Sztuka Rosyjska. Ikony, Rzemiosło, Malarstwo.

Termin wystawy:
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Sprawdź PDF
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną katalogi kwietniowych aukcji nie będą drukowane.
Zachęcamy do pobrania katalogu w formie elektronicznej (PDF).

Magdalena Kuś +48 22 163 66 44, +48 795 122 718 m.kus@desa.pl

Kinga Jakubowska +48 698 668 221 k.jakubowska@desa.pl

Lista obiektów (102)

Moskwa
Ikona - Matka Boska Kazańska, 1876
tempera/deska, ryza srebrna, 27 x 22 cm
Estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Moskwa
Ikona - Matka Boska Tychwińska, 1851
tempera/deska, ryza srebrna, nimby ze śladami złocenia, 26,5 x 31,5 cm
Estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Rosja
Ikona - Matka Boska Poczajowska, XIX/XX w.
tempera/deska, ryza srebrna, 22,5 x 18 cm
Estymacja: 4 200 - 6 000 zł
Moskwa
Ikona - Matka Boska Włodzimierska, 1875
tempera/deska, ryza srebrna, 22 x 18 cm
Estymacja: 2 600 - 4 000 zł
Rosja
Ikona - Matka Boska z grupy Deesis, około poł. XIX w.
tempera/deska, ryza mosiężna, srebrzona, złocona, sztancowana, 47,5 x 35 cm
Estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Rosja
Ikona - Matka Boska Włodzimierska, XIX/XX w.
tempera/deska, ryza mosiężna srebrzona, 26 x 21 cm, wymiary z oprawą: 38,5 x 34 cm
Estymacja: 2 400 - 4 500 zł
Rosja
Ikona - Matka Boska Kazańska, XIX/XX w.
tempera/deska, ryza mosiężna, 26 x 21 cm, wymiary z kiotem: 35 x 30 cm
Estymacja: 2 400 - 4 500 zł
Moskwa
Ikona - Matka Boska Tychwińska, 1866
tempera/deska, ryza srebrna, złocona, repusowana, grawerowana, moletowana, 21,5 x 17 cm, wymiary z kiotem: 30 x 25 cm
Estymacja: 9 000 - 13 000 zł
Rosja
Ikona - Chrystus Pantokrator, 1899-1908
tempera/deska, ryza srebrna, złocona, 17,5 x 14 cm, wymiary z kiotem: 28,5 x 21 cm
Estymacja: 2 600 - 5 000 zł
Rosja
Ikona - Chrystus Pantokrator, XIX/XX w.
tempera/deska, ryza mosiężna, 22 x 17,6 cm, wymiary z kiotem: 29,8 x 25 cm
Estymacja: 2 200 - 4 000 zł
Petersburg
Ikona - Chrystus Pantokrator, 1818
tempera/deska, ryza srebrna, 18,5 x 14 cm
Estymacja: 2 600 - 4 000 zł
Petersburg
Ikona - Chrystus Pantokrator, 1895
tempera/deska, ryza srebrna złocona, moletowana, 18 x 14,5 cm
Estymacja: 2 600 - 4 000 zł
Podstawka pod szklankę
1971
Kijów
złoto, 10 x 13 x 7 cm
Estymacja: 120 000 - 150 000 zł
Rosja
Ikona - św. Sergiusz z Radoneża, XIX/XX w.
tempera/deska, ryza srebrna, złocona, 26,5 x 22 cm
Estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Moskwa
Ikona - św. Mikołaj Cudotwórca, 1908-1926
tempera/deska, ryza srebrna, złocona, 12,5 x 10,5 cm, wymiary w kiocie: 20 x 17,5 cm
Estymacja: 2 600 - 4 000 zł
Rosja
Ikona - św. Mikołaj Cudotwórca, 1 poł. XIX w.
tempera/deska, ryza mosiężna, srebrzona i złocona, na nimbie imitacje kamieni szlachetnych, 31 x 26,7 cm, wymiary z kiotem: 35 x 30,5 cm
Estymacja: 4 200 - 6 000 zł
Dzban do wina
XIX/XX w.
Fabergé, Moskwa
srebro, kryształ, wys.: 21,5 cm, śr.: 8 cm
Estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Misa ze srebrnym okuciem
1899-1908
Fabergé, Petersburg
kryształ, srebro, wys.: 10 cm, śr.: 22 cm
Estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Rosja
Ikona - Matka Boska Tołgska, XVII w.
tempera/deska, 31,6 x 26,5 cm
Estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Rosja
tempera/deska, 35,5 x 31 cm
Estymacja: 8 500 - 10 000 zł
Wiaderko z czerpakiem do serwowania wina
pocz. XX w.
Dom Handlowy Morozow, Petersburg
srebro, wymiary wiaderka: wys. 22 cm, śr. 18,2 cm, wymiary czerpaka: 18,7 x 7,5 cm
Estymacja: 75 000 - 90 000 zł
Rosja
Ikona kalendarzowa - miesiąc luty, XIX/XX w.
tempera/deska, 35,7 x 30 cm
Estymacja: 5 500 - 7 000 zł