Rok kalendarzowy zamykamy największą Aukcją Młodej Sztuki

5 minut z...

Rok kalendarzowy zamykamy największą Aukcją Młodej Sztuki

Joanna Wolan

 

Grudniowa Aukcja Młodej Sztuki to nie tylko najbardziej obszerna oferta, którą przygotowaliśmy dla Państwa w tym roku, ale to przede wszystkim dzieła najbardziej pożądanych artystów tworzących w tym segmencie.

Prace artystów debiutujący na Aukcjach Młodej Sztuki coraz częściej pojawiają się w ramach innych projektów – należy do nich Natalia Magalska, której ceramiczne figury znane są publiczności, chociażby z takich aukcji jak "Polska Szkoła Ceramiki", czy "Sztuka dzisiaj. Wybór kuratora". Poprzez pracę "SLAVSQUAD" artystka porusza problem wykluczenia określonych grup społecznych przez środowisko artystyczno-kulturalne. Jednocześnie czyniąc z nich bohaterów swoich dzieł, niejako dokonuje aktu emancypacji pozwalając im być częścią tego świata. Obrazy Michała Żytniaka również pojawiły się w ofercie aukcji "Sztuka dzisiaj. Wybór kuratora" – artysta wypracował charakterystyczny język malarski oparty na ekspresyjnych pociągnięciach pędzla oraz intensywnej palecie kolorystycznej.

Na grudniowej aukcji nie zabraknie obrazu Dariusza Grabusia, który już na etapie prelicytacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów. "W pogoni za słońcem" to opowieść, w której zamiłowanie artysty do designu oraz pięknych architektonicznych wnętrz łączy się z beztroskim rozpostartym krajobrazem.

Dużym zaskoczeniem dla kolekcjonerów może być praca Bożeny Sieczyńskiej – artystka, której obraz ustanowił rekordową cenę na Aukcjach Młodej Sztuki. Tym razem zaproponowała zupełnie inną, bo minimalistyczną, skapaną w bieli kompozycję.