Młodzi Plastycy dla Ukrainy. Aukcja Charytatywna

Termin i miejsce aukcji:
Kod aukcji:
Departament:
Aukcja charytatywna „Młodzi Plastycy dla Ukrainy”, sygnowana przez Fundację Rodziny Staraków, stanowi rozwinięcie akcji Plastycy Ukrainie, zapoczątkowanej po 24 lutym 2022 przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi’ego w Szczecinie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.

Uczniowie i absolwenci, jednocząc siły, pragną wesprzeć osoby poszkodowane w wyniku wojny w Ukrainie. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Ocalenie, a konkretnie na wsparcie Magazinu – sklepu, w którym uchodźcy i uchodźczynie mogą zrobić zakupy bez pieniędzy.

Solidarność z poszkodowanymi w rok po wybuchu wojny w Ukrainie i wsparcie w formie wystawienia prac malarskich i sztuki użytkowej na aukcji w wiodącym na polskim rynku Domu Aukcyjnym DESA Unicum, wyraziły następujące szkoły: Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi’ego w Szczecinie pod opieką Bartłomieja Otockiego, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie pod opieką Jerzego Mierzwiaka oraz Konrada Wieniawy-Narkiewicza, który aktywnie uczestniczył w selekcji prac i skoordynował cały projekt, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie pod opieką Cezarego Stojka, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach pod opieką Ewy Pieczko i Izabeli Kornas, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach pod opieką Małgorzaty Surmy, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie pod opieką Pawła Leszegi. Nie zabrakło Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi pod opieka Jolanty Mastalerz. Wśród uczestników znalazły się prace absolwentów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna w Olsztynie pod opieką Bartosza Świąteckiego, Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego w ZSBiP w Grudziądzu pod opieką Iwony Liegmann, Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu pod opieką Ewy Ratajczyk, Zespółu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu pod opieką Edyty Jaworskiej-Kowalskiej. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie – jedyna szkoła średnia w Polsce kształcąca projektantów zabawek - pod opieką Zbigniewa Srzyżyńskiego, wystawia przepiękne, unikatowe zabawki stworzone z dbałością o dobór oryginalnych materiałów, wrażliwością na formę i funkcję.

Fundacja Rodziny Staraków wspiera edukację artystyczną prowadząc od 4 lat Program Grantowy „Wena” dedykowany publicznym liceom plastycznym. Przy jednoczesnej pomocy humanitarnej, aukcja ma na celu odkrywanie i wspieranie młodych talentów.

Koordynator sprzedaży

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie