Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie • Sesja I

Aleksandra Łukaszewska +48 22 163 67 05, +48 664 981 465 a.lukaszewska@desa.pl

Tomasz Dziewicki +48 22 163 66 46, +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl

Lista obiektów (55)

Roman Kazimierz Kochanowski
W sadzie, około 1900
olej/deska, 12 x 21,5 cm
Estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Władysław Malecki
Pejzaż znad Starnberger See, 1885
olej/płótno, 39,5 x 60,5 cm
Estymacja: 80 000 - 120 000 zł
Józef Brandt
"Wesele na Ukrainie", około 1895
olej/płótno, 88,5 x 60,4 cm
Estymacja: 1 100 000 - 1 500 000 zł
Włodzimierz Tetmajer
"Koniki polne", 1888
olej/płótno, 96 x 62,5 cm
Estymacja: 500 000 - 1 000 000 zł
Bolesław Cybis
"Boże Narodzenie w Łowiczu", 1930
olej, tempera (technika mieszana)/sklejka, 86 x 77,5 cm
Estymacja: 600 000 - 1 000 000 zł
Tamara Łempicka
"Czytająca I" ("La Liseuse I"), około 1951
olej/płótno, 79,5 x 56,2 cm
Estymacja: 4 000 000 - 6 000 000 zł
Franciszek Żmurko
Studium portretowe starca, 1877
olej/płótno, 97 x 73 cm
Estymacja: 50 000 - 80 000 zł
Józef Chełmoński
"Powrót z łąk", 1911
olej/płótno, 140 x 177 cm
Estymacja: 1 200 000 - 2 000 000 zł
Artur Grottger
"Walka", 1864
olej/płótno, 21 x 26 cm
Estymacja: 350 000 - 500 000 zł
Juliusz Kossak
"Ogniem i mieczem" - cykl 12 kompozycji do powieści Henryka Sienkiewicza, 1885-1886
akwarela, tusz, sepia/papier, piórko, 32 x 50 cm (przybliżony wymiar każdej pracy)
Ludwik Gędłek
Zakup konia ze stadniny
olej/płótno, 79 x 122 cm
Estymacja: 200 000 - 300 000 zł
Piotr Michałowski
"Wóz amunicyjny z przewróconym koniem", około 1835
olej/płótno (dublowane), 58 x 72,5 cm
Estymacja: 500 000 - 700 000 zł
Antoni Piotrowski
Powrót zwiadowcy, 1881
olej/płótno, 82 x 143 cm
Estymacja: 250 000 - 350 000 zł
Stanisław Masłowski
"Na polowanie", 1900
olej/sklejka, 28 x 39,5 cm
Estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Stanisław Kamocki
Pejzaż z kapliczką
olej/płótno, 77 x 137 cm
Jacek Malczewski
Autoportret z paletą i muzą, 1907
olej/tektura, 40,5 x 31,5 cm
Estymacja: 100 000 - 150 000 zł
Eugeniusz Zak
"Marzyciel", 1925
olej/płótno, 63 x 44,5 cm
Estymacja: 400 000 - 600 000 zł
Henryk Hayden
Pejzaż kubistyczny z rzeką, 1915
olej/płótno, 52 x 65 cm
Mela Muter
Portret dwóch dziewcząt, około 1920
olej/płótno, 100,5 x 73 cm
Estymacja: 600 000 - 900 000 zł
Mela Muter
Adoracja dzieciątka, 1940-1945
olej/sklejka, 92 x 63 cm
Mojżesz Kisling
"Akt siedzący" ("Nu assis"), 1933
olej/płótno, 55,3 x 38 cm
Mojżesz Kisling
Portret Ernesta Rouviera, 1934
olej/płótno, 100 x 75 cm
Bolesław Biegas
"Portret sferyczny", około 1925
olej/tektura, 70 x 59 cm
Estymacja: 180 000 - 250 000 zł
Leon Wyczółkowski
Połów raków, 1891
olej/płótno naklejone na tekturę, 53 x 41 cm
Estymacja: 300 000 - 400 000 zł