Sztuka Dawna • XIX wiek - Modernizm - Międzywojnie

Termin wystawy:
Miejsce wystawy:
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Zobacz PDF
Na aukcji prezentowanych jest ponad 60 dzieł klasyków polskiej sztuki nowoczesnej. Twórcy XIX I XX stulecia, których dzieła w niej zebrano należą do kanonu sztuki realizmu, Młodej Polski, różnych tendencji dwudziestolecia międzywojennego i Szkoły Paryskiej. Pośród nich wymienić można najbardziej cenione nazwiska tego okresu: Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Kossaka, Józefa Mehoffera, Wojciecha Weissa, Zofię Stryjeńska, Bolesława Cybisa, Szymona Mondzaina czy Zygmunta Menkesa. Prezentowane są dwa wybitne dzieła Jacka Malczewskiego, w których artysta podjął esencjonalne dla swojej twórczości wątki związane nadzieją na niepodległość Rzeczpospolitej: „Wiosna”, 1914 oraz „Ad Astra”, 1917. Po raz pierwszy od 100 lat publicznie pokazywany jest obraz Wacława Szymanowskiego „Upał”, 1895.

Kontakt ws. wycen

Tomasz Dziewicki +48 22 163 66 46, +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl

Aleksandra Łukaszewska +48 22 163 67 05, +48 664 981 465 a.lukaszewska@desa.pl

Lista obiektów (62)

Wlastimil Hofman
Czytające dziewczynki, 1923
olej/tektura, 48,5 x 70 cm
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Wlastimil Hofman
Apollo, 1937
olej/sklejka, 59,5 x 44,5 cm
Estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Jacek Malczewski
"Ad Astra", 1917
olej/płótno, 106 x 99,5 cm
Estymacja: 800 000 - 1 200 000 zł
Jacek Malczewski
"Wiosna", 1914
olej/tektura, 81 x 65 cm
Estymacja: 1 000 000 - 1 500 000 zł
Jacek Malczewski
Portret kobiety
olej/tektura, 32,5 x 27,5 cm
Estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Julian Fałat
Zimowy pejzaż z Bystrej
olej/płótno, 64 x 92 cm
Estymacja: 75 000 - 95 000 zł
Franciszek Żmurko
Hetera
olej/płótno, 79 x 100 cm
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Wacław Szymanowski
"Upał", 1895
olej/płótno, 255 x 305 cm
Estymacja: 500 000 - 800 000 zł
Józef Mehoffer
"Zmrok w sadzie", 1909
olej/płótno, 43 x 74,5 cm
Estymacja: 160 000 - 280 000 zł
Alfons Karpiński
Dama w szmaragdzie
olej/tektura, 70 x 78 cm
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Alfons Karpiński
Martwa natura z różami w wazonie
olej/płótno, 61 x 70,5 cm
Estymacja: 18 000 - 26 000 zł
Stanisław Klimowski
Portret żony, 1921
olej/płótno, 77 x 65 cm
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Mela Muter
"Akt kubistyczny", około 1919-23
olej/płótno, 88 x 115 cm
Estymacja: 600 000 - 800 000 zł
Mela Muter
Martwa natura na stole z butelką
olej/sklejka, 60 x 45 cm
Estymacja: 240 000 - 300 000 zł
Zofia Stryjeńska
Zaloty, lata 50. XX w.
tempera/płótno naklejone na płytę pilśniową, 60 x 70,5 cm
Estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Zofia Stryjeńska
Zwiastowanie, po 1960
olej, gwasz/płótno, 56 x 71,8 cm
Estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Bolesław Cybis
Portret stojącego chłopca, około 1935
olej/płótno, 77,5 x 47 cm
Estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Bolesław Cybis
"Pejzaż jesienny", przed 1930
olej/płótno (dublowane), 38,5 x 46 cm
Estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Eliasz Kanarek
Portret Dorothei Vogel, po 1939
olej/płótno, 82 x 62 cm
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Stanisław Bohusz-Siestrzeńcewicz
W drodze, 1893
olej/płótno, 33,5 x 51,5 cm
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Józef Chełmoński
"Kosynier", 1906
olej/płótno, 87,5 x 67,6 cm
Estymacja: 460 000 - 600 000 zł
Wojciech Kossak
Bitwa pod Stoczkiem, 1924
olej/płótno, 79 x 143 cm
Wojciech Kossak
Wizja Napoleona, 1909
olej/płótno, 95 x 79 cm
Estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Wojciech Kossak
Bitwa pod Piramidami. Studium, 1896
olej/płótno, 100,5 x 201 cm
Estymacja: 100 000 - 150 000 zł
Jan Chełmiński
Przejażdżka, 1885
olej/deska, 25,5 x 30,5 cm
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
J. Konarski
Sanna
olej/płótno, 79 x 123 cm
Estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Jan Chełmiński
Para w saniach
olej/płótno, 41,5 x 64 cm
Estymacja: 70 000 - 90 000 zł