Co chcesz jej powiedzieć? Biżuteryjny przewodnik zakupowy

Artykuł

Co chcesz jej powiedzieć? Biżuteryjny przewodnik zakupowy

W oparciu o Nasze wieloletnie doświadczenie w sprzedaży biżuterii, zespół DESA UNICUM Biżuteria wyselekcjonował wyjątkowe obiekty i przedstawił dla Ciebie kilka cennych porad oraz wskazówek pomocnych przy doborze unikalnych wyrobów jubilerskich na specjalne okazje.

 

PIERWSZE WSPÓLNE WALENTYNKI


Za idealny prezent posłużą tu brylantowe kolczyki z perłą, to ponadczasowa klasyka która nigdy się nie znudzi. To biżuteria, która świetnie sprawdzi się na co dzień lub doda szyku podczas wieczornego wyjścia.


,,Elegancja to jedyne piękno, które nie przemija nigdy.''  Mawiała niegdyś Audrey Hepburn. 


Jako pierwszy walentynkowy upominek idealnie sprawdzi się także nasza złota bransoleta w formie dekoracyjnego paska z klamerką. Ten wybór pokaże drugiej osobie, że biżuteria w cale nie musi być nudna, wręcz przeciwnie potrafi nas zaskoczyć podczas pierwszego wspólnego święta zakochanych.


Z tej okazji bezpiecznie wybrać kolczyki, bransoletę czy broszkę – pamiętaj, że wybór pierścionka jako pierwszy prezent walentynkowy może przekazać ukochanej osobie zupełnie inną wiadomość niż zamierzałeś.


Dla kobiet lubiących biżuterię ,,z duszą" wybierz XIX wieczną broszę z diamentami. Ta dekoracyjna broszka wysadzana diamentami zapadnie jej w pamięć na długo sprawiając, że pierwsze walentynki będą niezapomniane.
 

Bransoleta w formie paska z klamrą, 2 poł XX w.
Brosza z diamentami, 2 poł XIX w

 

OŚWIADCZYNY

 

Jeśli jednak… chcesz by właśnie w ten dzień usłyszeć od Niej słowo ,,Tak…'' zdaj się na Nasze sugestie, wybierając niezwykle okazały i przejrzysty brylant w klasycznej platynowej oprawie. 
Pamiętaj, że biżuteria jaką Ci proponujemy nie jest wytwarzana seryjnie, stąd każdy obiekt jest tak różny i jedyny w swoim rodzaju.
Gdy jednak chcesz nieco przełamać wzór klasycznego pierścionka zaręczynowego, co powiesz na owalny brylant w żółtym złocie? To właśnie dzięki swemu niepowtarzalnemu kształtowi może skraść serce ukochanej nam osoby.
 

Pierścionek platynowy z diamentem, 2 poł XX w.
Pierścionek z diamentem, Francja, koniec XX w.

 

PARTNER ŻYCIOWY

 

Związek, który przetrwał próbę czasu bez wątpienia potrzebuje pięknej oprawy – tutaj idealnie sprawdzi się prezent pełen symboliki. 
Nic tak nie symbolizuje głębokiej miłości jak ciepła barwa rubinu.
Prawdziwą wisienką na torcie będzie tutaj absolutnie zjawiskowy naszyjnik zawierający aż 335 rubinów oszlifowanych i oprawionych w taki sposób by tworzyły kompozycję kwiatową. Takie kwiaty ofiarowane jako walentynkowy prezent z pewnością przetrwają więcej niż te w wazonie!
Jeśli zależy Ci jednak na delikatnym zaakcentowaniu Waszego uczucia... wybierz nasze kolczyki z rubinami i diamentami lub postaw na pierścionek art déco z lat 20 XX w. To dzieło rubinowo – diamentowe przetrwało ponad 100 lat, podaruj go jako symbol Waszej wiecznej miłości.
 

Kolczyki z rubinami i diamentami, pocz. XXI w

 

KIEDY JEST DLA CIEBIE WSZYSTKIM

 

Chcesz jej zasygnalizować jak bardzo jest dla Ciebie ważna, ale nie wiesz do końca jak to zrobić?
Daj jej o tym znać, podarowując jej ten nietypowy pierścionek w kształcie dwóch złączonych serc. To wyjątkowe połączenie szmaragdu i rubinu nie jest przypadkowe, dwa tak odmienne minerały połączone ze sobą jednym diamentem tworzą idealną całość – Tym samym dając jej do zrozumienia, że razem stanowicie duet doskonały.

 

Co powiesz także na romantycznym ukłon w postaci zjawiskowego pierścionka z motywem kwitnących kwiatów? Swą słoneczną barwę zawdzięcza pięknym żółtym szafirom. To właśnie one przykują jej uwagę, będąc symbolem rozkwitu Waszej miłości.
 

 

MINIMALISTYCZNY GEST 

 

Czy zależy Ci na prostej formie, a minimalizm to Twoje drugie Ja? Tutaj znakomicie sprawdzi się pierścionek z akwamarynem znanej marki dóbr luksusowych Cartier. Prosta obrączka podkreśla ten niezwykły kamień który po dziś dzień stanowi symbol miłości, prawdy i zaufania.
Za doskonały wybór posłuży także wyrafinowana diamentowa bransoleta wykonana z białego złota. Będzie to wielki gest w małej formie. 
To typowy przykład "Less is more" -  jak mawiał niegdyś niemiecki architekt Ludwig Mies Van der Rohe.
 

 

Jeżeli poszukujesz wyjątkowej biżuterii lub potrzebujesz spersonalizowanej porady, bądź z nami w kontakcie.
 

 

Aleksandra Kasprzyńska

a.kasprzynska@desa.pl
tel. +48 506 252 031