Siła polskiego wzornictwa

9 lutego 2022

Siła polskiego wzornictwa

Aukcje designu to projekt, który wymaga od nas nieustannego śledzenia najnowszych publikacji i wystaw poświęconych wzornictwu, ale także prowadzenia własnych, pogłębionych badań w tym zakresie. Podobnie bowiem jak na polskim rynku sztuki tak i polskiej historii sztuki, wzornictwo przemysłowe jest dyscypliną, która dopiero w ostatnich latach zaczyna zajmować należne jej miejsce. Dlatego wystawom designu w DESIE Unicum towarzyszą liczne wydarzenia takie jak oprowadzania, wykłady czy spotkania z ekspertami, które poszerzają wiedzę na temat sztuki przedmiotu.

Relacja z DESA Design Days. Fot. Marcin Koniak

Na rynku aukcyjnym odnotowywane są zazwyczaj rekordowe wyniki sprzedaży. Dla nas sprzedaż fotela zaprojektowanego przez Romana Modzelewskiego za kwotę prawie 100 tysięcy złotych była nie tylko kolejnym rekordem,  był to też jasny sygnał, że  design może być równoprawną do malarstwa czy rzeźby dziedziną rynku sztuki. Że unikatowy mebel jest w stanie osiągnąć wynik podobny do obrazu dobrego awangardzisty. 

Dlatego od kilku lat DESA Unicum regularnie organizuje i rozwija projekt aukcji designu. Każdego roku w ofercie dwóch aukcji stacjonarnych oraz kilku aukcji online na sprzedaż wystawionych zostaje kilkaset niezwykłych przedmiotów o charakterze użytkowym i dekoracyjnym, wśród nich m.in. meble, oświetlenie, ceramika oraz tkaniny. Dodatkowo w ubiegłym roku wydzieliliśmy z tej oferty obiekty ze szkła i od 2022 roku cyklicznie organizować będziemy aukcje szkła artystycznego i użytkowego


Zachęcamy Państwa do zgłaszania obiektów na aukcje designu. Do przesyłanie zdjęć przedmiotów do identyfikacji i wyceny. Niepozorna filiżanka, wazon po babci, czy krzesło od lat stojące na działce mogą okazać się cennymi przykładami polskiego wzornictwa. Dostrzeganie w nich wartości to nasza praca. 
 

 

Zachęcamy do zgłaszania obiektów na aukcję:

Zgłoś obiekt na aukcję

 

Zapraszamy do zapoznania się z procedurą sprzedaży dzieła sztuki na aukcji w DESA Unicum. 

Jak sprzedać dzieło sztuki na aukcji?