Sztuka Dawna: Prace na Papierze

Termin wystawy:
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Sprawdź PDF

Małgorzata Skwarek +48 22 163 66 48, +48 795 121 576 m.skwarek@desa.pl

Karolina Ciesielska +48 22 163 67 12, +48 668 135 447 k.ciesielska@desa.pl

Lista obiektów (88)

Nikifor Krynicki
Portret Pani w woalce
akwarela/papier, 19 x 12,5 cm (arkusz)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Nikifor Krynicki
Scena we wnętrzu
akwarela/papier, 24 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Nikifor Krynicki
Widok kościoła z biskupem
akwarela/papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Nikifor Krynicki
Widok kościoła
akwarela, tusz/papier, 27 x 23 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Nikifor Krynicki
Scena w kościele
akwarela/papier, 25,2 x 15 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Nikifor Krynicki
Widok Krynicy
akwarela/papier, 34 x 25 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Zygmunt Warczygłowa
Most na Warcie, 1973
technika mieszana/tektura, 19,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 2 000 - 4 000 zł
Zygmunt Warczygłowa
Politechnika w Poznaniu, 1970
technika mieszana/papier, 19 x 24 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 2 000 - 4 000 zł
Julian Fałat
Z letniego spaceru, 1909
akwarela/papier, 47 x 53,5 cm
Estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Stanisław Wyspiański
Kwiat wiśni, 1902-1903
pastel/papier, 66,5 x 86 cm
Estymacja: 120 000 - 150 000 zł
Leon Wyczółkowski
Sosna i mogiły, 1916
pastel, węgiel/papier, 78 x 64,5 cm
Estymacja: 35 000 - 50 000 zł
Teodor Axentowicz
Dziewczyna w chuście - Hucułka
pastel/papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 28 000 - 35 000 zł
Jakub Zucker
Macierzyństwo
sangwina/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 000 - 6 000 zł
Zygmunt Landau
Karnawał dziecięcy, 1929
akwarela, kredka/papier, 45 x 57 cm
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Rajmund Kanelba (Kanelbaum)
Łodzie w porcie
olej/tektura, 59 x 75 cm
Estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Henryk Epstein
Port
akwarela/papier, 50 x 60 cm
Estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Henryk Hayden
Łodzie w porcie w Cherbourg
akwarela, gwasz/papier, 34 x 52 cm
Estymacja: 11 000 - 16 000 zł
Henryk Epstein
Na wsi
akwarela, tusz/papier, 28 x 37 cm
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Henryk Epstein
Kobiety przy stole
akwarela, ołówek/papier, 24 x 32 cm
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
Soter Jaxa Małachowski
Kutry w gdyńskim porcie
gwasz, kredka, pastel/papier, 36,5 x 44 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Soter Jaxa Małachowski
Łódź na wzburzonym Bałtyku, 1937
akwarela/papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Othon Friesz
Pejzaż z południowej Francji
akwarela, gwasz/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Irena Hassenberg (Reno)
"Monaco"
akwarela/papier, 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Jakub Glasner
Dziedziniec klasztorny w Rozwadowie, 1916
pastel/tektura, 25,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 2 000 - 4 000 zł
Stanisław Dziemański
Tatry zimą, 1934
akwarela, gwasz/tektura, 50 x 34 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 1 500 - 3 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż z jeziorem
akwarela/papier, 31,5 x 47,5 cm
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż z zakolem rzeki
akwarela, ołówek/papier, 39 x 47 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 7 000 - 9 000 zł