Dress code. Sztuka i moda

Miejsce wystawy:
„Dress code. Sztuka i moda” to pierwsza aukcja na polskim rynku sztuki, w ramach której DESA Unicum prezentuje obiekty odwołujące się zarówno do sztuki, jak i mody. Projekt gromadzi zarówno dzieła artystów, dla których ubiór jest jednym z wiodących motywów oraz projektantów tworzących na pograniczu mody i sztuki. Aukcja jest okazją do prześledzenia historii związków mody i sztuki na przestrzeni kilku pokoleń polskich artystów, poczynając od litografii Zofii Stryjeńskiej z cyklu „Polish Peasant Costumes”, a kończąc na najnowszych pracach młodych artystów, jak Karolina Pawelczyk, czy Krzysztof Gil.

Patronem medialnym aukcji jest Vogue Polska.

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (28)

Tamara Łempicka
Portret młodej kobiety w zielonej sukni, 1930 (2014)
gouttelette/papier, 57 x 41,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Jadwiga Sawicka
Sukienka w kwiaty , 2006/2015
olej, akryl/płótno, 120 x 100 cm
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Jana Shostak
"Kolekcja", 2022
akryl/płótno, część górna: 140 x 100 cm, część dolna: 70 x 100 cm
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Krzysztof Gil
"Zachmurzenie", 2021
olej/płótno, 70 x 60 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Paweł Olszczyński
Bez tytułu, z cyklu "Fantome noir", 2011
ołówek/papier, 80 x 60 cm
Cena wylicytowana: 1 700 zł
Paweł Olszczyński
ołówek/papier, 80 x 60 cm
Cena wylicytowana: 1 700 zł
Hawrot
Kimono Furisode
haft/wełna, jedwab, długość całkowita: 164 cm długość rękawa: 80 cm długość pasa: 455 cm szerokość pasa: 32 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Grzegorz Kozera
"Żuk", 2012
kolaż/papier, 29 x 20 cm
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Maurycy Gomulicki
"Neon Paradise" z cyklu "Neon Dolls", 2019
lambda/plexi, dibond, 120 x 80 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Janusz Sobolewski
Bez tytułu
C-Print/papier fotograficzny, 30 x 20,5 cm
Cena wylicytowana: 900 zł
Janusz Sobolewski
Bez tytułu
Cena wylicytowana: 900 zł
Janusz Sobolewski
Bez tytułu
Cena wylicytowana: 1 000 zł
Stasys Eidrigevicius
"Okazja", 2007
olej/płótno, 41 x 33 cm
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Karolina Pawelczyk
"Chanel Spring 2022", 2021
ołówek, flamaster/papier, 29,7 x 21 cm
Cena wylicytowana: 1 600 zł
Karolina Pawelczyk
"French Alpes", 2020
Cena wylicytowana: 1 600 zł
47
Janusz Sobolewski
Album fotografii Moda Polska
odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, album: 24,5 x 20,5 x 1 cm, fotografie: 23,3 x 17 cm
Cena wylicytowana: 4 500 zł
53
Wojciech Zasadni
"Maleman", 2010
olej/deska, 29 x 23 cm
Cena wylicytowana: 2 400 zł
56
Katarzyna Korzeniecka, Szymon Rogiński
"Piramid" (Sculptural Photography), 2008
archiwalny wydruk pigmentowy/papier bawełniany , 80 x 60,7 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
57
Monika Drożyńska
"Smaili" z serii "Glamur czy dyskurs", 2018
druk, haft/papier, 9,5 x 15 cm
Cena wylicytowana: 1 200 zł
58
Monika Drożyńska
"Dior not war", 2022
haft/tkanina, 19 x 39 cm
Cena wylicytowana: 4 200 zł
62
Arkadius
Torebka z kolekcji "Anarchy Jeans"
plastik, 44 x 45 x 25 cm
Cena wylicytowana: 500 zł
65
Leonid Frechkop
Portret damy w stroju wieczorowym, 1949
olej/płótno, 96 x 65 cm
Cena wylicytowana: 8 000 zł
80
Diana Grabowska
"AUTOPORTRET", 2020
technika własna/tkanina, płyta, szkło, żywica poliestrowa, 62 x 25 x 25 cm
Cena wylicytowana: 9 500 zł
82
Kacper Lencim
Szalik "Tęczowi patrioci"
wełna, 16,5 x 152 cm
Cena wylicytowana: 500 zł