Jak sprzedać obrazy lub inne obiekty

DESA Unicum jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku dzieł sztuki. Setki zorganizowanych aukcji, tysiące sprzedanych obiektów i zadowoleni klienci są naszą najlepszą rekomendacją. Dzięki starannemu przygotowaniu oferty i skutecznej promocji dzieła sztuki przez nas oferowane spotykają się z dużym zainteresowaniem kupujących i osiągają wysokie ceny.

Sprzedaż za pośrednictwem DESA Unicum jest niezwykle prosta.
 
1

WSTĘPNA OCENA

Za wstępną ocenę obiektu nic nie płacisz, a co więcej – nie musisz nawet wychodzić z domu. Skontaktuj się w celu oceny z naszym Działem Przyjęć i przedstaw obiekt, który chcesz sprzedać. Potrzebne będą do tego jego podstawowe dane i zdjęcie. Materiały możesz nam dostarczyć:
  • mailowo, na adres wyceny@desa.pl
  • tradycyjną przesyłką pocztową na adres: ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa
  • za pomocą formularza na stronie
  • osobiście do Biura Przyjęć DESA Unicum, przy ul. Piękna 1A, 00-477 Warszawa
Nasi eksperci ocenią dostarczone materiały i skontaktują się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
 
 
2

WERYFIKACJA I UMOWA

Jeśli obiekt wyda nam się interesujący, poprosimy o przywiezienie go lub – w razie problemów z transportem – wyślemy naszego eksperta, żeby ostatecznie ocenił i oszacował przedmiot na miejscu. Zaproponujemy Ci warunki umowy komisowej: minimalną cenę sprzedaży, procent prowizji komisowej i należność dla właściciela. Po ustaleniu warunków sprzedaży podpiszemy z Tobą umowę komisową. Oczywiście jeśli cena sprzedaży w wyniku licytacji wzrośnie w stosunku to tej, która była pierwotnie na umowie, należność dla Ciebie wzrośnie proporcjonalnie.
 
 
3

AUKCJA

Obiekt, którego sprzedaż nam zlecisz, zostanie szczegółowo zaprezentowany w katalogu drukowanym i elektronicznym, dostępnym na naszej stronie oraz w znanych serwisach aukcyjnych w Polsce i na świecie. Drukowany katalog aukcyjny klienci otrzymają dwa tygodnie przed licytacją, na której będzie wystawiony przekazany przez Ciebie obiekt. Znajdzie się on także wystawie obiektów aukcyjnych w naszym salonie. Przebieg licytacji możesz obserwować na żywo w naszym salonie lub śledzić w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Internetu.
 
4

WYPŁATA NALEŻNOŚCI

Twoją należność przekażemy w formie przelewu na konto lub gotówki, która zostanie wypłacona w naszej Kasie po uprzednim ustaleniu terminu. Pieniądze powinny trafić do Ciebie po upływie 28 dni od licytacji.

 

Dowiedz się więcej na temat ogólnych warunków sprzedaży w DESA Unicum.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszym Działem Przyjęć.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem