Zakopane, Zakopane. Słońce, góry i górale

Aukcja „Zakopane, Zakopane. Słońce, góry i górale” opiewa fenomen najbardziej niezwykłego miasta na Podhalu. Zakopane, zwane zimową stolicą Polski, od lat niezmiennie fascynuje i przyciąga. Pragniemy opowiedzieć historię niezwykłych artystów, wielkich idei, intrygujących pomysłów twórczych, rozrywek, szaleństw i wyczynów sportowych.

Na aukcji prezentujemy prace takich artystów jak: Rafał Malczewski, Zofia Stryjeńska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Władysław Skoczylas, Władysław Hasior, Tadeusz Brzozowski czy Jerzy Nowosielski. Nie zabraknie również rzeźb ze Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (71)

Jan Stanisławski
"Zakopane", 1901
olej/tektura, 13,5 x 19 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Stanisław Kamocki
"Padający śnieg", 1937
olej/sklejka, 41 x 49 cm (zadruk)
Cena wylicytowana: 24 000 zł
Stanisław Kamocki
"Zagroda góralska (Pod Gubałówką)"
olej/tektura, 71 x 103 cm
Cena wylicytowana: 24 000 zł
Zofia Stryjeńska
Zaloty, lata 50. XX w.
tempera/płótno naklejone na płytę pilśniową, 60 x 70,5 cm
Cena wylicytowana: 75 000 zł
Rafał Malczewski
Wiosna w górach
akwarela/papier, 34,6 x 48,4 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Rafał Malczewski
Zima, 1920/1930
olej/płótno, 101 x 80 cm
Cena wylicytowana: 700 000 zł
Stanisław Ignacy (Witkacy) Witkiewicz
Portret Anny Gramatyki-Ostrowskiej (?), 1928
pastel/papier naklejony na tekturę, 57,5 x 42 cm
Cena wylicytowana: 140 000 zł
Henryk Rodakowski
Portret Zygmunta Rodakowskiego, około 1841
akwarela/papier, 22,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Michał Stańko
Widok tatrzański (widok na Kominiarski Wierch)
olej/tektura, 68,5 x 98,5 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Leszek Stańko
Pezaż zimowy, 1976
olej/tektura, 24 x 34 cm
Cena wylicytowana: 4 000 zł
Leszek Stańko
"Zakopane Kity", 1997
olej/tektura, 24 x 34 cm
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Witold Rzegociński
"Tatry o zachodzie", około 1912
olej/płótno, 68 x 130 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Kazimierz Guzik
Pejzaż górski (widok na Świnicę), 1947
olej/tektura, 48 x 63 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Maria Pokiziak
'Z Durnego', 1929
olej/płótno, 75 x 105 cm
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Zygmunt Rozwadowski
Zimowy widok z Zakopanego, 1948
olej/płótno, 50 x 65 cm
Cena wylicytowana: 7 000 zł
Eugeniusz Waniek
"Baca na tle Harendy", 1930
olej/sklejka, 79 x 59 cm
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Stanisław Daczyński
"Zakopianka", 1921
olej/tektura, 35,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Aleksander Augustynowicz
Portret górala, po 1909
akwarela/papier , 36 x 31,7 cm
Cena wylicytowana: 4 800 zł
Stanisław Górski
Portret góralki
pastel/papier, 25 x 17 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
Stanisław Lentz
Portret Kazimierza Przerwy-Tetmajera
olej/tektura, 49,5 x 34 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Soter Jaxa Małachowski
Widok na Kozi Wierch, 1908
olej/płótno, 12,5 x 20 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Henryk Baranowski
Widok na Giewont
olej/tektura, 33 x 48 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Zefiryn Ćwikliński
Sad, lata 20. XX w.
olej/tektura, 14 x 18,5 cm
Cena wylicytowana: 1 700 zł
Michał Maksymilian Rekucki
Zima, lata 30. XX w.
olej/płótno, 66,5 x 78,5 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Stanisław Borysowski
Pejzaż zimowy z Podhala
olej/płótno, 68 x 98,5 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Jerzy Nowosielski
Pejzaż abstrakcyjny, 1960
olej/płótno, 78 x 64 cm
Cena wylicytowana: 270 000 zł