Classic Blue

Termin i miejsce aukcji:
28 maja 2020 godz. 19:00

WARSZAWA

Departament:
Sztuka Współczesna
kod aukcji:
740ASW070
„Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem PANTONE 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji”.
– Leatrice Eiseman, Dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute
Zainspirowani wyborem Instytutu Pantone niebieskiego jako koloru roku 2020 przygotowaliśmy dla Państwa ofertę niezwykłych dzieł z różnych dyscyplin sztuki, który cechą wspólną jest dominanta barwy niebieskiej, koloru pełnego symboliki, jednego z najczęściej używanych w sztuce do wyrażenia niebiańskości, boskości, uduchowienia.
Kolor niebieski kojarzy się z niebem, morzem, przestrzenią. Symbolizuje pokój i czystość, ale oznacza również nowatorstwo, pomysłowość i kreatywność. Stosowany we wnętrzach ma uspokajać, ale również poprawiać koncentrację oraz rozbudzać wyobraźnię ich użytkowników.
Prezentowane w katalogu prace z zakresu malarstwa, rzeźby czy designu choć czasem odległe od siebie czasowo i przynależne do zupełnie innych obszarów twórczych działalności łączy nie tylko kolor. Są to prace najwybitniejszych przedstawicieli polskiego malarstwa zarówno dawnego jak i współczesnego, polskiej szkoły plakatu, szkła czy ceramiki na stałe zapisanych na kartach polskiej historii sztuki.

Filmy o aukcji

Koordynator sprzedaży

Redakcja katalogu

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie