hybrid

1 lutego 2023 19:00

Młodzi Plastycy dla Ukrainy. Aukcja Charytatywna

Piękna 1A, Warszawa

Wystawa: 25 stycznia 2023 - 1 lutego 2023

Termin i miejsce aukcji:
1 lutego 2023 godz. 19:00

WARSZAWA

Departament:
Aukcje Charytatywne
kod aukcji:
1248ACH050
Aukcja charytatywna „Młodzi Plastycy dla Ukrainy”, sygnowana przez Fundację Rodziny Staraków, stanowi rozwinięcie akcji Plastycy Ukrainie, zapoczątkowanej po 24 lutym 2022 przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi’ego w Szczecinie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.

Uczniowie i absolwenci, jednocząc siły, pragną wesprzeć osoby poszkodowane w wyniku wojny w Ukrainie. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Ocalenie, a konkretnie na wsparcie Magazinu – sklepu, w którym uchodźcy i uchodźczynie mogą zrobić zakupy bez pieniędzy.

Solidarność z poszkodowanymi w rok po wybuchu wojny w Ukrainie i wsparcie w formie wystawienia prac malarskich i sztuki użytkowej na aukcji w wiodącym na polskim rynku Domu Aukcyjnym DESA Unicum, wyraziły następujące szkoły: Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi’ego w Szczecinie pod opieką Bartłomieja Otockiego, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie pod opieką Jerzego Mierzwiaka oraz Konrada Wieniawy-Narkiewicza, który aktywnie uczestniczył w selekcji prac i skoordynował cały projekt, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie pod opieką Cezarego Stojka, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach pod opieką Ewy Pieczko i Izabeli Kornas, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach pod opieką Małgorzaty Surmy, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie pod opieką Pawła Leszegi. Nie zabrakło Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi pod opieka Jolanty Mastalerz. Wśród uczestników znalazły się prace absolwentów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna w Olsztynie pod opieką Bartosza Świąteckiego, Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego w ZSBiP w Grudziądzu pod opieką Iwony Liegmann, Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kulisiewicza w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu pod opieką Ewy Ratajczyk, Zespółu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu pod opieką Edyty Jaworskiej-Kowalskiej. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie – jedyna szkoła średnia w Polsce kształcąca projektantów zabawek - pod opieką Zbigniewa Srzyżyńskiego, wystawia przepiękne, unikatowe zabawki stworzone z dbałością o dobór oryginalnych materiałów, wrażliwością na formę i funkcję.

Fundacja Rodziny Staraków wspiera edukację artystyczną prowadząc od 4 lat Program Grantowy „Wena” dedykowany publicznym liceom plastycznym. Przy jednoczesnej pomocy humanitarnej, aukcja ma na celu odkrywanie i wspieranie młodych talentów.

Koordynator sprzedaży

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie