1 kwietnia 2021

Film: Dekada Buntu. Polska sztuka lat 80.

 

Podczas kwietniowej aukcji i wystawy w DESA Unicum zostaną zaprezentowane prace stworzone na przestrzeni jednej z najbardziej burzliwych i ciekawych dekad we współczesnej historii Polski. 

 

Polityczne przesilenie, gospodarczy kryzys, poczucie przygnębienia i tęsknota za wolnością ukształtowały pokolenie artystów, którzy swoją twórczością kontestowali realia życia tego okresu oraz ograniczający je system. 
W ofercie aukcyjnej znalazły się prace najwybitniejszych twórców tego okresu m.in. członków legendarnej Gruppy, artystów z kręgów grupy "Wprost", czy grupy "Łódź Kaliska".

 

"Sztuka nie jest od tego, żeby się uśmiechać i być tylko piękną.  Sztuka jest po to, żeby zadawać pytania, sztuka jest po to, żeby drażnić i czasami doprowadzać do jakiejś takiej polaryzacji, po to, żeby ludzie sobie zaczęli zdawać sprawę, że świat nie jest taki prosty."

Paweł Kowalewski, założyciel legendarnej "Gruppy"

 

8 kwietnia w siedzibie DESA Unicum zostaną zlicytowane prace artystów takich jak Małgorzata Rittersschild, Edward Dwurnik, Łukasz Korolkiewicz, Paweł Kowalewski czy Leon Tarasewicz.  

 

 

Zapraszamy do licytacji telefonicznych, online i przez aplikację mobilną. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną.

Oferta aukcyjna