live

7 kwietnia 2022 19:00

Rzeźba i Formy Przestrzenne

WARSZAWA

Wystawa: 30 marca 2022 - 7 kwietnia 2022

Termin i miejsce aukcji:
7 kwietnia 2022 godz. 19:00

WARSZAWA

Departament:
Rzeźba
kod aukcji:
1069ARZ019
W kwietniowej ofercie aukcji Rzeźba i Formy Przestrzenne prezentujemy Państwu zarówno wybór największych nazwisk, jak również i prace artystów niezmiernie rzadko pojawiających się na rynku sztuki. W katalogu odnajdą Państwo dokładnie sześćdziesiąt osiem wyjątkowych form rzeźbiarskich.

Na pierwszy plan wysuwa się aż sześć prac Magdaleny Abakanowicz, a pośród nich chociażby metalowy „Bird: Calcik” czy betonowa Postać krocząca. Święcąca w ostatnim czasie triumfy twórczość rzeźbiarki staje się tym bardziej wartościowa, ze względu planowaną pod koniec 2022 roku wystawę artystki w tak prestiżowej galerii jak londyńska Tate Modern. Obok Abakanowicz na aukcji pojawią się także i inne prace wybitnych artystów takich jak Igor Mitoraj, Magdalena Więcek, Alina Ślesińska czy Rafał Olbiński.

Pośród obiektów sztuki dawnej na szczególną uwagę zasługują dwie brązowe formy mistrza modernizmu, Bolesława Biegasa. Pokaźnych rozmiarów kompozycja zatytułowana „Spokój medytacji. Filozofia” czy forma „Charles Baudelaire” to rzeźby znakomicie oddające ambiwalentny klimat jego epoki. Kolekcjonerzy odnajdą w ofercie także i wyjątkowe rzeźby ze „Szkoły Zakopiańskiej”, klasycyzującą „Główkę dziewczynki w kapturku” Henryka Kuny, marmurową maskę pośmiertną Piłsudskiego wykonaną przez Stanisława Szreniawę-Rzeckiego czy sensualny akt Stanisława Jackowskiego.

Filmy o aukcji

Koordynator sprzedaży

Redakcja katalogu

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie