Szkło. Sztuka. Design

„Dwojakiego rodzaju zainteresowanie wzbudza w artyście szkło jako tworzywo. Jedni widzą w nim charakterystyczny oryginalny surowiec do realizacji swoich projektów, przedmiotów codziennego użytku, według określonego planem zestawu, ilości itp. Inni, o większych indywidualnych aspiracjach artystycznych, widzą realizację swego projektu tylko w określonym z góry szkle, tworzywie o niezwykłej urodzie naturalnej, nadając mu cechy przedmiotu unikatowego. Wartości naturalne masy szklanej, niezależnie od rodzaju szkła, może artysta swoim talentem wielokrotnie spotęgować, wykorzystując je świadomie i naginając do swoich artystycznych zamierzeń. Te przyrodzone różnorakie walory tworzywa, możność zastosowania dowolnej technologii jego obróbki, otwierają przed artystą projektantem nieograniczone możliwości twórczych realizacji”.
- STANISŁAW DAWSKI

Tomasz Wysocki +48 664 981 450 t.wysocki@desa.pl

Cezary Lisowski +48 22 163 66 51, +48 788 269 908 c.lisowski@desa.pl

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (81)

Henryk Albin Tomaszewski
Kompozycja szklana, lata 70.-80. XX w.
szkło żaroodporne, wolnoformowane, 19 x 46 x 37 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Henryk Albin Tomaszewski
szkło żaroodporne, wolnoformowane, 72 x 59 x 33 cm
Cena wylicytowana: 5 500 zł
Jerzy Rosołowicz
"Neutrikon S-14", 1970
szkło, 35 x 35 cm
Cena wylicytowana: 70 000 zł
Ryszard Winiarski
"Obszar 69", 1970
akryl/płyta pilśniowa, szkło, 50 x 50 x 10 cm
Cena wylicytowana: 130 000 zł
Czesław Roszkowski
Forma dekoracyjna z cyklu Grawitacja, około 2012
szkło grawitacyjnie topione w formie, szlifowane, polerowane, 10,5 x 10,2 x 10,2 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Czesław Roszkowski
szkło grawitacyjnie topione w formie, szlifowane, polerowane, 10,7 x 10,3 x 10,3 cm
Cena wylicytowana: 2 200 zł
Krzysztof Henisz
Płyta dekoracyjna, około 1967
szkło sodowe, barwione w masie, 20 x 20 cm
Cena wylicytowana: 1 900 zł
Ireneusz Kiziński
Forma dekoracyjna z cyklu Tańczące Eurydyki, lata 80.-90. XX w.
marmur, szkło ołowiowe, barwione, wolnoformowane, 36 x 43,5 x 32 cm
Cena wylicytowana: 2 800 zł
Ireneusz Kiziński
Forma dekoracyjna z cyklu Puchary, lata 80.-90. XX w.
szkło termisil i szkło termosowe, wolnoformowane, 38 x 39 x 22 cm
Cena wylicytowana: 2 800 zł
Wiesław Sawczuk
Forma dekoracyjna, lata 80.-90. XX w.
szkło ołowiowe, barwione, wolnoformowane, 24,5 x 17 x 14 cm
Cena wylicytowana: 4 000 zł
Wiesław Sawczuk
szkło ołowiowe, barwione, wolnoformowane, 19 x 26 x 21 cm
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Danuta Pałka-Szyszka
Forma dekoracyjna, lata 70. XX w.
szkło sodowe, barwione w masie, 24 x 25,5 x 25,5 cm
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Danuta Pałka-Szyszka
szkło sodowe, barwione w masie, 18,5 x 23 x 22 cm
Cena wylicytowana: 2 800 zł
Maria Veltuzen-Nagrabecka
Butla, lata 70. XX w.
szkło sodowe, antico, barwione w masie, 30,5 x 18,5 x 18,5 cm
Cena wylicytowana: 1 700 zł
Maria Veltuzen-Nagrabecka
Forma dekoracyjna, 1978
szkło sodowe, antico, barwione w masie, 15 x 18 x 18 cm
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Maria Veltuzen-Nagrabecka
Patera, lata 70.-80. XX w.
szkło sodowe, barwione w masie, wolnoformowane, 2,5 x 38 x 33 cm
Cena wylicytowana: 600 zł
Michał Diament
Forma dekoracyjna Duch, około 1977
szkło sodowe, barwione w masie, wolnoformowane, 59 x 9,5 x 23,5 cm
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Michał Diament
szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane, 37 x 27 x 16 cm
Cena wylicytowana: 3 500 zł
Ireneusz Kiziński
szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane, 57,5 x 18 x 10,5 cm
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Krzysztof Ceglarek
szkło sodowe, 47,5 x 8,5 x 9 cm
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Janusz Laudański
Wazon, lata 70.-80. XX w.
szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane, 17 x 10 x 10 cm
Cena wylicytowana: 1 000 zł
Wanda Zawidzka-Manteuffel
Wazon, lata 60.-70. XX w.
szkło sodowe warstwowe, barwione kobaltem, zdobione nakładaną opaską z bezbarwnego szkła, 16,5 x 11 x 11 cm
Cena wylicytowana: 4 800 zł
Witold Turkiewicz
Wazon, lata 70.-80. XX w.
szkło sodowe, trawione, piaskowane, 33 x 12,5 x 12,5 cm
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Stanisław Dawski
Kielich, lata 70. XX w.
szkło sodowe, 23,5 x 10,5 x 10,5 cm
Cena wylicytowana: 1 100 zł
Stanisław Dawski
Karafka, lata 70. XX w.
szkło sodowe, 20 x 14,5 x 14,5 cm
Cena wylicytowana: 900 zł
Ludwik Kiczura
szkło ołowiowe, barwione tlenkami metali, 17 x 20 x 18 cm
Cena wylicytowana: 5 500 zł
Wazon
lata 60. XX w.
Pracownia Projektowania Szkła, PWSSP Wrocław
szkło sodowe, barwione w masie, 17 x 11,5 x 11,5 cm
Cena wylicytowana: 1 400 zł
Maria Witkiewicz
Wazon, lata 70. XX w.
szkło sodowe, warstwowe, barwione w masie, 18,5 x 16 x 16 cm
Cena wylicytowana: 2 600 zł
Alina Wołowska
Wazon, lata 80. XX w.
szkło sodowe, barwione w masie, 15,5 x 15 x 15 cm
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Stefan Sadowski
szkło sodowe, warstwowe, barwione w masie, antico, 30,5 x 17,5 x 9 cm
Cena wylicytowana: 6 000 zł