Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)
7 maja 2019 godz. 19:00

Rembrandt van Rijn (1606 Lejda - 1669 Amsterdam)
"Archanioł Rafael opuszczający rodzinę Tobiasza", stan II (4), 1641-47
Cena wylicytowana: 48 000 zł
166

Cena wylicytowana: 48 000 zł

sucha igła, miedzioryt/papier, 10,4 x 15,5 cm (zadruk)
sygnowany na płycie u dołu: 'Rembrandt f. 1641'
wymiary arkusza: 11,4 x 16,9 cm
kompozycja odbita na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym bazyliszka (używany przez Rembrandta w dwóch wariantach między rokiem 1641 a 1647, por. Erik Hinterding, Rembrandt as an Etcher, Catalogue of Watermarks, hasło: "Basilisk")
ID: 68665
Stan zachowania
  • drobne przebarwienia papieru, niewielki ubytek prawego dolnego rogu; z tyłu ślady mocowania
  • Hind 1923, 185
  • Bartsch 1797, 43