Lata 20. Lata 30.

Jadwiga Beck +48 795 122 720 j.beck@desa.pl

Julia Materna +48 22 163 66 52, +48 538 649 945 j.materna@desa.pl

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (65)

Wojciech Weiss
Akt w niebieskim fotelu
olej/płótno, 101 x 81 cm
Cena wylicytowana: 180 000 zł
Zofia Stryjeńska
Cykl "Rzemiosło", 1929-30
olej/sklejka, Tkactwo: 105 x 87,5 cm, Ceramika: 100,2 x 96 cm, Snycerstwo: 104,3 x 96 cm, Prządka: 97,5 cm x 105,4 cm
Cena wylicytowana: 700 000 zł
Magdalena Gross (1891 - 1948)
Popiersie kobiety z medalionem, 1925
brąz patynowany, wys.: 59,5 cm
Cena wylicytowana: 110 000 zł
Stanisław Ignacy (Witkacy) Witkiewicz
Portret mężczyzny, 1928
pastel/papier naklejony na tekturę, 63,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 160 000 zł
Portret Artura Schroedera (?), 1931
pastel/papier , 62,2 x 46,7 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 70 000 zł
Jean Lambert-Rucki
"Personage dans la ville", 1927
olej/papier naklejony na płytę, 29 x 22 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Mojżesz Kisling
Portret długowłosej dziewczyny, 1942
olej/płótno, 38 x 30 cm
Cena wylicytowana: 320 000 zł
Bolesław Cybis
"Akt kobiety na schodach", około 1925
olej/płótno, 120,5 x 64,5 cm
Cena wylicytowana: 240 000 zł
Wacław Borowski
"Praca", 1922
pastel/papier , tektura, 74,8 x 94,55 cm
Cena wylicytowana: 110 000 zł
Alicja Hohermann
Portret dziewczynki, 1938
olej/płótno, 33 x 24 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Marek Włodarski (wł. Henryk Streng)
”Pali papierosa” (recto) / Głowa mężczyzny (verso), około 1927
ołówek/papier , 48 x 32,2 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Medal Pamiątkowy XV- lecia Odzyskania Morza
1935
brąz, średnica medalu: 3,1 cm, booklet dimensions: 11,3 x 7,7 cm, after opening: 11,3 x 23,7 cm
Cena wylicytowana: 600 zł
Kufer na kapelusze
okres międzywojenny
F. Furmański (?), Warszawa
tkanina, skóra, 23,5 x 40,5 x 39 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Julia Keilowa?
Patera, okres międzywojenny
plater, 11,5 x 26,3 x 20,9 cm
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Bogdan Bartłomiej Nowakowski
"Piętro wyżej", 1937
litografia barwna/papier, płótno, 110 x 88 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł