Sztuka, wakacje i Sopot

28 lipca 2022

Sztuka, wakacje i Sopot

W wakacje przenosimy się nad morze! W Sofitel Grand Sopot już od 8 sierpnia zobaczyć można trzy niezwykłe wystawy, a na nich m.in. Zdzisław Beksiński, Juliusz Kossak, Tomasz Sętowski, Bożena Sieczyńska czy Michał Mąka. Dzieła te trafią na aukcje 11, 12 i 13 sierpnia.

 

 

ZOBACZ OFERTĘ 

 

Sztuka Fantastyczna.

Surrealizm i Realizm Magiczny 

Wystawa 8 - 13.08 

Aukcja 11.08 godz. 18:00 

 

 

Ród Kossaków 

Wystawa 8 - 13.08

Aukcja 12.08 godz. 18:00

 

 

Młoda Sztuka 

Wystawa 8 - 13.08

Aukcja 13.08 godz. 18:00

 

Wszystkie wystawy oglądać można w Sofitel Grand Sopot od 8 do 13 sierpnia w godzinach 11-19. Licytacje prac odbędą się 11, 12 i 13 sierpnia o godzinie 18:00.

 

Pierwsza część ekspozycji poświęcona zostanie najciekawszym młodym twórcom. Na wystawie Młodej Sztuki będziemy mogli podziwiać pracę "Szczęście 6" Bożeny Sieczyńskiej, trójmiejskiej malarki, zainspirowanej pięknem natury i kobiecością. Dla Marcina Tomaszewskiego również inspiracją jest człowiek, natomiast jego sztuka wyraża się poprzez surrealistyczne budowle i postacie. W ofercie można znaleźć także obrazy Magdaleny Jędrzejczyk "Żółte slipy" i Michała Mąki "Modern Lisa".

 

Druga część ekspozycji poświęcona zostanie artystom tworzącym w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego. Na wystawie będzie można zobaczyć obraz "Bez tytułu (Z2)" Zdzisława Beksińskiego, który powstał w latach 90., kiedy artysta w swojej twórczości oddalił się od najbardziej dla niego charakterystycznej fantastyki i powrócił do sposobu malowania z wczesnej młodości, koncentrując się na harmonii kompozycji i doskonaląc przedstawiane formy. Na ekspozycji zobaczymy także prace Tomasza Sętowskiego, Maksymiliana Novaka-Zemplińskiego, Jerzego Mroza czy Jacka Yerki. 

 

Ostatnia część wystawy przeznaczona będzie rodzie Kossaków. Oferta zbudowana jest na zagadnieniu malarstwa trzech pokoleń artystów: Juliusza, jego syna Wojciecha oraz wnuka Jerzego. Prezentuje przekrój dziedzictwa malarskiego rodu tejże rodziny, która stanowi trzon polskiej sztuki. 

 

Już 9 sierpnia o 18:00 w Sofitel Grand Sopot zapraszamy na wernisaż wraz z oprowadzaniem po wystawach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.