Sasnal, Aleksandra Jachtoma, Andrzej Gieraga, Victor Vasarely oraz Edward Dwurnik. Różnorodność estetyk: od abstrakcji i figuracji po ekspresję, surrealizm i rzeźbę pozwala spojrzeć na współczesność jako na wielogłosową opowieść o formie, kolorze i wyobraźni.
Aukcja została przygotowana z myślą o nowych odbiorcach rynku sztuki: osobach szukających pierwszego obrazu do swojego wnętrza, początku własnej kolekcji albo pracy, z którą po prostu chcą żyć na co dzień. Starannie wyselekcjonowany katalog pozwala odkrywać sztukę bez dystansu, intuicyjnie, emocjonalnie i na własnych zasadach.
stART! Sztuka Współczesna pokazuje, że kolekcjonowanie może zaczynać się od ciekawości i intuicji, od spotkania z pracą, która zostaje z odbiorcą na lata.
Redakcja katalogu
Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()
Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie