Biżuteria na każdą okazję

5 minut z...

Biżuteria na każdą okazję

Aleksandra Kasprzyńska

 

Biżuteria jako jeden z najefektowniejszych dodatków, potrafi podkreślić niejedną ważna okazję w naszym życiu. Jednak każda okazja sprzyja nieco innemu doborowi akcesoriów. Czy na pierwszą randkę mogę wybrać fantazyjny naszyjnik, czy ograniczyć się do prostych dodatków? A co z pracą, czy na spotkanie biznesowe postawić na minimalizm, czy jednak wybrać biżuterię bardziej ekstrawagancką?

 

W poniższym poradniku postaramy się przybliżyć, jak dobrać odpowiednią biżuterię na konkretną okazję. Oto kilka naszych sugestii i propozycji.

 

Praca - Biznesowe spotkanie

 

Niektóre biura stawiają na uniformy zaś inne dopuszczają większą dowolność ubioru – dress code często uzależniony jest od założeń konkretnej firmy. Jeśli firma stawia na uniformy, warto podkreślić swój styl różnymi dodatkami w postaci biżuterii. Np.: jeśli masz poczucie, że jednolity ubiór nieco Cię ,,ogranicza" podkreśl swój temperament ekstrawagancką broszką wpięta w marynarkę czy wyróżniającymi się wzorem kolczykami. W przypadku gdy chcesz zaledwie delikatnie podkreślić swój styl w pracy – postaw na delikatne akcenty jak minimalistyczny naszyjnik czy pierścionek.
 

Natomiast gdy czeka Cię spotkanie biznesowe, podczas którego w sposób elegancki chcesz podkreślić swój wyjątkowy temperament śmiało postaw na efektowne spinki do koszulki. Idealnym wyborem będą spinki zdobione ciekawymi kamieniami kolorowymi jak te poniżej.

Uroczystości rodzinne 

 

Wiosna czy lato często obfitują w różnorodne uroczystości rodzinne – czasem miesiącami szykuje się odpowiednią kreacje na ślub bliskich lub chrzciny. Warto pamiętać, że nawet najbardziej fantazyjna sukienka potrzebuje odpowiedniej oprawy w postaci butów, torebki czy biżuterii, która często jest tą wisienką na torcie. Ślub to idealne wydarzenie podczas którego można pozwolić sobie na dozę szaleństwa – szczególnie jeśli jest to ślub bliskich nam osób gdzie nasza obecność będzie bardzo istotna. Tutaj idealnie sprawdzą się komplety biżuterii o ciekawych wzorach z rozmaitymi kamieniami.

Przyjacielskie spotkanie/Randka

 

Zdajemy sobie sprawę jak ważne w naszym życiu są uczucia – warto celebrować każdy moment z bliskimi, nieważne czy jest to przyjacielskie spotkanie, czy randka z ukochaną osobą. Dobrą okazją do założenia biżuterii są spotkania towarzyskie. To jedna z tych sytuacji, w których często pragniemy dobrze wyglądać jednak nie chcemy również przesadzić z ubiorem. W takim przypadku idealnie sprawdzą się kolczyki w rozmaitych kształtach.

Natomiast wybierając się na randkę z bliską nam osobą warto podkreślić ten moment dbając o każdy detal spotkania. Bez znaczenia czy świętuje się już dwucyfrową rocznicę ślubu, czy początki znajomości – jedno jest pewne - bransoletki z różnorodnymi kamieniami czy diamentowe pierścionki pięknie wysmuklają dłonie i podkreślają ich naturalną urodę. 

Przyjęcie urodzinowe 

 

Obchodzenie własnych urodzin to idealna okazja do podkreślenia swojej osoby rozmaitymi dodatkami. Organizując przyjęcie urodzinowe dla rodziny czy znajomych nie bój wybierać się odważnych dodatków – to Twoje urodziny podczas których Ty jesteś Królową bądź Królem. Pozwól sobie na dozę szaleństwa i dobierz taką biżuterię, która w tym czasie dopełni Twoją stylizację i sprawi Ci radość. Proponujemy biżuterię z kolorowymi kamieniami – rubinami, szmaragdami czy szafirami.