Film: Rzeźba i Formy Przestrzenne

Film

Film: Rzeźba i Formy Przestrzenne

Trzymetrowa rzeźba Igora Mitoraja, niedźwiedź polarny autorstwa Françoisa Pompona, którego wartość szacuje się nawet na 3 miliony złotych czy praca Aliny Szapocznikow, będąca modelem do niezrealizowanego pomnika Bohaterów Warszawy. Wielkie nazwiska na aukcji rzeźby już 29 października!

 

Przełomowe dzieło Françoisa Pompona, które zmieniło oblicze rzeźby animalistycznej XX wieku. Po ogromnym sukcesie na paryskim "Salon d'Automne" w 1922 ,,Niedźwiedź polarny'' (,,Ours Blanc''), wytyczył nowy nurt w dziejach światowej historii sztuki. Na aukcji pojawią się także dwie wyjątkowe figury: monumentalna "Ikaria" oraz "Nudo", których autorem jest Igor Mitoraj – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich rzeźbiarzy.

 

 

Październikowa aukcja "Rzeźba i Formy Przestrzenne" to wielkie nazwiska i wyjątkowe prace. Obok wymienionych, prezentujemy również rzeźby Aliny Szapocznikow, Stanisława Szukalskiego, Henryka Glicensteina, Magdaleny Abakanowicz, Marii Jaremy czy Xawerego Dunikowskiego - wszystkie można zobaczyć już teraz na wystawie w DESA Unicum. 

Dzieła pójdą pod młotek już 29 października.

 

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem, który prezentuje wyjątkową ofertę aukcyjną.


Zapraszamy do licytacji telefonicznych, online i przez aplikację mobilną.

Katalog aukcji