Młoda Sztuka. Flora i fauna

8 kwietnia 2022

Młoda Sztuka. Flora i fauna

Kwietniowe Aukcje Młodej Sztuki DESA Unicum wraz z pierwszymi powiewami wiosny prezentują tematy roślinne i zwierzęce. Pierwsza kwietniowa aukcja o temacie przewodnim "Świat roślin" zachwycała pracami Agnieszki Zabrodzkiej, Anny Pszonki i Sylwii Wirskiej. Kolejna prezentuje natomiast "Królestwo zwierząt". W czasie najbliższej aukcji będzie możliwość wylicytowania wielu niepowtarzalnych prac zarówno czołowych młodych twórców, jak i debiutantów na rynku sztuki. 

 

Szczególnej uwadze polecamy flagową pracę Grzegorza Klimka "Turkusowe rodeo", a także obraz Katarzyny (Orno) Orońskiej "Tristes Summusl" w typowej, bajkowej stylistyce artystki. Ciekawą propozycją jest również obraz Aleksandry Bukowskiej "Bengal". Dzięki wypracowanej technice i graficznemu stylowi artystka przedstawiła tygrysa w szczególny, ilustracyjny sposób. Uwagę miłośników mglistych pejzaży przeciągnie kolejna propozycja Agnieszki Zabrodzkiej "Bez tytułu". Warto przyjrzeć się również pastelowemu dziełu Magdaleny Jędrzejczyk "Indyki" oraz nietuzinkowej pracy Klaudyny Biel z cyklu "Animal Kingdom".

 

W naszej ofercie znajdą Państwo także rzeźbę w mniejszym i większym formacie. W kwietniowym katalogu prezentujemy utrzymane w fioletowej kolorystyce propozycje Mariusza Dydo "Dzik" oraz Małgorzaty Kot "Baran". Ponadto oferujemy elegancki, metaforyczny odlew Piotra Wawra "Porwanie Europy" oraz imponującą rzeźbę Marcina Myśliwca "Anioł".

 

Kolejnym szczególnie interesującym obiektem przestrzennym jest praca Moniki Kubiaczyk-Cygan. "Miłorząb 1", która jest częścią cyklu prac powstałych w czasie izolacji pandemicznej. Kunsztownie wykonany akcent roślinny odgrywa główną rolę wynikającą z ówczesnej tęsknoty za naturą. Motywem przewodnim jest kształt majestatycznego liścia miłorzębu, który słynie z właściwości leczniczych. Praca to unikatowe połączenie wachlarzowatej formy z symbolem witalności, nadziei i braterstwa.

 

Twórczość Moniki Kubiaczyk-Cygan jest bardzo rozległa. Artystka najczęściej wyraża się w malarstwie, tkaninie i ceramice. Jej prace ceramiczne to odzwierciedlenie stanu ducha. Cykle, które powstają, nawiązują od prostych form geometrycznych do skomplikowanych organicznych. Monika Kubiaczyk-Cygan nie skupia się na jednym wzorze/kolorze/kształcie – nie lubi identyfikować się z jedną dziedziną. W swoich organicznie dekoracyjnych, ceramicznych kolekcjach łączy masywne, często wielowarstwowe struktury z delikatnością satynowej, miejscami błyszczącej, miejscami matowej bieli materiału. Obiekty artystki nawiązują do kobiety. Są różnorodne i strukturalne niczym formy złożone modułowo tworzące wspólnie silną i stabilną całość.

MONIKA KUBIACZYK-CYGAN w pracowni

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia wspominanych prac na żywo w naszej siedzibie w Warszawie przy ulicy Pięknej 1A. Od 11 do 20 kwietnia będzie można zapoznać się z całą ofertą marcowej Aukcji Młodej Sztuki. Zachęcamy do wzięcia udziału w prelicytacji za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej. Zapraszamy także do uczestnictwa w aukcji na żywo i poprzez transmisję na stronie internetowej. Do zobaczenia w środę 20 kwietnia o godzinie 19.00.