Sztuka Dawna. Prace na Papierze

Karolina Ciesielska-Sopińska +48 22 163 67 12, +48 668 135 447 k.ciesielska@desa.pl

Małgorzata Skwarek +48 22 163 66 48, +48 795 121 576 m.skwarek@desa.pl

Lista obiektów (95)

Nikifor Krynicki
Widok na rynek , lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 17,5 x 25 cm
Estymacja: 7 000 - 12 000 zł
Nikifor Krynicki
Pejzaż miejski , lata 20. XX w.
akwarela/papier, 18,5 x 27 cm
Estymacja: 7 000 - 12 000 zł
Nikifor Krynicki
Architektura fantastyczna, lata 20. XX w.
akwarela/papier, 30,5 x 25 cm
Estymacja: 18 000 - 28 000 zł
Nikifor Krynicki
Nikifor przemawiający, lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 37,5 x 27,5 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Nikifor Krynicki
Autoportret, lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 36 x 23 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Nikifor Krynicki
Synagoga, lata 30. XX w.
akwarela, ołówek/papier, 30,5 x 22 cm (arkusz)
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Jan Matejko
Dwa współoprawne rysunki - "Ubiory w Polsce" oraz "Elżbieta z Pileckich Granowska"
ołówek/papier , 12,6 x 10 cm (wymiary każdej pracy)
Estymacja: 32 000 - 42 000 zł
Jan Matejko
"Xiążę Radziwiłł Rudobrody", 1867
ołówek/papier , 21 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 22 000 - 30 000 zł
Rafał Malczewski
Widok na Giewont, 1936
akwarela/papier, 32 x 47,5 cm
Estymacja: 24 000 - 35 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż górski
kredka/papier , deska, 28 x 37,5 cm
Estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Aleksander Augustynowicz
Cerkiew Strukowska w Jasinie, 1931
akwarela/papier, 37 x 52 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 8 000 - 12 000 zł
Zofia Stryjeńska
Podhalański grajek
gwasz/tektura, 94 x 56 cm
Estymacja: 55 000 - 75 000 zł
Julian Fałat
"Przylot bocianów na Polesiu", około 1906
akwarela/tektura, 26 x 67 cm
Estymacja: 50 000 - 80 000 zł
Julian Fałat
Odwrót wojsk Napoleona nad Berezyną, 1895
akwarela, kredka/tektura, 60 x 140 cm
Estymacja: 350 000 - 450 000 zł
Julian Fałat
Widok na Dom Katedralny na Wawelu, 1904
akwarela/papier, 40 x 65 cm
Estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Artur Grottger
Portret narzeczonej artysty Wandy Monné, 1866
ołówek/papier , 37 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 40 000 - 60 000 zł
Aniela (Lela) Pawlikowska
Portret Zofii Komornickiej , 1940
pastel, kredka/papier , 61 x 47 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 6 000 - 10 000 zł
Leon Wyczółkowski
"Cyprysy", 1905
pastel/papier , 82 x 57 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 140 000 - 180 000 zł
Piotr Michałowski
Studium konia w stajni
akwarela, ołówek/papier, 41,5 x 52 cm
Estymacja: 55 000 - 75 000 zł
Piotr Michałowski
Portret konny Napoleona (Recto) / Szkice koni (Verso)
akwarela, ołówek/papier , 48 x 31 cm
Estymacja: 30 000 - 50 000 zł
Aleksander Gierymski
Szkic do obrazu "Anioł Pański", około 1889
ołówek/papier, 16,5 x 12 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 28 000 - 38 000 zł
Feliks Michał Wygrzywalski
Autoportret z papierosem
akwarela, gwasz/papier , 61,5 x 86 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Mela Muter
Łodzie w porcie
akwarela, ołówek/papier , 33 x 60 cm
Estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Eugeniusz Zak
"Głowa mniszki", około 1912-1913
kredka, sangwina, technika mieszana/papier, 35 x 26,5 cm
Estymacja: 100 000 - 150 000 zł
Stanisław Zawadzki
Portret dziewczyny
akwarela/papier, 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Jacek Mierzejewski
Szkic głów do "Pogrzebu", około 1918
technika mieszana/papier , 19,5 x 16 cm
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Bolesław Cybis
Portret dziewczyny za sznurem korali, około 1925-1929
pastel, kredka/papier , 60,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
Estymacja: 30 000 - 38 000 zł