Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie • Sesja II

Termin wystawy:

Jadwiga Beck +48 795 122 720 j.beck@desa.pl

Paulina Adamczyk +48 22 163 66 14, +48 532 759 980 p.adamczyk@desa.pl

Lista obiektów (87)

101
Wlastimil Hofman
Dzieciństwo - Tryptyk
olej/deska, 9,5 x 32 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
102
Wlastimil Hofman
Wędrowiec, 1922
olej/deska, 34 x 25 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
103
Wlastimil Hofman
Dzieci z ptaszkiem w dłoniach
olej/tektura, 38 x 44 cm
Estymacja: 35 000 - 45 000 zł
104
Jacek Malczewski
Starzec i muzy, 1900
olej/papier naklejony na tekturę, 68,5 x 51 cm
Estymacja: 150 000 - 250 000 zł
105
Jacek Malczewski
Chrystus w koronie cierniowej, 1925
akwarela, olej/tektura, 64,5 x 46,5 cm
Estymacja: 70 000 - 90 000 zł
106
Jacek Malczewski
Scena mitologiczna z Panem i Chimerą, 1925
akwarela, olej/tektura, 52,5 x 89,5 cm
Estymacja: 60 000 - 80 000 zł
108
Mela Muter
Widok na Pont Marie w Paryżu, około 1946
olej/płótno, 50 x 61 cm
Estymacja: 150 000 - 190 000 zł
110
Mojżesz Kisling
Martwa natura z owocami, 1917
olej/deska, 21 x 37 cm
Estymacja: 120 000 - 180 000 zł
111
Alfred Wierusz - Kowalski
Sanna
olej/deska, 17,5 x 21,5 cm
Estymacja: 120 000 - 160 000 zł
113
Alfred Wierusz - Kowalski
"Przymuszony model", 1873
olej/deska, 24 x 17,5 cm
114
Tadeusz Ajdukiewicz
Patrol konny , 1895
olej/deska, 37 x 57,5 cm
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
115
Stanisław Masłowski
"Zaporoże", 1885
olej/płótno, 34 x 47 cm
Estymacja: 80 000 - 100 000 zł
118
Włodzimierz Łuskina
W palmiarni, 1886
olej/płótno, 93 x 66 cm
Estymacja: 22 000 - 30 000 zł
119
Aleksander Gierymski
Piazza del Popolo w Rzymie, studium ("Pincio Roma"), 1899
olej/płótno naklejone na tekturę, 17,5 x 25 cm
120
Olga Boznańska
Portret elegantki we wnętrzu, około 1900
olej/płótno (dublowane), 60 x 70 cm
Estymacja: 350 000 - 450 000 zł
122
Józef Pankiewicz
Pejzaż z Sanary, 1926
olej/płótno, 37 x 45 cm
Estymacja: 130 000 - 180 000 zł
123
Tadeusz Makowski
Chłopiec z ptaszkiem
olej/płótno, 37 x 45 cm
Estymacja: 500 000 - 600 000 zł
125
Jerzy Merkel
Portret mężczyzny w czarnym surducie
olej/płótno, 64,5 x 58 cm
Estymacja: 15 000 - 25 000 zł
126
Tadeusz Styka
Portret dziewczyny w typie antycznym
olej/płótno, 51,2 x 39,5 cm
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
128
Włodzimierz Tetmajer
Żeńcy
olej/płótno, 74 x 91 cm
Estymacja: 60 000 - 80 000 zł
130
Stanisław Czajkowski
Wisła koło Morska, 1954
olej/tektura, 21,5 x 26,5 cm
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł