ARTYSTYCZNY RÓD KOSSAKÓW

Termin i miejsce wystawy:
Godziny otwarcia:
[ze wstępu do katalogu wystawy]
"W powszechnej świadomości, do dnia dzisiejszego, Kossakowie są synonimem tradycyjnej i patriotycznej sztuki, która trafiała i w dalszym ciągu trafia w potrzeby szerokiej rzeszy miłośników malarstwa. Należy pamiętać, że obrazy Kossaków zawsze sprzedawały się znakomicie i zdobiły ściany wielu mieszczańskich i szlacheckich domów. Założyciel familii, Juliusz Kossak, wielką klasą swego malarstwa utorował drogę sukcesu rodzinie. To on wprowadził patriotycznego ducha we wszystkie jej pokolenia, a ponad to rodzinę Kossaków określali już współcześni jako znakomitych malarzy koni i tak już pozostało."

Lista obiektów (22)

Juliusz Kossak
Drużba krakowski na koniu, 1889 r.
akwarela/papier, 31,8 x 24,4 cm (w świetle passe - partout)
Juliusz Kossak
Kupno lub sprzedaż konia, 1860 r.
akwarela/papier, 33 x 45 cm (w świetle passe - partout)
Juliusz Kossak
Hucuł na koniu, 1889 r.
akwarela/papier, 31,3 x 24 cm (w świetle oprawy)
Jerzy Kossak
Odwrót spod Moskwy, 1929 r.
olej/tektura, 32 x 47,2 cm (w świetle oprawy)