Świetne wyniki Aukcji Komiksu

13 kwietnia 2022

Świetne wyniki Aukcji Komiksu

 

W poniedziałek 12 kwietnia w wyniku licytacji zostało sprzedanych 49 prac z oferty "Komiks. Re-generacja". Całkowity obrót aukcji wyniósł aż ponad 420 tys. zł.

 

Najdrożej sprzedaną pracą była okładka Janusza Christy do tytułu "Kajko i Kokosz. Szranki i konkury" z 1985, pod młotkiem przybite zostało 60 000 zł. Wysokie notowania osiągnęły również okładki do "Tytusa, Romka i A'Tomka" autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego. Praca okładkowa do Księgi VII została wylicytowana za 48 000 zł, a do Księgi X za 38 400 zł. Natomiast plansza nr 52 do Księgi XV z 1982 osiągnęła wynik 33 600 zł.

 

Wśród plansz Janusza Christy najwyższy wynik należy do rzadkiej serii przygód Gucka i Rocha. Prace Tadeusza Baranowskiego niezmiennie przyciągają zainteresowanie, wszystkie dostępne w ofercie pozycje zostały wylicytowane. Niewielka praca z wizerunkiem Wodza Wielkiego Niepokoju osiągnęła wynik powyżej górnej estymacji.

 

Podobnie wstępne oczekiwania przebił wynik rysunku autorstwa Mike Mignola. 
Kolekcjonerzy komiksu zainteresowani są nie tylko planszami oraz okładkami komiksów, ale również portretami ulubionych postaci. Atrakcyjnie sprzedane zostały "Tribute to Valentina by Guido Crepax", Winter Valentina Joanny Karpowicz jak i portret postaci Kriss de Valnor autorstwa Giulio de Vita.