Aukcja pamiątek po Władysławie Szpilmanie obiegła światowe media

Artykuł

Aukcja pamiątek po Władysławie Szpilmanie obiegła światowe media

Blisko 1,3 mln zł – tyle zapłacono za fortepian Steinway należący do jednego z najwybitniejszych polskich pianistów, Władysława Szpilmana. To równocześnie najdrożej wylicytowany instrument muzyczny na aukcji w kraju. Na wtorkowej licytacji w DESA Unicum (22.09) pod młotek poszły również inne najcenniejsze osobiste pamiątki należące do artysty m.in. zegarek Omega (blisko 250 tys. zł) oraz pióro Mont Blanc (blisko 90 tys. zł). Łączny obrót ponad 2,5 mln zł sprawia, że aukcja stała się rekordową licytacją memorabiliów w Polsce. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na popularyzowanie twórczości Władysława Szpilmana na świecie.

 

Informacje o aukcji pamiątek po Władysławie Szpilmanie rozniosły się szerokim echem po całym świecie. Relacje ukazały się w najważniejszych krajowych mediach, ale również zagranicznych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraelu czy Niemczech. 

Zarówno przed aukcją jak i po rekordowej licytacji informacje na jej temat prezentowane były w takich mediach jak m.in. Fakty TVN, DD TVN, TVN24, Polsat News, TVP1,TVP Kultura,  RMF FM, Radio Zet, TOK FM, Jedynka Polskie Radio, Dwójka Polskie Radio, Radio Eska, Radio Plus, Radio Nowy Świat, Radio WAWA, RMF Classic, Chilli Zet, Meloradio, VOX FM, RDC, Radio Kolor, Gazeta Wyborcza czy Super Express a także na licznych portalach internetowych: onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl, wyborcza.pl, money.pl czy dziennik.pl.